Skocz do zawartości

Astra Cabrio TwinTop - nie otwiera się bagażnik


Gość abiegl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w zeszłym tygodniu w trakcie jazdy uruchomił się sygnał dźwiękowy wskazujący na niezamknięcie drzwi/klapy. Po zatrzymaniu okazało się, że bagażnik się nie otwiera. Przy okazji nie otwiera się również dach. Elektryk zasugerował wymianę czujnika od centralnego tylnej klapy, ponieważ auto "myśli" że ta jest otwarta, a faktycznie nawet nie odskakuje... Po wnikliwszej analizie zrezygnował jednak z naprawy i nie podjął się dalszej pracy... Dodam jeszcze, że w trakcie jazdy dźwięki wydaje pompa od dachu, która porusza ten cały mechanizm w trakcie otwierania... Pomruczy i się uspakaja... Zakładam, że to coś z elektryką, ale czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co zacięło zamek bagażnika? a ten w dalszej kolejności zablokował dach... Jazda z dźwiękiem jest męcząca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. A próbowałeś odłączyć i podłączyć akumulator ? może bezpiecznik jakiś. Posprawdzaj pierdoły bo może się okazać, że to jakaś mała sprawa. U mnie w Tigrze TwinTop też ostatnio nie chciał się otworzyć ale po zamknięciu i otworzeniu samochodu już było ok pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem trwa już kilka dni, a ja szukam kogoś kto się dotknie do cabrioleta... Elektrykowi udało się zniwelować dolegliwość, ale przypadkiem i na chwilę, bo niczego nie naprawił... Poddał się i w drodze do domu dzwonienie powróciło, a dach nadal ani drgnie... Nie wiem czy próbował z akumulatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem, od kilku dni nie mogę otworzyć bagażnika w Astrze III Twin Top. Podczas jazdy po przekroczeniu prędkości 30km/h włącza się sygnał informujący jakąś awarie z dachem(bagażnikiem). Auto normalnie sie otwiera, a jak próbuję otworzyć bagażnik to wogóle nie reaguje. Orientuje się ktoś może jak awaryjnie otworzyć bagażnik od środka I PRZEDE WSZYTSKIM CO TO JEST ZA USTERKA CO JEST ZEPSUTE:( ? czy wiazka czy czujnik połozenia klapy czy styki gdzie to szukac? czy tylko aso?zalezy mi na syzbkiej informacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na syzbkiej informacji

kazdemu zalezy, ale czy sadzisz ze tu wszyscy czekaja na twoj problem i wszycsy sa specjalistami od twojego auta?

 

jak ktos bedzie wiedzial i mial chwile wolnego czasu to ci odpowie... wyluzuj

 

pisales nie raz ze szukales i ze nie ma odpowiedzi, ok ale jak szukales to wiesz ze w takich przypadkach zaczyna sie od odczytania bledow - zczytaj je, to najprawdopodobniej bedziesz wiedzial od czego zaczac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość bkolakowski

A czy ktoś wie czy do dzialania dachu poduszki muszą być ok? to znaczy czy to prawda czy jesli są wystrzelone poduszki to dach się nie otwiera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odgrzebie trochę temat bo mam podobny problem z bagażnikiem w moim twintopie

 

mianowicie dach się rozkłada normalnie i bez dachu jest ok bagażnik otwiera się i zamyka nie ma z nim problemu

 

gdy chcę zamknąć dach cały proces się zaczyna i gdy już wszystko jest zaryglowane dach zamknięty nie słychać dźwięku że proces zamykania dachu się zakończył a silnik czy pompa od dachu ciągle działa, klapa bagażnika się otwiera na około 5 cm a tak naprawdę zamek bagażnika nie trzyma klapy tak jak powinien trzymać gdy dach jest zamknięty

 

może ktoś miał podobny problem i ma jakieś rozwiązanie

 

 

mam dwa błędy z dachem

 

B132F -usterka położenia łatwego załadunku

 

B368D - obwód czujnika prawej klapki tylnej półki, napięcie za wysokie lub silnik zablokowany

 

ma ktoś jakiś namiar na serwis ogarniający te dachy małopolskie ale może być i w innym woj.

Edytowane przez gandi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość prezesino

Witam, i ja się dołącze do tematu. Można jakoś otworzyć awaryjnie bagażnik? na początku były 3 sygnały dzwiękowe i brak możliwości otwarcia dachu- bagażnik działał normalnie - przeglądając różne fora poruszałem kablami - zaskoczyło na chwile i proces otwierania się zaczął - co zablokowało klape. Komputer teraz zablokował możliwość otwierania klapy - proces otwarcia dachu nie dokończony. Chciałbym dostać się do bagażnika żeby pogrzebać przy wiązce z lewej storny przy czujniku położenia klapy lecz nie mam pomysłu jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostaniesz się do bagażnika,dokładnie sprawdź wiązkę lecącą po lewej zawiasie.Łamią się przewody w nich.Czujniki zostaw w spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Primastar

Witam, mam identyczny problem w moim TwinTopie, a mianowicie nagle podczas jazdy rozległ się sygnał niezamkniętej klapy i od tego czasu nie mogę ani otworzyć bagażnika, ani złożyć dachu. Przyciski na podsufitce od opuszczania szyb również nie działają. Opcom pokazuje to co już wyczytałem w internecie i czego się spodziewałem czyli brak masy w czujniku położenia klapy bagażnika. Jest tylko jeden problem, nikt nigdzie nie pisze, jak dostać się do bagażnika w takiej sytuacji. Może już ktoś przerabiał taki problem i wie jak się tam dostać. Dodam, że błędu nie da się wykasować opcomem i odłączanie akumulatora też nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności