Skocz do zawartości

Astra Cabrio TwinTop - nie otwiera się bagażnik


Gość abiegl

Rekomendowane odpowiedzi

 

Primastar udało Ci się rozwiązać problem? Przez otwór w kanapie myślę, że da radę otworzyć ręcznie klapę bagażnika poprzez linkę idącą do siłownika i da się również przestawić zamek/zawias otwierania klapy do przodu / do tyłu.

 

Wczoraj mi też stało się to samo jednak zanim zamknąłem bagażnik przedłużyłem linkę do awaryjnego otwierania klapy i mogę otwierać bagażnik przez otwór w kanapie, natomiast klapa martwa - centralny nie działa i alarm otwartej klapy powyżej 30 km\h, próba otwarcia dachu - sygnał :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość michael146

Witam, mam identyczny problem w moim TwinTopie, a mianowicie nagle podczas jazdy rozległ się sygnał niezamkniętej klapy i od tego czasu nie mogę ani otworzyć bagażnika, ani złożyć dachu. Przyciski na podsufitce od opuszczania szyb również nie działają. Opcom pokazuje to co już wyczytałem w internecie i czego się spodziewałem czyli brak masy w czujniku położenia klapy bagażnika. Jest tylko jeden problem, nikt nigdzie nie pisze, jak dostać się do bagażnika w takiej sytuacji. Może już ktoś przerabiał taki problem i wie jak się tam dostać. Dodam, że błędu nie da się wykasować opcomem i odłączanie akumulatora też nic nie dało.

Warto pogrzebać na brytyjskim forum astry twintop - chłopaki tama mają mega wiedzę.

 

Mam dokładnie ten sam problem i udało się zlokalizować problem. Teraz muszę się do tego zabrać.

90% problemów w TwinTopie z dachem to jest elektryka. Wiązki pracują, a cała elektryka dachu to zwykłe kable, zamiast w otulinie silikonowej, przez co często się wycierają.

 

U mnie zaczęło się od tego, że czasami na wyboistej drodze miałem dźwięk, o którym wspomniałeś.

Generalnie dach działał, ale ostatnio zaczął szwankować. Ten sam motyw - prawie się zamyka, ale nie ma 'beep' na koniec.

 

Ja zdiagnozowałem usterkę przypadkiem. w trakcie jazdy (koniecznie powyżej 30km/h) coś tam mi skrzypiało w dachu i sprawdzałem czy tapicerka jest dobrze dociśnięta i okazało się, że jak w trakcie jazdy przycisnę podsufitkę lewą ręką, po lewej stornie, powiedzmy 15cm od szyby to pojawia się ten dźwięk.

Tam jest kostka elektryczna z której idą kable do:

- zamków dachu nad szybą (te co się ryglują na koniec)

- dalej wiązka idzie w tył auta

To baaaardzo częste miejsce przetarcia wiązki. Prawdopodobnie jak naciskam kostkę to jakiś kabel dostjae zwarcia.

Za tydzień w weekend zajrzę do tego i dam znać co wyszło, ale jestem prawie na 100% przekonany, że to ten problem i go rozwiążę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

I jak udało się rozwiązać ten problem bo mam identyczne objawy i nie wiem gdzie szukać uszkodzenia?

Wiązka idąca do tych zamków wydaje się być w idealnym stanie.

Edytowane przez mpmichu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
BENY72 Jeśli dostaniesz się do bagażnika,dokładnie sprawdź wiązkę lecącą po lewej zawiasie.Łamią się przewody w nich.Czujniki zostaw w spokoju.

Tak zrobiłem, lecą tam dwa kable czyli filozofii nie ma .Sprawdziłem dokładnie igłą jeden walnięty. Kable lecą od prawego czujnika do lewego nad szybą i dalej do tyłu samochodu po zawiasie do dużej wtyczki umieszczonej nad skrzynką z bezpiecznikami ,dalej lewa strona(niestety trzeba zerwać dywanik (dwa plastikowe nity ;).)). I tak po roku jeżdżenia z pikaniem powyżej 30 km/h bagażnik się otwiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 30.09.2016 o 09:29, piotr_85 napisał:

 

Primastar udało Ci się rozwiązać problem? Przez otwór w kanapie myślę, że da radę otworzyć ręcznie klapę bagażnika poprzez linkę idącą do siłownika i da się również przestawić zamek/zawias otwierania klapy do przodu / do tyłu.

 

Wczoraj mi też stało się to samo jednak zanim zamknąłem bagażnik przedłużyłem linkę do awaryjnego otwierania klapy i mogę otwierać bagażnik przez otwór w kanapie, natomiast klapa martwa - centralny nie działa i alarm otwartej klapy powyżej 30 km\h, próba otwarcia dachu - sygnał :(

Udało Ci się tak otworzyć bagażnik? Co trzeba zrobić aby w sytuacji gdy zablokowany jest bagażnik, otworzyć go?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności