Skocz do zawartości

Stuka Puka Jak Traktor


Gość kaczy_f1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem Nowy Na Forum A Także Nowym Posiadaczem Zafiry 2.0 Diesel 2001r

 

Problem

Po zakupie auta zauważyłem że kiedy gwałtownie dodam gazu nie ważne na jakim biegu powiedzmy na 2 to silnik przy 2000 obr głośno klekocze trwa to chwilkę ale jest to powtarzalne tylko i zawsze wtedy kiedy dodaję gazu czasami jak przyspieszam czasami jak chcę sprawdzić czy klekotanie ustało i dodaje momentalnie gazu. Objawu tego nie ma gdy rozpędzam się pomału dźwięk występuje nawet na luzie też przy obrotach ok 2000. Czytałem na forum podobne tematy ale żaden z nich nie był w stanie mi pomóc. Zastanawia mnie czy elektroniczny przyspieszacz początku wtrysku ma coś do tego i ew jak się z nim uporać.

Nie jest to raczej stukanie zaworów.

Może pęknięty kolektor ale który ssący czy wydechowy.

 

Poproszę o jakąkolwiek lecz znaczącą i sensowną pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat ale nic z tych rzeczy nie pomogło bo mój problem tak jakby taki sam a jednak inny nie dymi nie syfi tylko klekocze olej wymieniony na nowy na kompie błąd był tylko z egr ale dałem radę.

A tak poza tym to czy zimny czy ciepły jak dodam gazu mocno to klekocze odpuszcze lekko nie klekocze. Jeżeli to wtryski to co z nimi nie tak dolewałem preparatu stp do wtrysków nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też czytałem ten wątek i jeszcze kilka innych zaraz jak jakiś przeczytam to lecę do auta i sprawdzam bo może to to co piszą.

No i właśnie zastanawiam się nad ceramizerem czy da radę poprawić sprawność silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pytanie z innej beczki. Czy posiada ktoś schemat jak podłączyć wężyki podciśnienia ponieważ wydaje mi się że mam nie tak podłączone ponieważ z pompy wacum wychodzi mi tylko jeden wężyk i idzie do elektrozaworu i nie idzie bezpośrednio dalej do elektrozaworu tego koło turbo no i mam egr z dwoma wyjściami jedno wyjście idzie do elektrozaworu koło akumulatora a drugie jest wtyknięte w rurę od dolotu powietrza tak w sumie bezsensownie bo to chyba nic nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co zrobiłem do tej pory.

Zamieniłem elektrozawór od strony turbo na ten obok aku i auto zbiera się teraz lepiej.

Uszczelniłem wakupompę na cacy auto 2 dni paliło super teraz są małe problemy.

Wężyki przelewowe wymienione układ odpowietrzony poprzez odkręcenie dwóch śrub na wtryskiwaczach tych po lewej stronie.

Czyszczenie EGR na cacy.

 

Hałas dalej pozostał, problem z odpalaniem wystąpił nie wiem czemu aha i jak zauważyłem to jak wyjeżdżam z pod garażu a jest on na górce to zjeżdżam na luzie i tak jakby załapywał mi skądś lewe powietrze bp minimalnie obroty silnika się zwiększają.

Mam zamiar zamontować zawór zwrotny jednostronny ale...

 

Pyt

Co powoduje łapanie lewego powietrza.

Jaka jest średnica wężyka od paliwa tego przy filtrze pod maską.

Jak i gdzie ew można zakupić uszczelniacze wtrysków.

Gdzie dokładnie znajduje się śruba ta na torx w pompie paliwa na której siada często uszczelka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok odp na pyt nr 1 już mam a co z tymi poniżej zna ktoś odp bo w tematach na forum nie ma dokładnych odp

 

 

Jaka jest średnica wężyka od paliwa tego przy filtrze pod maską.

Jakie i gdzie ew można zakupić uszczelniacze wtrysków.

Gdzie dokładnie znajduje się śruba ta na torx w pompie paliwa na której siada często uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności