Skocz do zawartości

Opel corsa 1.7cdti bład P1243


Gość sebastiankefir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastiankefir

Witam dzisiaj rano zawoziłem , mame do pracy czesniej zatankowałem rope za 50 zl. Podczas jazdy na trasie 90-100km/h zaswieciła sie kontrola z kluczykiem, auto nagle sie nie zbierało po chwili było wporzadku. po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu kontrolka z kluczykiem zgasła auto chodziło normalie pózniej znów jak wracałem, przycislem korsine do 140km/h i po 10min znow sie zaswieciła, auto chodziło normalnie może ciut gorzej albo moje odczucie z pwodu tej kontrolki.

 

Więc proszę o poradę co mogło stać sie możę przez rope? (On) ?? wcześniej tak niemiałem.

 

byłem na kompie p1243 zczego widziałem jak dobrze pamietam to jakis elektro zawor boczny turbiny czy jakos tak.

Edytowane przez sebastiankefir

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę o poradę co mogło stać sie możę przez rope? (On) ?? wcześniej tak niemiałem.

nie to nie przez ropę....

 

byłem na kompie p1243 zczego widziałem jak dobrze pamietam to jakis elektro zawor boczny turbiny czy jakos tak.

owszem jest to bład zaworu turbiny (przeładowanie)....

 

Jesli dalej będzie się powtarza to albo zawór jest do wymiany, koszt coś ok 300zł, a w gorszym wariancie (np u mnie tak było) zacina się zmienna geometria i masz do roboty turbo....

 

Podczas jazdy na trasie 90-100km/h zaswieciła sie kontrola z kluczykiem, auto nagle sie nie zbierało

w momencie jak wywala bład i zaswieca się kontrolka jest odcinane doładowanie i auto prawie się nie zbiera....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

Marnie z tą ropą.

Miałem tak, że zalałem na stacji która ma :cenzura: opinie o ON (ojciec kazał mi tam nie tankować ale jako jedyna stacja była czynna o 5rano), więc zalałem za 50zl ropy a wcześniej tak się nie robiło.

Wczoraj po południu gdy już skasowałem błąd pojechałem na orlena, zalałem verwę on. Auto teraz chodzi jak burza, nie wywaliło żadnego błędu, więc może coś z tą ropą było??.

Edytowane przez DAROMV6
popr. post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem verwe on. i Auto chodzi jak buża , niewywalilo żadnego już błędu, więc może coś ztą ropą było??.

Co prawda ten bład nie ma nic wspólnego z układem paliwowym ale mogło się zdarzyć....

 

ojciec kazał mi tam nie tankować ale to jedyna stacjia była czyna o 5rano , więc zalalem za 50zl ropy

Dlatego najlepiej miec auto zatankowane do pełna żeby potem nie musieć lac syfu nagle... A z ropą uważaj, bo wtyrski do tego silnika kosztują fortunę i nie da się ich regenerować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość corsiarz_one

bo wtyrski do tego silnika kosztują fortunę i nie da się ich regenerować...

 

tak z ciekawosci , ile kosztują ;p ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

tak z ciekawosci , ile kosztują ;p ?

W ASO Opla wtrysk o nr katal.5821093

do silnika Z17DTH kosztuje 2 102,07 zł

(słownie: dwa tysiace sto dwa złote, siedem groszy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Opla wtrysk o nr katal.5821093

do silnika Z17DTH kosztuje 2 102,07 zł

Od tej ceny trza odjąc 20% rabatu i zwrot starych czyli dalej kosmiczna cena, nawet w denso tyle wołają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Prosze bardzo

Dzieki ;) Jutro zamierzam coś z tym podziałać bo moja Corsita ma ostatnio humorki z odpaleniem po krótkiej jeździe i jak sprawdzam błędy to mam P1243 . Myślisz, że to może mieć wpływ na odpalanie? ten błąd juz mi się od dawna pokazuje ale takich cyrków z odpaleniem nie miałam :(

Edytowane przez Bestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności