Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 80 KM Czy warto założyć LPG?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Jak dla mnie to pewnie że warto :mrgreen::wesoly::beer::lol:

 

Jeśli chodzi o trasę to jedzie się mi bardzo dobrze choć wiadomo jak duże jest to autko :lol: ))) Corsinka ma mały silniczek i nie ma co cisnąć a też trzeba patrzeć na ekonomiczna jazdę :lol: ) I oczywiście na spalanie :beer: ((( Dlatego to już postanowione że zakładam do niej gaz :beer: )

Bo jak sobie przeliczyłam moja drogę

do Hamburga na benzynie i na gazie to oczywiście bardziej się opłaca gaz :beer: )) I nawet takie krótkie trasy w Polsce to bardzo szybko mi sie auto zwróci biorąc pod uwagę ciągłe podnoszenie cen benzyny :beer: ((( A czemu pytasz??? :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Odświażam temat.

Chciałbym założyć instalcację LPG w Corsie C 1.2.

Ktoś napiszę o swoich doświadczeniach jak ten silnik się zprawuje na gazie? Czy nie ma kłopotów z regulacją? itp.

Mogę mieć taki zestaw STAG 4 Plus, wtryskiwacze Hana H2000, reduktor tłokowy Magic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Widzę, że temat umarł, ale mam nadzieję, że ktoś się zainteresuje. Posiadam Corsę 1.2, przebieg 161 tys km., pali przy plusowych temperaturach max 6l, miesięcznie pokonuję ok. 800km.

 

Czy opłaca się zakładać gaz ?

 

Słyszałem różne opinie na temat montażu gazu w Corsie C dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii posiadaczy LPG na tym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu będzie paliła ok.7 l. Z własnego doświadczenia wiem że będziesz na LPG robił więcej ok.1000 km .Dobra instalacja to koszt ok 2.500 zł

Sam przelicz czy tobie się opłaca.Do tego jeszcze dobry gazownik to podstawa.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jeżdżę na dłuższych trasach. Sprawdziłem ile zaoszczędzę w kalkulatorze dostępnym w internecie i wychodzi, że musiałbym jeździć tym autem co najmniej 3 lata. Kolejna sprawa to sama butla która też zajmuje miejsce.

 

Generalnie zastanawiam się tylko czy to w ogóle ma sens w takim aucie. Kupiłem auto z małym silnikiem własnie po to, aby zaoszczędzić. Corsa pali mało i pytanie czy warto jeszcze bardziej oszczędzać. Gdyby tam był silnik 1.6 nie było by co się zastanawiać.

 

W mojej okolicy jest dobry gazownik i zakłada STAGa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem przy gazowaniu 4 moich samochodów że będzie to trwało 3 lata.Ale zawsze trwało to 1.5 roku.Jak wcześniej pisałem będziesz nim jeździł więcej niż 800 km.Ale to musi podjąć decyzję każdy osobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze założony i wyregulowany to co może się inaczej zużywać jak na Pb?Po prostu jeździsz autem napędzanym na dwa paliwa i za mniej niż pół ceny Pb.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności