Skocz do zawartości

Świezokupiony Opla Corsa B - kilka pytań, części, maintenance


Gość biernus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zakupiłem Opla Corse B z roku 1998 z silnikiem 1.4 8V 60KM (ABS+KLIMATYZACJA+WSPOMAGANIE).

Mam kilka pytań

 

1) Na jakiej stronie najlepiej mogę dobierać części do mojego opla (tak aby poznawać ich numery OE) i pozniej wyszukać sobie ODPOWIEDNI zamiennik

2) Pasek klinowy - do mojego opla z klimą - jaki ma konkretnie numer (rozmiar)?

3) Płyn do układu wspomagania - czy Vaovloline ATF Dexron 3 (czerwony) będzie odpowiedni? link, w instrukcji zalecją Dexron 2...

4) Muszę wymienić uszczelkę pod deklem zaworów - podobno warto kupować jak najlepsze - aby mieć pewność, że się za szybko znowu nie rozcieknie - co poleciacie? jaki numer ma oryginalna i ile może kosztować? (czy jest jakiś cennik oryginalnych części do opla on-line?)

5) autko jezdzi na oleju 5W-40 (czy lać dalej taki? nie chodzi mi o zmiany na broń boże mineralny) lecz pytanie czy ten jest odpowiedni.

Zgodnie z instrukcją powinno się lać tylko: 5W-50, 10W-40 oraz 15W-40

 

Dziekuje z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy

o wszystkim sa juz informacje na forum

link do strony z czesciami do opla rozniez jest

mozna tez robic to za pomoca programu EPC

reszty informacji prosze poszukac na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

4) uszczelke kupisz za 8 zł a wymiana tak banalna że głowa boli, dodatkowo warto ją lekko posmarować silikonem wys. temp. (zrobić cienki film z silikonu). Na oryginały szkoda czasu i zachodu a i tak za 10 lat bedzie do wymiany;)

5)Jaki autentyczny przbieg auta- jesli jest w ogóle do odgadnięcia. Jesli nic mu się nie dzieje na 5W40 i ma do 150tys to można zalać, potem zastanowił bym się za 10W40-tańszy i też dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie wiem ale czegoś tutaj nie rozumiem. Popieram Gawlaka bo faktycznie na forum jest multum informacji a jak chce kupić jakąś część do swojego auta to po prostu idę do sklepu i w sklepie dobierają wg katalogu... chce oryginał to mowie ze oryginał a jak zamiennik to zamiennik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja nie wiem ale czegoś tutaj nie rozumiem. Popieram Gawlaka bo faktycznie na forum jest multum informacji a jak chce kupić jakąś część do swojego auta to po prostu idę do sklepu i w sklepie dobierają wg katalogu... chce oryginał to mowie ze oryginał a jak zamiennik to zamiennik.

 

 

Ja na "chadzanie" po sklepach i przepłacanie 2x za częsci (w porównaniu ze sklepami internetowymi) - nie mam czasu. Wiec wolę sam sobie znaleźć część i zamówić. Aby nie pozostawić tematu otwartego napisze kilka rzeczy dla potomnych.

 

1) wiadomo EPC

2) Juz po wymianie - ciezko bo należy zrzucić silnik z łappy - model paska GATES: 6PK1803

3) ATF Dexron 3 - jest odpowiedni

4) uszczelka kupiona - zamiennik - cena kilka pln - wymiana 3 minutki - wszystko szczelne

5) Olej Valvoline MaxLife 10W-40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności