Skocz do zawartości

Astra Bertone 1.8 i felgi 17


Gość AstraBertone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AstraBertone

Witam, od niedawna zastanawiam się nad kupieniem felg 17 do astry, obecnie mam 16, 205/55/R16. Felgi jakie mnie interesują to 17 opla hmm, jak patrzyłem na allegro często występują razem z silnikiem 2.2 16V 147KM. No i usłyszałem coś, pare opini, może mądre, może głupie nie wiem ale jedni mówią że przy 1.8 felgi 17 dadzą po dupie na osiągach a drudzy że takie felgi do naszych ''polskich dróg'' sie nie nadają bo zawieszenie sie sypie. Myśle że na tym forum jest wiele mądrych głów z doświadczeniem i doradzicie mi czy moge sobie pozwolić na większe koła. Z góry dzięki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że takie felgi do naszych ''polskich dróg'' sie nie nadają bo zawieszenie sie sypie.

fakt,niski profil i koleiny to masakra

zeby się o tym przekonać znajdz jakiegoś znajomego z podobną konfiguracją i się przejedż

ja jechałem astrą II i nigdy bym sobie nie załozył czegoś podobnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od niedawna zastanawiam się nad kupieniem felg 17 do astry, obecnie mam 16, 205/55/R16. Felgi jakie mnie interesują to 17 opla hmm, jak patrzyłem na allegro często występują razem z silnikiem 2.2 16V 147KM. No i usłyszałem coś, pare opini, może mądre, może głupie nie wiem ale jedni mówią że przy 1.8 felgi 17 dadzą po dupie na osiągach a drudzy że takie felgi do naszych ''polskich dróg'' sie nie nadają bo zawieszenie sie sypie. Myśle że na tym forum jest wiele mądrych głów z doświadczeniem i doradzicie mi czy moge sobie pozwolić na większe koła. Z góry dzięki !

Wiesz co powiem CI tak

Jestem posiadaczem Astry bertone 1.8 125 km. Mam 17 felgi i opony 215 na 35. Co najlepsze moja Bertonka ma gwintowane zawieszenie i powiem CI ze ja nie odczuwam roznicy miedzy 16 które miałem wczesniej a 17 ktore mam teraz. A wieksze felgi sobie kup bertonka bedzie sie napewno lepiej przezentowała i jak nie masz gwinta proponuje opony 215/45.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie sie sypie

Zawieszenie CI sie bedzie sypalo jak zobaczysz dziurawy asfalt i bedziesz smigal 100 km/h to owszem :]. jezdzic szybko mozna owszem ale z głową jak masz czysty równy asfalt to ze sie tak wyraze mozna zapier***c i zawieszenie tego nie odczuwa tak ale jak są drogi zwane "polskimi drogami" to trzeba jeżdzic sam wiesz jak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość AstraBertone

No no no właśnie dobrze myślisz.. ja właśnie szukam tylko z profilem 45 :) :):) a i nawet na tych swoich 16'' jeżdze całkiem ostrożnie więc też dochodze do wniosku że tragedii nie będzie większej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności