Skocz do zawartości

zmiana oleju


Gość lakiernik 123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekc16nz

Przepraszam zły link dałem. Poprawiony u góry

Czy mam tego użyć. Jak rokręcałem silnik to był bardzo czysty wewnątrz-cały czas na 10w40. Teraz olej 15w40, jest czarny...poprzedni olej przy wymianie był "klarowny" teraz taki niejest... Przepłukać tym motor?

Edytowane przez tomekc16nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad takim specyfikiem zastanawiałem bo też zbliża mi się wymiana po małym remoncie.(choć nie koniecznie WURTHa)

Trochę szukałem w necie na ten temat i niestety,ile opinii pozytywnych i zachęcających do stosowania takiej płukanki tyle samo osób odradza takie eksperymenty.

Także na dzień dzisiejszy jestem w punkcie wyjścia,sam nie wiem co zrobię.

Tu dwa tematy z naszego podwórka.

http://forum.opel24.com/topic/33751-Nagar-w-Silniku/

http://forum.opel24.com/topic/40517-hydropopychacze/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Też właśnie szukałem... ale wiem jedno-jak wygląda wnętrze silnika podczas stosowania półsyntetyka a jak na mineralnym...

Ja postaram sie użyć właśnie tego produktu z wurtha(muszę go tylko zdobyć, a firma wurth jest jak dla mnie firmą profesjonalną-klika lat sprzedawałem jej produkty w sklepie metalowym i opinie klientów były bardzo pozytywne)...

W zapychanie kanałów olejowych przez nagary z okolic popychaczy i wałka razrządu za bardzo nie wierze bo przecież olej który spłynie do miski jest zasysany przez smoka w którym jes sito, potem przez pompę olejową (która ma zęby i zmieli każdy nagar) i jeszcze przez filtr który właśnie po to jest żeby takie nagary zatrzymać... Dopóki nie wlałem minerala olej był czyściutki...wracam na półsyntetyk, ten zwykły od GM...taki używałem przedtem

Opisze jak wygla stosowanie preparatu w praktyce i czy zauważe jakieś efekty, dokładnie zbadam stary olej przed zastosowaniem preparatu i po...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma wurth jest jak dla mnie firmą profesjonalną-klika lat sprzedawałem jej produkty w sklepie metalowym i opinie klientów były bardzo pozytywne)...

Ja też miałem styczność z produktami tej firmy ale z sektora budowlanego i też mam o niej dobre zdanie.

Co nie znaczy że akurat płukanki do silnika szukałbym tylko i wyłącznie WURTHa :wink:

Opisze jak wygla stosowanie preparatu w praktyce i czy zauważe jakieś efekty, dokładnie zbadam stary olej przed zastosowaniem preparatu i po...

Chętnie zapoznam-y się z Twoimi spostrzeżeniami w tym temacie.

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja mam bardzo podobny przypadek. Opel Corsa B 1.2 benzyna 1993 r przebieg 250 000 Nie wiem jaki byl olej(prawdopodobnie mineral) w kazdym razie Castrol 15W40,dzisiaj wymienilem na polsyntetyk do aut z duzym przebiegiem Castrol GTX High Mileage 15W40. Mam sie czego obawiac? w sumie tak czy siak wkoncu i tak bede musial silnik uszczelnic wymiana uszczelek?? Z gory dzieki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ilu jeszcze tematach sie zapytasz ??

przeczytaj choc jeden z nich od poczatku do konca

a dowiesz sie ze nic nie powinno sie stac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,dzisiaj wymienilem na polsyntetyk do aut z duzym przebiegiem Castrol GTX High Mileage 15W40

Jest to olej przeznaczony do samochodów z dużym przebiegiem,ale nie jest to półsyntetyk tylko olej mineralny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kto pyta nie bladzi...poza tym nie kazde auto jest takie samo a chodzilo mi konkretnie o moj przypadek. Dzieki za pomoc. Dodam tylko ze na pojemniku od oleju pisze "Part Syntetic"!? W takim razie nic z tego nie rozumiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności