Skocz do zawartości

wysokie obroty


Gość domi_1

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujący problem, po odpaleniu obroty wynoszą około 1000-1200. niestety po chwili obroty wzrastają do 1500(zamiast maleć)

co za tym idzie wzrosło spalanie, mechanik raczej nie ma pomysłu w czym jest problem...

szukałem na forach ale podobnego tematu odnośnie diesla nie znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podglądu parametrów i błędów za wiele się nie powie .

Wzrost obrotów do 1500 jest możliwy przy usterce np potencjometra pedału gazu lub jego zasilania które jest współdzielone z innymi czujnikami .

I tak np zwarcie w czujniku ciśnienia klimatyzacji także może być przyczyną braku zasilania pedału gazu mimo że nie wynika to ze schematu tylko z źrudła napięcia w samym komputerze.

Trzeba zobaczyć parametry czujników temperatury , pedału gazu i przepływomierza czy są w normie .

Jeśli są ok a błędów sterownik nie zgłasza to pozostaje usterka sterownika pompy (ten z tyłu silnika z żółtą błyskawicą) które są dośc wadliwe w tych silnikach a w 90 % nie zgłaszają usterek .

Jeśli sterownik pompy będzie uszkodzony to mogę Ci go naprawić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na 99% awarii uległ przyspieszacz obrotów na pompie wtryskowej. któryś z mechaników podkręcił obroty, żeby dobrze odpalał i z tego bierze się problem ze zbyt wysokimi obrotami później. czyli zamiast naprawić samochód tylko podwyższył obroty. jeśli ktos moze napisac niech napisze czy to jest poważna usterka?? jutro jadę do mechanika i bym chciał wiedzieć na ile się przygotować finansowo;))

Edytowane przez domi_1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stara_astra

jeśli dowiesz się co jest problemem to napisz. mam to samo w vectrze ale nikt póki co z tym nic mi nie jest w stanie naprawić.

Byłem w kilku serwisach ale wszędzie mówią coś innego i chcą robić na czuja(bez gwarancji ze pomoże). Jedni mówią, że to pompa inni, ze przewody a jeszcze inni że ten typ tak ma. w sumie teraz jeżdżę suzuki ale czasem jak mi TŻ zabierze to muszę jechać Viki. a i napisz ile Ci pali, mi jeżdżąc po mieście potrafi spalić około 7,5 litra (wcześniej około 6,3 te same trasy itp.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

więc tak problem był zarazem złożony jak i prosty. winę ponosi głównie poprzedni service.

rok temu wymienialem świece żarowe, niestety dzis już 3 nie grzeja wcale jedna tylko troszkę.

rok temu tez był regulowane luzy, i były źle wyregulowane, po tym samochód słabo zapalal

więc mechanicy grzebali z obrotami i ustawili je wysoko żeby było ok. odebrałem autko od mechanika

który wyregulował mi pompę wtryskową wyregulowal zawory i stwierdził ...... że do samochodu są zalozone nieodpowiednie świece żarowe.

teraz chodzi bardzo dobrze, jeszcze w poniedzialek podjade do kolesia, który zalożył mi złe części niech je zmieni i mambyc wszystko ok

 

pozdrawiam

 

po zmianie świec, autko chodzi jak nowe;)) przyspiesza super. polecam dobrych mechaników i bedzie wszystko ok

Edytowane przez domi_1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności