Skocz do zawartości

Większe spalanie Astra II 1.7 DTI - 8,6 l ON / 100km


Gość intersg

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu 2011 kupilem astre II 1.7 DTI (rocznik 2001). Po zakupie przy dynamicznej jezdzie po miescie spalanie wynioslo 6 litrow ON.

W maju wymienilem komplet filtrow, na jesieni rozrzad i kilka uszczelek w silniku, wtym pod glowica. Teraz spalanie przy raczej spokojnej jezdzie (nie przekraczajac 100 km/h) wynosi 8,6 litra ropy (!) co przy lagodnej zimie (brak duzych mrozow ! - stan na 14.01.12) jest mocno niepokojace. Tankowalem dla porownania na kilka roznych stacjach w tym BP i Orlen.

Jezdze na oponach o standardowym dla tego auta rozmiarze, zalecanym przez producenta w ksiazce... Podejrzewalem wydech bo troche glosniej chodzi, ale nie widac na nim dziur... Nie kopci na czarno. Po podlaczeniu pod komputer wyswietla 1 blad P0380 w programie VauxCheck.

 

Co moze byc powodem tak duzego spalania? Co powinienem sprawdzic u diagnosty / mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0380 Usterka w układzie świec żarowych

 

przyczyn zwiekszonego spalania jest sporo

a najczestszym jest przyzwyczajenie sie do auta

i mocniejsze wciskanie gazu

a ze mamy zime (temperature odpowiednia silnik uzyskuje pozniej)

wlaczonych jest wiecej urzadzen w aucie

to spalanie rosnie dodatkowo o litr dwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens szukania dziury w całym. Ja w okresie letnim uzyskiwałem spalanie na poziomie max:5,6 teraz w zimie 6,9

 

To chyba normalne nawet przy tak łagodnej zimie. Teraz przez kilka minut po odpaleniu samochód jedzie a ssaniu co sporo zwiększ spalanie co bardzo dobrze widać na BC. W lecie po kilku minutach silnik miał 90"c, teraz ciężko osiągnąć taki wynik.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkukrotnie już pisałem , napisze jeszcze raz ,tak w lecie jak w zimie spalanie w mojej astrze mieści się w granicach 4,5-5L/100km jazda 60-70% trasa reszta to malenkie miasteczko gdzie najdłuższy odcinek mojej jazdy to 2km!! ,zgodze się że w mieście w porządnych korkach może troche wzrosnąć do powiedzmy 6l/100 ale nie więcej. moja jazda nie ma nic wspólnego z kapelusznikowym stylem choćby dlatego że paliwo mam darmowe [ zakład płaci ryczałt].ponad 8l to dużo za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozemy gdybać bo tak jak pisalem do sprawdzenia te rzeczy. Do tego wszytskiego nie wiemy czy ta wymiana UPG nie zostala nieco skiepczona w sensie rozrzadu. Zazwyczaj zle ustawienie ma wplyw znaczny na spalanie oraz na rozruch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozemy gdybać bo tak jak pisalem do sprawdzenia te rzeczy. Do tego wszytskiego nie wiemy czy ta wymiana UPG nie zostala nieco skiepczona w sensie rozrzadu. Zazwyczaj zle ustawienie ma wplyw znaczny na spalanie oraz na rozruch.

 

Czy mozna sprawdzic i ew. poprawic ustawienie rozrzadu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sprawdzic

na rozrzadzie sa znaki jak ma byc ustawiony

 

Czyli poprostu sprawdzic to wizualnie tak? Skoro to (wydaje sie) prosta metoda to jak to mozliwe, ze mechanicy moga robic to zle?

 

Po jakim odcinku drogi przy spokojenhj jezdzie (do 80 km/h) powinienem osiagnac temp silnika 89 stopni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylki sie zdarzaja niestety ;)

 

nagrzewanie zima trwa sporo dluzej

na bank nie mniej jak 10-15 kilometrow zanim sie zacznie grzac

nie ma na to reguly i dokladnej odleglosci

ogolnie diesle nagrzewaja sie duzo wolniej od benzynowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności