Skocz do zawartości

BŁĄD EGR P1405 - brak rozwiązania


Gość PAUL87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek26

ok dzięki za rade jak tylko będzie troche pogody to sie zajme tym na spokojnie, może wystarczy tylko przeczyścić a jak to nie pomoże to go zaślepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Niestety wypróbowałem chyba już wszystkie możliwości. Wymieniłem sondę - samochód tylko trochę lepiej chodzi. Błąd 1405 nadal jest i nie idzie go wykasować całkowicie. Przepływomierza nie mam możliwości podmiany. Na razie zakupo nowego nie wchodzi w grę. Po wykasowaniu błędu zaraz się pojawia. Jeżeli mielibyście jakieś pomysły z checią posłucham rad, bo ja już nie mam nerwów do tego samochodu. Dzięki za wcześniejsze rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szymanek31

koledzy czy usterka została odnaleziona?

 

mam podobny problem mianowicie - 1 2 i 3 bieg najgorsze. Przy przyspieszaniu szarpie oczywiście po rozgrzaniu silnika. Po puszczeniu gazu też czasami szarpnie. Silnik 1.2 16V w corsie b. Na biegu jałowym też chodzi nie równo. EGR zaślepiony, wszystkie filtry i olej wymieniony... Sonda lambda odłączana i tak cały czas to samo.

 

 

Panowie pomóźcie;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymanek31

Egr zaslepiony tym razem bledu juz nie pokazuje w sumie zadnego. Podmieniony przeplywonierz i bez rezultatu. Odebrałem auto od mechanika bo sam nie wiedział juz co moze byc. .. auto jedzie ok najgorzej jak sie rozgrzeje na wolnych obrotach np dwojka trojka czwórka prędkości 20-50 km/h jak go przytrzymam na jakis czas to poszarpuje albo wogole jest ułamek sekundy jak by wogole bylo brak paliwa itd nie reaguje na gaz zeby za chwile jechac normalnie. .. co jeszcze spr??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymanek31

Egr pokazywalo. Został zaslepiony ale rezultatu nie ma. Teraz zadnego bledu wszystko skasowane.. nie wiem czy moze jeszcze o cewce zaplonowej pomyśleć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz niesprawny egr . Zaślepienie niesprawnego egra nie rozwiąże problemu . Zaślepia sie go po to , by nie zatykał sie syfem ale pod warunkiem , ze jest elektrycznie i mechanicznie sprawny . Za jakiś czas znów Ci wywali błąd egr . Najtańsza opcja to go zdemontować i przeczyścić tak by tłoczek mógł sie swobodnie ruszać , jesli to nie pomoże , zawór będzie do wymiany .

Wspomniałeś , ze przepływomierz podmieniony i nie ma rezultatu więc raczej mozna go wykluczyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymanek31

A tego to wogole nie wiedziałem ze tak może byc jak piszesz. To jak był niesprawny i zostal zaslepiony to różnicy nie będzie? Przeciez jest teraz zasloniety wiec powinno być ok nie wiem dokladnie jak to dziala szczerze mówiąc. Powiedz mi jeszcze czy egr mozna regenerować jak by co? ? Bo nowy to jednak niezły koszt lepiej moze kupić sprawny używany i go zaślepic tak? Ale ogolnie jesten w szoku ze zaslepiony egr jak jest nie sprawny to będzie i tak szarpać przez to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cos jest uszkodzone , i nie działa jak należy to będzie ciagle blad pokazywać. zaslepienie egr to wstawienie blaszki żeby wylaczyc go z obiegu , ale tak czy siak on będzie dalej podpięty wiec musi być sprawny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymanek31

Sprawny ok tyle ze jak jest zaslepiony to chyba juz czegoś tam nie puszcza i nie ma to wpływu na jazde? Czy jeżeli auto przerywa i wykazuje błąd egr i zostaje on zaslepiony i dalej przerywa to nadal egr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności