Skocz do zawartości

President to dobry wybór?


Gość papis

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, że do świata CB dopiero wchodzę i stąd moja prośba o pomoc. Szukam dobrego sprzętu i nie ukrywam, że jakość przekazu jest dla mnie sprawą fundamentalną.

Niestety cbradio to nie jest telefon komórkowy i szumiec musi. Możesz miec niewiadomo jaki sprzet - każdy bedzie szumiał. Nie wspominam już, iż warunki propagacyjne są bardzodobre teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President - wybór bardzo dobry, jak dla mnie zbyt drogi (cena/ korzystanie) dlatego postawiłem na Alana 48 plus multi. Bardzo fajne radio w przystępnej cenie. Antenka Sirio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moje doświadczenie z CB wygląda następująco. Miałem tego Presidenta w koniowozie. W służbowym osobowym miałem Alana, Sirio. W prywatnym mam Unidena 520XL. Dlaczego akurat unidena, jeżeli nie ma homologacji? Bo jest najmocniejszy. Ma zwiększoną moc lecz przez to nie otrzymało świadectwa na nasze drogi. Coś za coś. Pozostałe radia sprawują się nie najgorzej lecz podstawą jest dobre umiejscowienie anteny i dobra masa.

 

Gdybym miał kupić radio za 500 złotych nie byłbym z niego zadowolony. Bezużyteczny ASC swoje kosztuje. Denerwujące przerywanie w połowie słowa ... Nigdy tego nie lubiłem używać. W dłuższych trasach strasznie męczące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zwiększoną moc lecz przez to nie otrzymało świadectwa na nasze drogi.

To akurat bzdura totalna. Jeżeli czegoś nie jesteś pewien na 100% to nie pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezużyteczny ASC swoje kosztuje. Denerwujące przerywanie w połowie słowa ... Nigdy tego nie lubiłem używać. W dłuższych trasach strasznie męczące.

Jak się ma badziewiasta instalację antenową to tak będzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wychodzi na to, że jedynym racjonalnym wyborem wydaje się President - czytałem bardzo dużo pochlebnych opinii na jego temat

 

Nie dziwię się - ja bardzo polecam tą markę - zaopatrzyłem nie tylko siebie ale całą męską część mojej rodziny. Ja osobiście używam Johny'ego III i jest w porządku. Brat ma starszy model i cały czas od paru dobrych lat śmiga na nim bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów ponowie temat ja mam radyjko Lafajette zeus pro i jestem zarombiście zadowolony, ale szcerze nie o tym chciałem zapytać bo w szukajce nic nie mogę znależ chodzi mi o zakup anteny i jej długość fali jaka jest najlepsza od kolegi słyszałem że 5/8 fali znowu w sklepie gość mówił że 1/4 przyznam że chcę kupić antenke president kentucky i właśnie ona ma dł. fali 1/4, a może wy koledzy doradzicie mi coś dobrego, tylko jest jeden problem żeby nie była dłuższa niż 1m.i nie musi być montażowa może być na magnesie pozdrawiam

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla zielonych w temacie:

1) Im dłuższa tym lepsza.

2) Im mniej cewek, stroików tym lepiej.

Skoro 100 cm u Ciebie to maksymalna długość kup antenę o takiej właśnie długości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla zielonych w temacie:

1) Im dłuższa tym lepsza.

2) Im mniej cewek, stroików tym lepiej.

Skoro 100 cm u Ciebie to maksymalna długość kup antenę o takiej właśnie długości.

 

 

Witam, to że długa antena najlepsza to kazdy wie, więc według ciebie to każda antena do metra to to samo, to nasówa się pytanie to po co produkują krótkie skoro to wszystko po jednych pieniądzach, a jeśli chodzi o długość fali? acha przepraszam najdłuższa najlepsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc według ciebie to każda antena do metra to to samo

Patrząc zgrubnie na zagadnienie to tak.

 

to nasówa się pytanie to po co produkują krótkie

Bo jest na nie popyt. Kiedyś modne były 2m anteny dzisiaj 30 cm "świńskie ogonki" o podobno rewelacyjnych parametrach.

 

a jeśli chodzi o długość fali

Długość falowa to coś innego niż długość rzeczywista. Wszystkie anteny mobilowe to anteny skrócone, oczywiście doprowadzone do odpowiedniego rezonansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności