Skocz do zawartości

wspomaganie opel vivaro 2,5 dti 2004


Gość morgen2903

Rekomendowane odpowiedzi

Gość morgen2903

witam

 

chcialem zapytac jakiego oleju moge dolac do zbiorniczka wspomagania jaki symbol nazwa lub kolor i czy jego brak moze powodować lekkie wibracje przy skrecie na wolnych obrotach bo na wysokich ich niema. :dontgetit:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

dexron VI bo nie wiadomo czy masz III czy II.oczywiscie ze bedzie szarpac kierownica jesli za malo oleju

 

 

kolego jest mozliwosc sprawdzenia tego plynu jaki to numer morze po kolorze a tak wogóle to co to za symbole co oznaczaja 3 lub 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel nie leje juz dexrona 2 i 3 bo 6 bije poprzednikow na glowe,najlepiej byloby gdybys zlal stary olej i zalal 6,niepamietam ile tam wchodzi ale mniej niz litr napewno.wszystkie z wymienionych sa czerwone

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

opel nie leje juz dexrona 2 i 3 bo 6 bije poprzednikow na glowe,najlepiej byloby gdybys znal stary olej i zalal 6,nie pamietam ile tam wchodzi ale mniej niz litr na pewno.wszystkie z wymienionych sa czerwone

 

 

czyli kolego mam go zlac z calego ukladu czy tylko ze zbiorniczka doradz mi jak możesz ze bym nie zapowietrzyć ukladu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem litrem zalejesz caly uklad a odpowierszenie jest bardzo proste,odkrecasz odpowietrznik na rorce aluminiowej za pompa,pompa tloczy olej caly czas wiec jesli tylko zassie to wygoni wiatr do zbiorniczka.u siebie zlewalem stary olej bo pasek mi piszczal na starym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

opel nie leje juz dexrona 2 i 3 bo 6 bije poprzednikow na glowe,najlepiej byloby gdybys znal stary olej i zalal 6,nie pamietam ile tam wchodzi ale mniej niz litr na pewno.wszystkie z wymienionych sa czerwone

 

 

kolego zeby go zmienic to musze go zlac z calego ukladu czy tylko wystarczy ze zbiorniczka nie wiem co bedzie lepsze i prostsze pozniej pewnie bedzie trzeba odpowietrzyc ten uklad.

Edytowane przez morgen2903

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morgen2903

jak pisalem litrem zalejesz caly uklad a odpowierszenie jest bardzo proste,odkrecasz odpowietrznik na rurce aluminiowej za pompa,pompa tloczy olej caly czas wiec jesli tylko zassie to wygoni wiatr do zbiorniczka.u siebie zlewalem stary olej bo pasek mi piszczal na starym

 

 

 

mozesz mi powiedziec czy to chodzi o'ten olej chcialbym sie upewnic

http://www.ebay.de/itm/Alpine-Dexron-VI-6-Getriebeol-Automatik-Mercon-1-Liter-/160641071211?pt=Autopflege_Wartung&hash=item2566f4386b

Edytowane przez morgen2903

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lalem ten http://allegro.pl/olej-do-wspomagania-gm-dexron-6-opel-ssp-273-i2055439943.html

tak wyglada oryginalna butelka.zlewalem caly olej tylko nie pamietam ktory przewod na maglownicy odkrecalem.pamietam ze nie odpowietrzalem,po 2 min pompa zaczela pompowac i tylko dolewalem do zbiorniczka olej zeby byl stan.na koniec kierownica skrecasz na max w jedna strone,pozniej w druga i dolewasz plyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość morgen2903

ja lalem ten http://allegro.pl/olej-do-wspomagania-gm-dexron-6-opel-ssp-273-i2055439943.html

tak wyglada oryginalna butelka.zlewalem caly olej tylko nie pamietam ktory przewod na maglownicy odkrecilem.pamietam ze nie odpowietrzylem,po 2 min pompa zaczela pompowac i tylko dolewam do zbiorniczka olej zeby byl stan.na koniec kierownica skręca na max w jedna strone,pozniej w druga i dolewasz plyn

 

 

witam cie kolego mam prosbe czy moglbys mi opisac dokladnie krok po kroku proces wymiany oleju w wspomaganiu kierowniczym w vivaro bo chcialbym zrobic to naprawde dobrze nie wiem czy przy tym procesie musi byc silnik uruchomiony iw jakim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności