Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

stukanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   choina

choina
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Agila
  • Inna marka:BMW 320D E91
  • Silnik:1.0
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 22 grudzień 2012 - 19:46

Witam

Jestem nowy na forum więc jeśli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie to bardzo przepraszam za posta. Zakupiłem dziewczynie Agile i pojawił się mały problem. Jak rozpędzam auto to przy pewnej prędkości koło 50 km zaczyna pojawiać się skutaknie i drganie. Najmocniej to czuć przy skręcaniu w lewo i trochę mniej przy jeździe prosto. Z mechanikiem oglądnęliśmy auto od spodu i jakoś przyczyny nie widać. Może mały luz na półosi i dlatego od tego chcemy zaczynać poszukiwania. I tu pojawia się prośba do Was. Może ktoś z Was ma lepszy pomysł niż półoś?

Druga sprawa to jak dobrać odpowiednią półoś. Po numerze spisanym z części nic na rynku używanym nie mogę znaleźć. Poszukuję półosi prawej, długiej z ABS do Agili 1.0 z ABS.

Numer na części: 09206561/3

Proszę o pomoc w odnalezieniu prawidłowej półosi

Pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   misci

misci
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:Z12XE
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 22 grudzień 2012 - 21:26

Może to być przegub zewnętrzny. Podnieś auto (koło przednie). Odpal silnik, wrzuć bieg i jazda. Aby obciążyć przegub użyj hamulca. Skręcaj kierownicą i słuchaj. Uważaj żeby auto nie spadło z podnośnika bo skręcając kierownicą auto się rusza..
Jeśli będzie chrobotać to masz przegub padnięty. Przegub zbija się z półosi np. młotkiem (po odsunięciu osłony przegubu). Nie trzeba wymieniać całej półosi!!!
Podobną sytuację ćwiczyłem na mojej sztuce.

P. S. Niewielkie luzy osiowe, a także promieniowe w okolicy przegubu wewnętrznego (przy skrzyni biegów), są normalne. Luzów promieniowych w okolicy przegubu zewnętrznego nie powinno być.

Użytkownik misci edytował ten post 22 grudzień 2012 - 21:32

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież