Skocz do zawartości

CD 30 MP3 problem


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja dołożyłem tylko gniazdo mini jack i kawałek przewodu do podłączenia z oryginalną wiązką. Aux pojawia się od razu po zmianie indeksu i nie ma znaczenia czy jest włożona wtyczka mini jack czy też nie, wystarczy przełączać przycisk fm/am - u mnie pojawia sie fm, drugi zakres fm, następnie am a dopiero potem aux. Przełącza się też na kierownicy tym przyciskiem, którym wybiera się pomiędzy radiem a cd z tą różnicą, że zaraz po radiu pojawia się aux, a dopiero potem uruchamia się cd. Dopiero w tą sobotę miałem okazję być po ciemku w aucie i stwierdziłem, że regulacja podświetlenia działa dobrze (rozjaśnianie i przyciemnianie). Jest jednak minimalnie słabsze oświetlenie radia, jest to prawie nie widoczne. Zauważa się to praktycznie dopiero przy mocnym przyciemnieniu wtedy przyciski w radiu prawie wcale nie są podświetlane. Robiłem próby z innymi indexami ale nic to nie zmieniało. Index 5101, który ja użyłem jest w pliku DID_0x0508 i waży 580 bajtów, te mniejsze nie działają. Po podświetleniu tego indexu w EHU pokazuje, że jest do CD40. Znalazłem tylko jeden do CD30 bodajże 1201 ale jakość dźwięku była beznadziejna, radio szumiało. Aux można było uruchomić tylko w 5101 i 1201

A jesteś 100% pewien że w radiu jest wyjście aux? Podobno dopiero od 2008r zaczeli montować we wszystkich cd30 mp3. W niektórych trzeba było dolutować elementy. Gdzieś czytałem o tym na necie zanim zabrałem się za montaż gniazda u siebie. Ważna naklejka na radiu. Jeszcze jedno cd30 ma w innym miejscu wyjścia niż cd70, musisz się upewnić czy podłączasz tam gdzie trzeba, ja sam przeglądając fotki na internecie o mało nie zrobiłem się w balona.

CD30 o ile dobrze liczę to piny 33, 32, 39 przewody czarny, fioletowo różowy i fioletowo biały (oryginalna wiązka -fota link niżej)

http://img204.imageshack.us/img204/3739/uwaradio.jpg

http://obrazki.elektroda.net/38_1265987938.jpg

CD70 po przeciwnej stronie kostki lustrzane odbicie

piny 18,24,25

http://img689.imageshack.us/img689/9653/dsc0149bw.jpg

tu liczyłem piny

http://img839.imageshack.us/img839/1822/isox100641.jpg

Edytowane przez Robet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pies pogrzebany... Moje radio jest z 2006 roku, na etykiecie na radiu nie jest napisane , że mam aux, tzn. brak jest tego opisu...

co ciekawe piny w radiu miałem, musiałem dorobić jedynie piny w kostce. dziękuje chłopaki za pomoc. Jestem znowu w punkcie wyjścia. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie dam Tobie go bo fizycznie może być problem. Ty go masz na swoim kompie. U mnie jest taka ścieżka dostępu: program files/op-com/langData/PL/ProgramingData/MSCAN_0x00000241.

Pojawiają mi się foldery radia z zawartością plików z końcówką AUDIO (indeks audio) i CODE (czyli wsadem do radia). Utwórz sobie w wyżej wymienionym MSCAN folder o nazwie 0x020F (Ty akurat musisz to zrobić w folderze z Twoim oznaczeniem radia, ja miałem 0x020F jeśli nie ma Twojego typu musisz sobie taki utworzyć w MSCAN_0x00000241) i tak przekopiuj pliki audio i code z innych folderów. I gotowe! Podłącz się pod auto i ponownie testuj wybierając odpowiedni indeks.

 

Mam parę pytań do Ciebie :)

Mam radio cd 30 blaupunkta i chce zmienić te indeksy bo radio gra słabo, jeżeli zrobię sobie nowy folder w program files/op-com/langData/PL/ProgramingData/MSCAN_0x00000241 o nazwię 0x020F i wrzucę tam indeksy z innego folderu to nie pokręcą się ustawienia BC ? Tych folderów tam mam trochę i jest ich 13 aż i nie mam pojęcia z którego folderu przekopiować pliki ... a nazwy tych folderu to na przykładzie pierwszego folderu nazywają się DID_0x0205.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Tak też zrób. Jest tylko jeden problem. Ja podczas zmiany indeksów ostatnio wybrałem indeksy chyba z CD30mp3 dla corsy i radio padło więc robisz to na własne ryzyko. Pamiętam, że indeksy z vectry C/signum i astry H nawet DVD) nie robiły problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które indeksy najlepiej wybrać? I które to są od signuma?

 

Mam takie foldery":

 

DID_0x0205

DID_0x0207

DID_0x0401

DID_0x0405

DID_0x0501

DID_0x0502

DID_0x0503

DID_0x0504

DID_0x0505

DID_0x0506

DID_0x0507

DID_0x0508

DID_0x0901

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie pamiętam. Wklej sobie pliki wsadowe audio do swojego folderu i wtedy przy zaznaczeniu indeksu pojawi Ci się w prawym oknie podpowiedź od czego ten indeks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Mam ciągle problem z błędem B1001 - Zaprogr. elektronicznej jednostki sterującej (ECU) wszystko niby ok radio gra ładnie czyta wszystko ale ciągle wyświetla Program Radio i po sprawdzeniu wychodzi tak:


OP-COM - Okno odczytu CAN> 2007 (7)|Astra-H|Informacje-rozrywka|EHU (Moduł multimedialny)


Odczyt informacji...

Identyfikator: 0x020F
Numer sprzętu:13288864
Nazwa systemu: CD 30 MP3
Numer części:13289933
Numer wersji oprogramowania: 74408/-----
Opis systemu: DELPH0400
Kod alfa: HU
Data produkcji: 20080929
Software Freeze Date: 06.02.2008/
Code Index and version: 051 01
Audio Index and version:  021 04
Temperature Index and version: ˙˙˙ ˙˙

 

nie wiem jak zaprogramować ten index temperaturowy i gdzie w op- com on się programuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności