Skocz do zawartości

Opel Zafira jako sypialnia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Właśnie obejrzałem prezentację no patent ekstra. Jak tylko będę miał trochę gotówki to lecę po sklejkę. Ale najpierw przejrzę piwnicę.

 

Dzięki za tą prezentację. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonka slusznie zauwazyla ze musza byc rolety albo przyciemniane szyby bo ja zawsze bez przykrycia spie i pizamy a tam materaz konczy sie rowno z dolna ramka okna :lol: akwarium :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie takie maty przeciwsłoneczne na przyssawki, chociaż sporo tego potrzeba bo i okien niemało w Zafirze.

 

I jeszcze jedno - śpiąc w takim "akwarium" trzeba pamietać o uchyleniu okien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezly patent z tymi skrzynkami...jedyny minus to, ze trzeba je wozic a zabieraja sporo miejsca...ale i tak jestem pod wrazeniem pomyslowosci...pozdrawiam.... :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A takie pytanko: jak jest z tym skosem temat jest pod kątem- znaczy czy się nie zsuwasz- zsuwacie w dół na tym materacu?

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam wątek po latach - wykorzystałem pomysł i zrobiłem w swojej Zośce dokładnie tak samo. Dla zainteresowanych dorzucam plik z listą potrzebnych elementów [sprawdzone i zbudowane na tych elementach, więc na 100% dobre wymiary] + prezentację kolegi wraz ze zdjęciami.

W zafirze śpi się super, jest około 190 cm miejsca na długość + 120 cm na szerokość.

 

My na to położyliśmy materac 180 x 120 podzielony na 3 części i przycięty nieco bo zafira zwęża się w stronę klapy bagażnika, czyli powstały kawałki materaca:

60x120

60x110

60x100

Dzięki temu powstaje jednolita miękka płaska powierzchnia czyli łóżko :)

 

pliki:

http://pliki.wp.pl/fc,1893535809,fid,367011997,plik,zafiraspaniepps,pobierz.html

http://pliki.wp.pl/fc,1931224864,fid,1110255394,plik,pudlaxlsx,pobierz.html

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy zamiast robienia wszystkich tych deseczek nie lepiej zwyczajnie polozyc skrzynki odwrotnie ?

 

1. Podłoga jest zrobiona z cieńszej sklejki [bez sensu robić z dwóch stron sklejkę 10mm - niepotrzebne koszty, a podłoga skrzynki nie przenosi żadnych obciążeń]

 

2. Wierzch skrzynek specjalnie jest zrobiony z kilku desek żeby skrzynki mogły służyć jako szafa. Dzięki temu można je otwierać i wkładać, wyjmować rzeczy. Gdyby skrzynki były zbite na stałe lub przykrywki były jednoczęściowe - straciłyby swoją funkcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności