Skocz do zawartości

astra II - gasną zegary, świecą kontrolki, brak wpomagania, falują światła


Gość FSU

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum i mam nadzieje że umieszczam temat w odpowiednim dziale.

problem z astrą 1,6 16V mam następujący :

wszystko zaczęło się od mrugającej kontrolki ładowania akumulatora w czasie jazdy (zaraz po odpaleniu gasła normalnie, mrugała po jakimś czasie).

następnie, po paru dniach, w trakcie jazdy wszystkie zegary(obroty, predkość, temp, paliwo) w ułamku sekundy spadły do zera, wyłączył się licznik kilometrów a kontrolka ABS zaczęła mrugać.

kolejny objaw po kolejnych dwóch dniach to całkowite wyłączenie się oświetlenia deski w trakcie jazdy i wspomagania kierownicy.

ostatnio doszła jeszcze świecąca się kontrolka poduszek powietrznych a ładowanie akumulatora świeci się już zawsze po odpaleniu przez kilka-kilkanaście sekund.

dzisiaj na wyłączonym silniku podczas włączenia kierunkowskazu, zachowywał się jak przy spalonej żarówce(bardzo szybkie mruganie). nie mogłem włączyć również przeciwmgielnego

objawy dochodziły stopniowo, ale nowe nie wypierały starych a sumowały się.każdy objaw trwa od kilku do kilkunastu sekund po czym ustepuje aby znowu się ujawnić.

 

do tej pory sprawdzony został alternator, ładowanie podczas uruchamiania dobre - ok 14V. sprawdzone bespieczniki. wyjęta deska i sprawdzona wtyczka.

 

czy miał ktoś taki problem albo ma pomysł na jego rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze czy napięcie na akumulatorze jest takie same jak na kostce stacyjki, oraz na bezpiecznikach.

Prawdopodobnie któryś z głównych przewodów może być uszkodzony lub słabo styka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem tutaj nowy. Przeczesalem caly internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie i to jest jedyny temat jaki znalazłem a jest prawie identyczny z moim. Cała deska rozdzielcza zgasła mi podczas jazdy... Nie swiecily mi sie wczesniej zadne ostrzezenia lub cos w tym stylu jednak po zapaleniu silnika teraz dzieje sie tak ze po 1-2 sekundach wszystko mi na tablicy gasnie. Wysiadly tez swiatla drogowe (mam tylko postojowki teraz) Swiatla dlugie i zdechlo tez calkowicie wspomaganie kierownicy. Jedyna kontrolka ktora sie teraz swieci na calej tablicy to kontrolka ABSu.

Jaja zaczynaja sie tez wtedy gdy podczas jazdy wlacze ogrzewanie na maks, dmuchawe i podgrzewanie tylniej szyby. Wtedy podswietla sie tablica ale nadal nic poza tym, Gdy jednak dam go na luz to wtedy wszystko wraca do normy wszystko w najlepszym porzadku jakby nie bylo zadnego problemu. Dodam mu gazu i przekrocze 1000 obrotow i znowu wszystko zdycha. Gdy wlacze wiecej odbiornikow pradu czyli radio, przeciwmgielne klime i inne cuda wtedy na luzie jak dodam gazu to zdycha wszystko dopiero przy 3000 obrotow.

Macie moze pomysla czego to moze byc wina i jak temu zaradzic? Tlumaczcie jak laikowi jesli mozna prosic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznij od pomiaru napięcia ładowania. Najpierw chwilę po uruchomieniu przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu, a następnie przy włączonych światłach . W trakcie każdego pomiaru delikatnie przegazuj aby zobaczyć jaka jest różnica napięć na wolnych i zwiększonych obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wykonalem pomiar bez odbiornikow wyszlo okolo 15-16V gdy wlaczylem kilka odbiornikow to wachalo sie nawet do 17V wiec wydaje mi sie ze wina jest chyba alternatora..ale czego w nim dokladnie? Calosci czy konkretnych elementow? Jak myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności