Skocz do zawartości

Nie mogę wrzucic 1 biegu i wstecznego. POMOCY!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! I znów mam problem z moją corsą.

Dzisiaj jak stanołem na światłach i miałem włączony I bieg i trzymałem sprzęgło. W pewnym momencie poczułem jak silnik zadrżał i troszkę zszedł z obrotów (tak jakby dostał obciążenie przy ruszaniu). Zdziwiłem się ale pojechałem dalej bo wszytsko było ok. Na następnych światłach gdy chciałem wrzucić jedynkę było to prawie niemożliwe. Weszła na siłę. I nawet jak trzymałem wciśnięte sprzęgło samochód jechał powoli do przodu!:) 2 bieg wchodzi lepiej i da sie z niego normalnie ruszac. 3,4 i 5 też działają normalnie i da się jechac. Problem jest jednak też ze wstecznym. Jak się go włącza to słychac zazębienie! Co to może byc? Myslalem nad łozyskiem ale nie słychac nic ani przy wcisnietym sprzegle ani przy wiciśniętym. Pomocy!

 

 

 

Pozwoliłam sobie poprawić błędy składniowe i orty/Niedżwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wydaje mi się, że albo się Tobie sprzęgło kończy to może być pierwsza recz, a druga problemy ze skrzynią może być za mało płynu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Sprzęgło się kończy? Z tego co wiem to najpierw byłoby czuć, że samochód nie ma siły już "ciągnąć" np. pod górkę - a tak nie jest. Gdyby sprzęgło się kończyło, to czy mógłbym ruszyć z 2 biegu, skoro to wymaga dłuższego "przytrzymania" sprzęgła, niż przy ruszaniu z 1 biegu? Z tego co wiem to nie. Myślałbym raczej nad opadnięciem skrzyni na poduszkach albo silnika na poduszkach. Zauważyłem jednak, że pedał sprzęgła "stoi" niżej niż normalnie. Może po prostu linka się nadtarła? Sprawdzę jutro na "sucho" i spróbuję ruszyć dzwignię ręcznie. Jak biegi będą wchodziły bez problemów, to wszystko będzie jasne. Jeżeli nie będzie ok, to będziemy "kombinować".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się sprzęgło kończy to możesz jechać z wyższego biegu. Jak skończyło mi się w Peugeocie 206 to ruszałem z 2 biegu, a na sam koniec musiałem już 3 wrzucić, a ten manewr wymagał bardzo spokojnego ruszania. Jeżeli chodzi o linkę też jest taka możliwość sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to jednak sprzęgło. W każdym razie, na dzień dzisiejszy, samochód jeździ i biegi wchodzą ok:) Wyregulowalem linkę. Pedał "stoi" tak jak wcześniej i wszystko jest ok. Ale coś mi się wydaje, że sprzęgło jest na wykończeniu, więc wymienic nie zaszkodzi. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mialem podobny przypadek przy samochodzie firmowym jak masz wspomaganie kierownicy to i tez pewnie masz wspomaganie sprzegla u mnie dolanie plynu do wspomagania pomoglo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go może gdzieś przy pasie przednim? taki czarny zbiorniczek

 

Proszę nie używać Caps Lock'a. Nie ma powodów by krzyczeć na forum :-)/ Post wyedytowałam/Niedziewiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linden z twojego opisu wynika ze padl docisk i podciagniecie linki niewiele pomoze.

to sa typowe objawy peknietej sprężyny tzw.słoneczka. jak masz linke to nie ma żadnego zbiorniczka. tylko w układzie hydraulicznym jest zbiornik z płynem hamulcowym badz pompka sprzegla podpieta jest do zbiorniczka na pompie hamulcowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności