Skocz do zawartości

Odkrywam Opla


Gość amateo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis oto stalem sie szczesliwym nabywca Merivy z 2005. Jestem zaskoczony stad moze moje glupkowate pytania (Przesiadlem sie z Carismy 1,3)

 

1. Silnik 1,4. Sprzedawca powiedzial ze ma lancuszek rozrzadu - prawda czy falsz

2. Komputer. Moja starsza Carisma (2001) miala komputer wyliczajacy spalanie. Opel nowszy a nie ma?

3. Pojemnosc baku. Wie ktos?

 

dziekiuje za odpowiedz wyrozumialym uzytkownikaom :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ad 1 - nie wiem, poszukaj na forum...

ad 2 - sa takie co maja i takie co nie maja, napisz jaki masz wyswietlacz i jakie radio, ew. poszukaj "aktywacja BC"

ad 3 - na net'cie pisza ze 53litry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenie... Ciezko stwierdzic po 150km i zaledwie paru godzinach posiadania.

 

Jezeli bak ok 50l to pali okolo 10l/100km-to byla trasa, do 120km/h max

Glupie pytanie cd

4. Jest klima nie ma kompa?

5.Aktywacja BC - mozna wiecej szczegolow? Nic mi to nie mowi...Postaram sie podrzucic fotke wnetrza dla rozwiania watpliwosci

6.Wiesc gminna niesie ze siedzi w nim silnik Corsy...

7. Kupiony dzisiaj u dilera, przejechal 120km, pozniej do roboty a po robocie w czasie jazdy powrotnej zaczely strasznie szumie hamulce (nadmienie ze stal na recznym). Choroba zawodowa czy ki diabel (jeszcze nic nie sprawdzalem)????

Edytowane przez amateo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jest klima nie ma kompa? - a co w tym dziwnego? wolał byś z kompem ale bez klimy???

 

5.Aktywacja BC - mozna wiecej szczegolow? - jesli masz wyświetlacz TID (godzina, temperatura i stacja radiowa) to zapomnij o tanim uruchomieniu BC, więcej znajdziesz na forum

 

6.Wiesc gminna niesie ze siedzi w nim silnik Corsy... - siedzi w nim silnik OPLA, który wkładany był również w Astrze

 

7. Kupiony dzisiaj u dilera, przejechal 120km, pozniej do roboty a po robocie w czasie jazdy powrotnej zaczely strasznie szumie hamulce (nadmienie ze stal na recznym). Choroba zawodowa czy ki diabel (jeszcze nic nie sprawdzalem)???? - może masz przyblokowane tylne hamulce, podawałeś spalanie które jest dość duże jak na ten motor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie tak szacunkowo na postawie oceny wizualnej - skoro bak to 50l to wskazanie "na pomiedzy" kreski 1/2 a 1/4 to jakies 12,5l. Powiedzmy ze spadlo od rowno polowy do rowno 1/4. Ale to moze kwestai przyzwyczajenia sie do nowego wozu.

 

Na pewno pedala sa dla mnie za male i za blisko siebie - moze to tez kwestia przyzwyczajenia

Plastiki dzwonia przy dodawaniu gazu - ale trzeszczenia to podobno cecha charakterystyczna opla

Podobnie jak glosniki przepalone - bass ustawiony na 1 i trzeszvczy jak cholera - od kolegi kolegi znajomego wyszlo ze wieleu uzytkownikow tak ma. prawda/falsz?

 

Samochod na parkingu tym razem bez zaciagnietego recznego - tylko na biegu. Zero trzeszczenia przy hamowaniu.

post-24909-0-42813400-1320862741_thumb.gif

post-24909-0-03611600-1320862852_thumb.gif

Edytowane przez amateo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nic nie trzeszczy ani nie dzwoni.

 

Co do wskaźnika paliwa to nie działa on liniowo, prznajmniej u mnie. Od połowy do 1\4 wskazówka wymięka dość szybko ale zanim zapali się rezerwa trzyma się dość długo ponad wskaźnikiem minimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

...to pali okolo 10l/100km-to byla trasa...

Z czasem nauczysz się nią jeździć ! Na początku też mi dużo paliła.

Zimą nie udało mi się zejść niżej jak 7,8 litra, natomiast teraz plasuje się na 6,4 - 6,6 litra.

Na autostradzie, trasa 200 km, 140 km/h bez gwałtownych przyśpieszeń, chwilówka 4,5 - 5,5 litra, całkowite zużycie 6,3 litra.

Obecnie codzienna eksploatacja, 60% trasa, 40 % miasto, zużycie na poziomie około 6,5 litra.

Jeżeli nie masz komputera, który pokazuje chwilowe zużycie, a nie masz, to napiszę Ci z własnego doświadczenia:

1. Staraj się, jadąc na trasie nie przekraczać 2500 obrotów, najlepiej trzymaj w okolicy 2000

2. Ruszanie i gwałtowne przyspieszanie, ma wpływ na zużycie, chwilówka wtedy dochodzi do 25-38 litrów

3. Wbrew pozorom na 5 biegu Meriva jest dosyć dynamicznym autem i staram się ją już wrzucać przy nawet 70 km/h

4. Słuchaj silnika, żeby nie był zbyt wysilony, ani dławił się za dużym biegiem

5. Przeważnie hamuję silnikiem - zużycie wtedy wynosi 0.

 

Jeżeli oczekiwałeś od silnika 1.4 w Merivie super dynamiczności to niestety popełniłeś błąd, bo w tym silniczku uzyska się dynamiczność poprzez większe zużycie. Meriva jest dosyć ciężkim autem, a poza tym mini vanem, gdzie przód stawia jednak większe opory niż w Corsie, czy Astrze. Czyli, albo będziesz ją cisnąć i wtedy licz się z wydatkami paliwowymi, albo potraktujesz ją łagodnie i odwdzięczy Ci się w miarę ekonomiczną jazdą :rolleyes:

 

spalanie tak szacunkowo na postawie oceny wizualnej - skoro bak to 50l to wskazanie "na pomiedzy" kreski 1/2 a 1/4 to jakies 12,5l.

Mam wrażenie w swojej Meri, że wskaźnik ilości paliwa jest łagodnie mówiąc "dziwny" i troszeczkę oszukuje na swoją niekorzyść.

To znaczy pokazuje mniej niż jest w rzeczywistości.

 

Jest klima nie ma kompa?

Popatrz na te linki, może czegoś się dowiesz :

http://opel.dixi-car.pl/radio-opel.htm

http://astraklubpolska.pl/viewtopic.php?t=14074

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=71&t=10424

http://www.opel-jablonski.com.pl/serwis/Meriva_2540_10-PL.pdf

o aktywacji BC też coś było tutaj na forum, tylko raczej masz nieodpowiedni wyświetlacz i aktywacja nie będzie możliwa .

 

Na pewno pedala sa dla mnie za male i za blisko siebie - moze to tez kwestia przyzwyczajenia

Plastiki dzwonia przy dodawaniu gazu - ale trzeszczenia to podobno cecha charakterystyczna opla

Podobnie jak glosniki przepalone - bass ustawiony na 1 i trzeszvczy jak cholera - od kolegi kolegi znajomego wyszlo ze wieleu uzytkownikow tak ma. prawda/falsz?

1. Kwestia przyzwyczajenia

2. W Merivie trochę trzeszczą, w drugim aucie Vectra A (też opel :rolleyes: ) żaden plastik nie trzeszczy

3. Wszystkie głośniki grają bez żadnych trzasków, zresztą wymiana ich, jeżeli to ich oczywiście wina to niewielki koszt

 

Jak uporasz się z tymi "problemikami" to stwierdzisz, że Meriva to fajne autko.

 

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

Pochwal się w dziale Klubowicze i ich auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności