Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 80 KM Czy warto założyć LPG?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gaz od 5 lat w corsie 1,2 8v i chodzi dobrze. reguluje co 6 miesięcy mam dobre kable,świece, filtry itp. Lepiej za 70zł przejechać 400-500 km (500 w trasie), niż za raz tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

widze ze zdania sa podzielone a wiec z innej beczki na co uwazac podczas instalacji gazu, czego przypilnować gdzie najlepiej zamontowac zawór do tankowania i tym podobne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej sobie przeliczyc. Zaloz, ze bedzie palil 1-2 litry gazu wiecej I taK;

benzyna: 5l/100km x 4,30zl = 21,5 zl/100km;

gaz: 7/100km x 2,20zl = 15,4 zl/100km

Roznica; 6,1zl/ 100km

Koszt instalacji: 2700zl / 6,1 = 442,6 x 100 = 44260 - po takim przebiegu zwroci sie koszt instalacji bez uwzglednienia wyzszych kosztow badan techniczb

nych oraz przegladow.

Oczywiscie to jest przyklad kosztow, mozna wstawic inne dane, bo ceny zazu i benzyby sa rozne na terenie Polski, ponadto mozna zalozyc inne zuzycie gazu i benzyny.

I zapomnialem dodac wazna jest tez cena samej instalacji, mozna zalozyc ii generacje, duzy rabat u znajomego gazownika itd.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Mam dylemat :D Mam corse c 1.2 z 2003 roku i zastanawiam się nad założeniem do niej gazu... Tylko zawsze wszędzie pytają ile zamierzam pokonać kilometrów rocznie...

I nie wiem jak mam to określić :drunk: Dojeżdżam do szkoły co 2 tygodnie po 40km i tak jeszcze 3 albo więcej lat a w tygodniu różnie bywa .... I dlatego nie wiem co robić :drunk:( Może coś doradzicie?:drunk: :drunk: :drunk::drunk::drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

pytają ile zamierzam pokonać kilometrów rocznie...

I nie wiem jak mam to określić :D

Chodzi o to że instalacja ci się nie zwróci

Dajmy na to że zapłacisz delikatnie 1500 zł. zobacz ile to paliwa

Jeśli robisz tak mało km. to faktycznie nie warte zachodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wyjazdy do szkoły wyjazdami do szkoły.... Ale tygodniowo też dużo jeżdżę w dodatku kilka razy w roku jadę do Hamburga :D A corsa od jakiegoś czasu pali mi jak smok :drunk::drunk::drunk: a nie mam zamiary zmieniać narazie auta.... I sorry do szkoły dojeżdżam 80 km przez cały weekend :drunk:( A od kiedy auto pali jak smok to w te i z powrotem muszę zalać za 40 zł :drunk:( więc juz wtedy mi się to opłaca moim zdaniem... Ale niepokoi mnie że czytam że są problemy z corsa 1.2 na gazie :drunk:(((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Anulek.88, Pisałaś o szkole no ale jeśli tak dużo jeździsz zobacz co kolega wyżej napisał

Wszystko zależy od tego ile przebiegu robisz rocznie. Jeśli robisz 30000 km rocznie i więcej to pewnie Ci się opłaci, ale jeśli jeździsz mało to szkoda

pieniędzy wywalać na instalkę bo może się nie zwrócić.

I wszystko wiadomo :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A corsa od jakiegoś czasu pali mi jak smok

pytanie czemu ci tyle pali...

bo jesli cos nie tak z silnikiem zanim zalozysz lpg trzeba doprowadzic do normalnego stanu...

kilka razy w roku jadę do Hamburga

tak z ciekawosci, co cie tam gna?:D taki kawal drogi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności