Skocz do zawartości

D5WSC Webasto


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze sprawdź bezpieczniki (są tylko te 3. 1A to od zegara preselekcyjnego 20A to od pieca 25A to od przekaźnika wentylatora w kabinie) Miernik w łapki i sprawdź czy dochodzi napięcie jeśli tak to znajdź piec i sprawdź na wiązce czy jest 12V :D

jesli nie ma to wiadomo co robić :D może również nie podawać sygnału z zegara (czarny cienki przewód) powinno być +12V po włączeniu :D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tomekiewa, Wielkie dzięki za podjęcie tematu.

Te trzy bezpieczniki są OK. Przekaźnik chyba też, bo jak go ręcznie zewrę to dmuchawa w kabinie pracuje. Napięcie jest. A ciepła nie widu i słychu :wesoly:

Jakieś pomysły? Co padło?

I tak na marginesie do andrzej_m55. Poprawiłeś bo napewno masz rację. Ale ja właśnie chciałem to wykrzyczeć :) To już tego też nie wolno? To jak rozładować emocje? Chyba sam wiesz jak jest jak coś w aucie nie gra?

 

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 20:35 ]

...Miernik w łapki i sprawdź czy dochodzi napięcie jeśli tak to znajdź piec i sprawdź na wiązce czy jest 12V :wesoly:

jeśli nie ma to wiadomo co robić :) ... :urodziny:

Punkt dla Ciebie. Napięcie było ale nie w samej kostce w piecyku :urodziny: Główny (czerwony) kabelek przekorodował przy samej kostce. Trochę trudno było to polutować ale jaka teraz frajda z ciepełka :drunk:

Jeszcze raz dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam mam problem z webasto

 

Jest zima i jest zimno :) Jeszcze 2 miesiące temu wszystko działalo OK, samichód był gorący w srodku po ustawieniu Webasto po około 15- 20 minutach. Natomiast teraz od 2 dni mam problem ustawie Webasto na konkretną godzinę - i tu już pierwsza rzecz, Webasto nie odpala :) , jeżeli włącze płomyczkiem to odpala słychać wszystko jak pracuje, ale żebyby grzało to nie stwierdam, może minimalnie jakieś ciepło się robi ale strasznie to długo trwa.

 

Nie wiem co może być tego przyczyną ? może miał ktoś z was juz taki problem ??

 

Auto to Signum 2.2 dti z 2003 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźniki oraz bezpieczniki.

Webasto powinno startować o wybranej godzinie - powinno wydawać jakiekolwiek dźwięki.

Jeśli startuje a nie grzeje to mogą to być 2 rzeczy pompka paliwowa oraz żarnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

Ja stawiam na pompę obiegu płynu :) bo w/g opisu kol. ponkog piec odpala a po chwili się wyłącza ponieważ zostaje przekroczona temperatura na wymienniku ciepła a więc pompa nie odprowadza ciepłego płynu w układ :) Zrób fotkę podłączeń lub podaj typ twojego webasto to pomogę więcej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod komputer podłączyc mojego Signuma.... hmmmm

 

podobno komputer nie chciał się połączyć z mogułem , wogóle nie wykrywał ogrzewania dodatkowego.

 

Stwoerdzono też że całysystem działa dmucha, już się nie wyłącza, dym odprowadza na zwenatrz, ale nie daje ciepła , strasznie dluygo trwa nagrzanie.

 

Czyli albo modół albo świeca jak uważacie ? Bezpiecznika nie sprawdali ale jak by był przepalonyto wogóle Webasto by nie działało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wyżej pompa obiegu płynu padła :help:

Hmmm pompa obiegu płynów ? to dlatego nie cche się połączyć z komputerem ?? Takie pompy to się kupuje czy naprawia :help: ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z enie chce sie polaczyc to napewno inna przyczyna le pompke mozna sprawdzic na krótko podpinajac pod napiecie. Pompke taka juz kiedys naprawialem tak wiec da sie naprawic. Powinna miec wiatraczek napedzany poprzez magnes obracajacy sie na silniczku elektrycznym. Zazwyczaj szczotki robia papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności