Skocz do zawartości

Zimówki do corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie sie nie znam. Pisze co widzialem nieraz- szerokie opony i podjazd pod gore http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ja jechalem a ok 60% "Wypasionych furek" na oponach pokroju 200mm staly w miejscu lub sie staczaly w dol. Pisze co widze nie wymyslam sobie tego, nie mam urojen i jestem zdrowy na umysle moge dolaczyc badania lekarskie. :D;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opony 145/80/13 są oryginalnym rozmiarem do Corsy 1,2 City w wersji na Polskę.

Nie wiem jak to możliwe. Ja mam wg instrukcji w Seju 0.9, który jest dużo mniejszy od Corsy, na lato 155 lub 165 a na zimę 145 lub 155.

 

[ Dodano: Nie Paź 07, 2007 10:54 ]

Widocznie sie nie znam. Pisze co widzialem nieraz- szerokie opony i podjazd pod gore ja jechalem a ok 60% "Wypasionych furek" na oponach pokroju 200mm staly w miejscu lub sie staczaly w dol. Pisze co widze nie wymyslam sobie tego, nie mam urojen i jestem zdrowy na umysle moge dolaczyc badania lekarskie.

Spoko, nikt Ci tu przecież nie wmawia choroby http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif :D To czy auto daje radę zimą pod górę zależy też od stanu opon i rozkładu mas. Małym osobówkom z przednim napędem generalnie jest w tej sytuacji łatwiej. Ja tylko staram się walczyć z takim bezkrytycznym stosowaniem stereotypów i pseudoporad bez żadnych personalnych wycieczek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze, ze jest ktos kto sie na tym zna i sie tym z nami dzieli. Ja sie nie znam i pisze co widze :D na PW masz wiadomosc ode mnie a raczej pytanie odnosnie opon na lato. Pozdrawiam Ciebie i Slupsk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam i popieram to co napisał Obywatel jeżeli mieszkasz w górach gdzie przez całą zimę leży śnieg to można pokusić się na węższe opony (chociaż w górach to już łańcuchy są potrzebne). Natomiast na nasze warunki nie ma sensu zmieniać opon na węższe, oczywiście jest w zimie parę dni gdzie drogowcy są zaskoczeni (wtedy wystarczy jechać wolniej) ale przez większość zimy na drogach nie ma śniegu i wtedy szersze opony lepiej się trzymają.

Ja w moim samochodzie mam 195/60/15 zarówno letnie jak i zimówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cię nie porównuj Barumek z Kleberami bo to dwa różne światy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif oczywiście z korzyścią dla Klebera. Jeśli chcesz mieć jakość za rozsądną cenę, to kup polskie Frigo lub SnowPro. Co do rozmiaru 145, to jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed takimi łyżwami. Ja mam takie gumy w Seicento 0,9 i sądzę, że są przywąskie. Tak samo jak nie chodzisz w za małych butach, tak i nie żałuj na auto. Pamiętaj, że każdy cm˛ kontaktu z nawierzchnią ma znaczenie i nie wierz w dyrdymały, że węższe lepsze na zimę bo to nawet nie półprawda, ale ćwierćprawda. Nawet jeśli naciśniesz takie opony na swoje felgi, to nic nie zyskasz a dodatkowo narazisz ranty felg na otarcia.

 

[ Dodano: Sob Paź 06, 2007 23:42 ]

zibi, błagam Cię odwiedź ten temat :D

 

 

Blagania zostaly wysluchane:) A tak na powaznie to nie bardzo sie orientuje w temacie, a roznica w cenie nie jest zatrwazajaca, bo okolo 6 zl/szt. dlatego wole zapoznac sie z roznymi doswiadczeniami z zycia ludkow:)

To juz wiem, ze zalecane jest 155 a teraz dalej....

Ojciec mi opowiada historie z zycia jak posiadal swego czasu Kormoranki -kilka lat temu- a teraz kupuje iwylacznie Michelinki (placac wiecej), ale komfortu jazdy w roznych zimowych warunkach nie da sie porownac. Wiec zastanawiam sie czy rzeczywiscie jest to fakt oplacalny i odczuwalny aby doplacac do Klebera, Michelina czy tym podobnych czy tez po prostu lata w zmianach technologii, materialow itp. robia swoje ;)

W koncu zima trwa stosunkowo krotko i sadze ze powinno tych opon wystarczyc na pare ladnych sezonow, biorac pod uwage fakt, ze mieszkam na mazurach a sniegu zazwyczaj jest u nas pod dostatkiem i sluzby porzadkowe nie specjalnie garna sie do jego usuwania http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniegu zazwyczaj jest u nas pod dostatkiem i sluzby porzadkowe nie specjalnie garna sie do jego usuwania

 

Hehe to tak jak u mnie w Bytomiu, maja to zawsze gleboko w d..., a do tego zawsze zaskoczeni- to juz zima :?: przeciez w grudniu snieg nie pada :?: .

Ja za swoje KLEBER KRISALP HP 155/70R13 75T dalem 117zl za sztuke, wiec mysle ze to nie jest drogo, poniewaz Debice Frigo byly za 105zl za sztuke, jeszcze nie wiem czy beda lepsze, ale z tego co slyszalem komfort jazdy jest lepszy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to tak jak u mnie w Bytomiu, maja to zawsze gleboko w d..., a do tego zawsze zaskoczeni- to juz zima przeciez w grudniu snieg nie pada

A u mnie odwrotnie. Tylko spadną dwa płatki śniegu, to oni już całą flotę solarek puszczają na ulice. Wkurza mnie to bo lubię zimę :?::?: a poza tym sól to syf i przyspieszacz korozji. Dla mnie mogliby nie sypać w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napisałem w jednym z tematow

,, ja właśnie dziś zmieniłem na nowe Dębica Frigo 155/70R13

pełna kultura ,żadnych kolejek ...

muszę od razu powiedzieć iż po pierwszej jeżdzie zaskoczyła mnie cicha jazda na tych kapciuchach ,,

 

edit

dziś sobota 20-sty kukam za okno a tu bieluteńko że hej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wczoraj założyłem Dębice Frigo 165/70/R13 , słyszałe dobre opinie o tych oponach, no i cena przystępna:)) Na razie za wcześnie jeszcze na ocenę, poprzedniej zimy jeżdziłem na Ceat Arctic, taki sam rozmiar, oponki ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności