Skocz do zawartości

Odpowietrzanie układu przez powrót


Gość mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mpendzik

Witam serdecznie.

Zamieniłem filtr paliwa w zafirze 2.0 DTL na taki metalowy z golfa 3 i pozakładałem przeźroczyste przewody. Pozalewałem wszystko ropą i auto odpaliło. Jednak co jakiś czas cyklicznie przelatuje powietrze - tak jakby kumulowało się w filtrze i później leci kilkanaście bąbli po przegazowaniu... następnie leci czyste paliwo i znowu ze zbiornika paliwa lecą bąbelki, kumulują się w filtrze i znowu wylatują do pompy...

Czy jeżeli zdejmę przewód powrotny paliwa z pompy - ten co leci do baku, odpalę silnik i skieruje ten powrót do karnistra spuszczając np. 10 l paliwa - to czy to spowoduje odpowietrzenie ??

Czy może lepiej na zgaszonym silniku dmuchnąć kompresorem w bak paliwa i popuścić tą nakrętkę odpowietrzającą, która znajduje się u góry filtra paliwa i poczekać aż trochę ropy wyleci i zakręcić ?

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Zbiornik zdejmowałem wczoraj - tam cały koszyk jest tak skonstruowany że nie jest on jakoś super szczelny. Trzyma się na plastikowych 3 zaczepach a w środku są dwa gumowe węże w oplocie skręcone na opaski... Oblukałem wszystko dokładnie i wygląda że jest okej - zresztą tam nie ma się co zepsuć - jedynie co to może się sitko zapchać, ale w tym wypadku u mnie było czyściutko.

Sprawdziłem też szybkozłączki przy baku i one również nie wzbudzają podejrzeń.

Sprawa z bąbelkami wygląda tak, że lecą one z baku tylko wtedy ,gdy najpierw wyleci powietrze z filtra do pompy. Później w węzyku powrotnym do baku leci o wiele mniej baniek niż wleciało do pompy - pewnie gdzieś w przelewach się powietrze zbiera - na szczęście pominąłem zasilanie pompy z przelewów.

Chyba jutro poprostu odkręcę nakrętkę odpowietrzającą przy tym filtrze paliwa i dmuchnę kompresorem w bak, a następnie strzykawką wyciągnę trochę z przelewów jeszcze - chociaż silnik pali od strzała teraz i chodzi równiusieńko... Dziwna sprawa.

Może nie da się całkowicie pozbyć powietrza z układu paliwowego ??

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc powietrza jesli wszytsko jest szczelne. Stawiam na te wyzyki mimo to. Zapdaj sobie od filtra na probe wezyk z kanisterka i odpala auto niech tak pochodzi 2-3 minuty i obserwuj czy leci powietrze. Ja juz mialem nawet przypadek taki ze filtr nowy byl nieszczelny wiec jak wida cmoze byc w zasadzie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności