Skocz do zawartości

Calibra 2.5 V6 i walki rozrzadu z omegi 3.0V6


Gość Matung123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matung123

Witam, mam pytanie, jaki przyrost mocy mialbym po zastosowaniu walkow rozrzadu Dolotowych i wtryskiwaczy z Omegi 3.0 V6 do Calibry 2.5 V6 Slyszalem ze okolo 20 km czy to prawda? i czy stracilby silnik na zywotnosci?? ( walki wymienilbym podczas wymiany Paska rozrzadu i pompy wody)

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz uzyskac 20 moze wiecej

zywotnosc ??

nic sie nie zmieni

taki zabieg byl przeprowadzany w vectrze I500 i GSI w UK

 

jak zmieniac to wszystkie walki

tylko popatrzec jakie maja oznaczenia

tutaj na forum raczej niewiele o tym znajdziesz

musialbym poszukac jakie walki sa najlepsze

o ile pamietam to o oznaczeniu G

 

 

a najlepiej to wsadzic silnik V6 3,0 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Dzieki gawlak za odpowiedz, a c tego czytalem na stronie V6calibra.net najlepiej wsadzic walki ssace od omegi 3.0v6 a wylotowe od vectry B 2.5v6

A co do silnika 3.0v6 to ciezko go znalezc w dobrym stanie A po drugie jest mniej wytrzymalszy od 2.5 v6, Jest bardziej rozwiercony i szybciej pada, tak tez gdzies w necie wyczytalem i znajomy mechanik robiacy v6 opla tak mi powiedzial ze 3.0 szybciej padaja.... zreszta wszystko zalezy od dbania silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do silnika 3.0v6 to ciezko go znalezc w dobrym stanie

mozna

w UK duzo tego jest w stanie BDB

w polsce pelno angoli na czesci

nawet 3,2 mozna wsadzic z omegi albo vectry C

jak chcesz cos swiezszego

po drugie jest mniej wytrzymalszy od 2.5 v6,

to juz kompletna bujda na resorach

w ktorym miejscu ma byc mniej wytrzymaly ??

jako nie slyszalem o pekaniu bloku ani glowic w tych silnikach

nic wczesniej nie pada oba sa tak samo wytrzymale

i trapia je te same usterki osprzetu jak juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Co do 3.0v6 gosciu mimowil ze juz wiece robil generalnych remontow tego silnika jak 2.5v6 mimo ze tego drugieg wiecej jezdzi, a raz bylem u goscia co z 6 omeg 3.0 v6 stalo sprowadzone z Uk i mi powiedzial ze te silniki padaja i z tego ma zbyt i kase bo ludzie biora nie tylko do swapow tylko przewarznie na wymiane bo padl im silnik 3.0v6 (tylko pisze co mi mowil a jaka jest prawda to nie wiem) moze i sa tak samo wytrzmale.

 

A co 3.2 v6 gdzies czytalem ze sa jakies problemy przy swapie z elektryka cos z immobilaiserem, ze nie podejdzie pod komputer z cali 2.5v6, a 3.0v6 wiem ze dobrze smiga z kompem od 2.5,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien informatorow

wiekszych bzdur nie slyszalem juz od dlugiego czasu

 

3,2 spokojnie da sie wsadzic na osprzecie od cali i od vectry

HANS mial taki setupo u siebie w corsie

goly slupek to goly slupek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

No w sumie tak, goly silnik to goly silnik, szkoda tylko ze te 3.2 v6 na ten czas sa jeszcze troche droge, moze za jakis czas zobaczymy jak bedzie z cenami, a jestem ciekaw czy 2.8 V6 Turbo z Vectry C by podszedl, taki jak czasem tajniacy z drogowki jezdza a cenowo jeszcze drozszy pewnie od 3.2 V6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Aha dzieki za odpowiedz Gawlak, to w takim razie zostaje 3.2 Temat uwazam za zamkniety, jak dostane w dobrym stanie walki od 3.0v6 to zmienie przy okazji rozrzadu a jak nie to bede jedzil narazie seria, dzieki za wszystkie odpowiedzi

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności