Skocz do zawartości

President to dobry wybór?


Gość papis

Rekomendowane odpowiedzi

Długość falowa to coś innego niż długość rzeczywista. Wszystkie anteny mobilowe to anteny skrócone, oczywiście doprowadzone do odpowiedniego rezonansu.

 

 

Co to znaczy długość rzeczywista i jak to nazwałeś? rezonans anteny z twojej odpowiedzi nie wynika nic po prostu nie odpisujesz na tematw ogóle nie pomagasz tylko produkujesz lakoniczne odpowiedzi byle pisać w necie jak to lubisz to załóż sobie blog!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy długość rzeczywista i jak to nazwałeś?

Nie mam zamiaru Ciebie uczyć od tego jest odpowiednia lektura.

 

z twojej odpowiedzi nie wynika nic po prostu nie odpisujesz na tematw ogóle nie pomagasz tylko produkujesz lakoniczne odpowiedzi

Jakbyś znał podstawy radiokomunikacji to byś zrozumiał.

 

Zachęcam do lektury fachowej chyba że cbradio dla ciebie to dupochron (antymisiek) to sobie odpuść bo szkoda twego "cennego" czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zachęcam do lektury fachowej chyba że cbradio dla ciebie to dupochron (antymisiek) to sobie odpuść bo szkoda twego "cennego" czasu.

 

 

Już raz ci pisałem ze jesteś omni-buc cb radia 99%ludzi radio służy jako dupochron ewentualnie jak ktoś nie ma navi to jak dojechać z punktu A do punktu B a z Ciebie to niezły fizyk kwantowy, oczytany aż po czubek głowy a doradzić nie umie nie mówiąc o jakimkolwiek wytłumaczeniu

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiam na konkretne argumenty.

30 cm antena ma 1% sprawności, 100 cm już ok 10 %, a 200cm aż 40%. Uwzględniając wiedzę przeciętnego użytkownika cb-radia czy też obecnych "serwisantów", "monterów" sprawność ta zostaje jeszcze zmniejszona z uwagi na brak ichelementarnej wiedzy.

Potem efekt jest jeden: jak Ciebie widzę to Ciebie słyszę :brawo::D a cała instalacja jest jednym wielkim grzejnikiem - na zimę jak znalazł :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiam na konkretne argumenty.

30 cm antena ma 1% sprawności, 100 cm już ok 10 %, a 200cm aż 40%. Uwzględniając wiedzę przeciętnego użytkownika cb-radia czy też obecnych "serwisantów", "monterów" sprawność ta zostaje jeszcze zmniejszona z uwagi na brak ichelementarnej wiedzy.

Potem efekt jest jeden: jak Ciebie widzę to Ciebie słyszę :brawo::D a cała instalacja jest jednym wielkim grzejnikiem - na zimę jak znalazł :wesoly:

 

 

 

napisz książke na ten temat może ktos ją przeczyta jakiś intelektualista cb- radiowy, człowieku co ty robisz na tym forum? po prostu się marnujesz z twoją wiedzą, ty nie pomagasz ludziom tylko bijesz piane!!!! i proszę abyś mi więcej nie próbował pomagać bo mój umysł jest za mały by ogarnąć twoją wiedze!!!

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jacko323 osobiście obecnie używam sirio omega27 94 cm na magnesie z radiem Pesident Harry III ASC i jest dobrze . Chciałem kupić Sirtel S90 tej samej długości ale własnie z powodu długości 1/4 fali odradzono mi podobno odbiór jest dobry ale za to nadawanie gorsze z powodu wysyłania sygnału wyżej :rolleyes:

Jeśli szukasz w 1 metrowej anteny o dobrych parametrach warto zastanowić się nad helikalnymi Sirtel czy Sirio Gamma Delta.

Mają dobry czy nawet na ich wymiar bardzo dobry odsłuch, łapią mniej śmieci ale niestety mają jedna wadę :zalamany: muszą być montowane na na uchwyty magnes nawet najsilniejszy czasem nie utrzymuje ich przy dużej prędkości i trochę szumią.Sam ostatnio dużo czytam i szukam coś podobnego mam na oku :wesoly: amerykańską antenę Firestik FS2 62 cm podobno odsłuch powyżej 10 km :devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu długości 1/4 fali odradzono mi podobno odbiór jest dobry ale za to nadawanie gorsze z powodu wysyłania sygnału wyżej

Bzdura. Ma to zastosowanie w antenach których długość falowa zbliżona jest do fizycznej.

Dlatego najlepszym wyborem dla zielonych w temacie jest długość promiennika, jakość wykonania i jak najmniejsza iloś elementów dopasowujących antenę do rezonansu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ma to zastosowanie w antenach których długość falowa zbliżona jest do fizycznej.

Dlatego najlepszym wyborem dla zielonych w temacie jest długość promiennika, jakość wykonania i jak najmniejsza iloś elementów dopasowujących antenę do rezonansu.

Faktycznie człowieku marnujesz się tu :twisted: twoja wiedza niestety marnuje się i przeradza eis w spam a ty jesteś superspamerem niestety nie pomagasz tym nikomu :neutral:

CB%20Radio%20-%20antena%204%20-%20SAXON.jpg

CB%20Radio%20-%20antena%202%20-%20SAXON.jpg

Pewnie twój światły umysł ogarnie to :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ogarnie. Kąt elewacji głównej wiązki promieniowania zależy od długości promiennika. Więc oblicz sobie teraz jaka długość fizyczną musiałby mieć promiennik dla długości falowej 1/4 i 5/8.

Czekam na odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku pojawił się model Teddy - wrzućcie jakieś uwagi o nim ... Warto wydać 3 stówki ( z anteną)? ?

 

 

Nie chcę Wam ingerować w dyskusję, ale jak na mój gust kolega End używa zbyt technicznego języka, niezrozumiałego dla większości .. Prosiłbym zejść na ziemię ... Chociaz fizyka nie jest mi obca też wiele z tego nie rozumiem - chyba faktycznie trzeba poczytać literaturę fachową skoro End nie chce pomagać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności