Skocz do zawartości

Zawór nagrzewnicy Astra G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ale wymieniłeś nagrzewnicę z elektrozaworem czy samą, bo podejrzewam że tylko ten zawór jest uszkodzony i zamyka się pdcinając dopływ płynu do samej nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

nie samom nagrzewnice aleniewiem czy cos ten zawór cos ma do tego ja go odpiołem bo mi tyrkał i dalej w aucie grzeje jak cza też pisałem słuchałem innych jeden muwi zawur drugi to a trzeci jeszcze co innego wymieniłem hłodniczke jest ok jest troche roboty ale zrobiłem se to sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, chciałbym przeczyścić nagrzewnicę od środka bo podejrzewam że się strasznie zasyfiła. Wie może któryś z kolegów lub może używał jakiegoś środka chemicznego do czyszczenia nagrzewnicy od środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie dostaniesz takie środki do płukania ukł.chłodniczego

w zależności jak jest on zaklejony/zanieczyszczony - efekty są różne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie wystarczy odciąć elektrozawór nagrzewnicy i będzie grzała bezproblemowo. A znajduje sie nie tak wcale głęboko. Wystarczy wymontować schowek od strony pasażera i znajduje sie tam czerwony dwużyłowy kabel ze złączką po prawej stronie przy obudowie nagrzewnicy. Tylko trzeba pamiętać by rozłączyć go w momencie gdy będzie leciało gorące powietrze z nawiewu najlepiej przy rozgrzanym silniku, na włączonym na max czerwonym pokrętle grzania i wysokich obrotach silnika gdy przepływ płynu przez nagrzewnicę jest duży. U mnie podziałało. Nagrzewnica działa i jest ogrzewanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli się rozłączy ten zawór w pozycji otwartej to tak zostanie, tylko trzeba pamiętać po co on tam jest zamontowany. Przyjdzie lato włączycie klimę i posypią się tematy "klimatyzacja słabo chłodzi" lub coś podobnego. Trzeba zdać sobie sprawę że ten zawór odcina dopływ płynu chłodniczego (gorącego) w celu zwiększenia efektywności pracy klimy latem. Więc taki sposób jest doraźny. Te zawory stosowano do któregoś rocznika (nie pamiętam do którego) a czy w ogóle ich nie montowano w młodszych rocznikach czy zastosowano inny patent tego nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem to jest rozwiązanie tak jakby tylko na zimę, wiosna radzę go włączyć ponownie. Jak i ja tak zrobię zapewne na wiosnę, a teraz sie klimy nie używa więc w niczym to nie przeszkadza ani nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zazwyczaj jak już terkocze to znaczy że się zacina. A takie wyłączenie tego zaworu na dłuższy czas bez jego uruchomiania spowoduje że na wiosnę nie ruszy, i tak trzeba będzie rozkręcać konsolę i go wymienić. Pocieszające w tym wszystkim jest to że będzie już ciepło jak będzie się go wymieniało. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie miałem ten sam problem : terkotanie i brak ogrzewania .

Trzeba zdemontować nagrzewnicę z elektrozaworem rozebrać elektrozawór.

Przyczyną terkotania jest zsunięcie się malutkiej zębatki z osi silniczka.

Wystarczy dopasować malutki dystans żeby ten trybik się nie przesuwał i po problemie.

Ja dopasowałem taką rureczkę z twardego plastiku coś o średnicy wkładu od długopisu.

 

Jak pomyślę że przez taką bzdurę musiałem pół samochodu rozebrać to mnie trzęsie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie rozebranie całego wnętrza samochodu to jest dopiero wyczyn. ale zawsze można z tym poczekać do wiosny i zaoszczędzić na naprawie kilka stówek (za samą robociznę chcieli 350, a gdzie części), jak biorą mechanicy i samemu go rozebrać, dzień czasu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności