Skocz do zawartości

Odczytywanie błędów corsa b złącze 16 pin


Gość rafaelb

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie ma dużo i więcej niż ci się może wydawać!, generalnie nie masz iskry nie odpalisz!!!

nie masz iskry bo winowajcą tego problemu jest właśnie czujnik położenia wału! i nie kupuj zamiennika bo szkoda na to kasy!!, kup oryginalnego Bosh-a zgodnego z numerami i modelem silnika w twoim przypadku X12XE! zgadza sie?, zamienniki lubią się często psuć!, skoro żona przyjechała i samochód normalnie chodził a tu raptem po nocy go odpalić nie mogłeś i nie możesz i doszłeś do tego że nie ma iskry to chyba o czymś świadczy!, i się założe że jak byś wykonał diagnozę komputerową to wyszedł by błąd czujnika położenia wału!, wymień go na oryginalnego a nie pożałujesz :spoko: (wcześniej była sugestia żeby go męczyć-kręcić z gazem to zczyta informację z innego czujnika i odpali!, tak odpali ale ledwo! po zczytaniu informacji z czujnika wałka rozrządu) ale szkoda w tym wypadku go zalewać i tracić benzynę. :wino:

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak iskry? No to co, czyżby czujnik położenia wału? Sprawdź go w końcu, bo na 99% to on jest przyczyną Twoich problemów ;-)

 

Czujnik wymieniony i auto odpaliło. DZIĘKI ZA POMOC

 

Dalej nie rozumiem co ma wspólnego czujnik z brakiem iskry i problemem z pompą paliwa. Widocznie jakiś przełącznik lub sterownik odcina

zasilanie.

Zaoszczędziłem sporo kasy mechanik pewnie wymieniał by po kolei: pompa paliwa, rozrusznik, cewka, listwa zasilająca, świece itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogervin

Cieszę się, że mogłem pomóc ;-) W przypadku uszkodzenia czujnika sterownik odcina iskrę. W internecie jest mnóstwo artykułów na ten temat, można poczytać :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnę się pod pytanie

Otóż moja Corsa 1.2 16v również nie odpala. Początkowo wyglądało na przekaźnik pompki paliwa, wymieniłem ale nadal nie działa (pompka sprawna)

Podłączyłem pod komputer i wyszedł błąd P0335 - awaria czujnika położenia wału. Ciekwai mnie fakt, że nie da się skasować tego błędu oraz brak sygnału na przekaźniku. Czy to nie jest przypadkiem awaria modułu ECU (komputera). Czy uszkodzony czujnik położenia wału wpływa na odcięcie zasilania/sterowania przekaźnikiem pompy paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nic nie słychać, ale wymienię ten czujnik i zobaczymy. Jeszcze jedno pytanie, gdzie mam go znaleźć. Szukałem tylko od góry, ale może trzeba z kanału skorzystać. Ewentualnie jakieś linki do zdjęć w sieci bo naprawdę go nie widzę:).

Z góry dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, podepnę się pod pytanie

Otóż moja Corsa 1.2 16v również nie odpala. Początkowo wyglądało na przekaźnik pompki paliwa, wymieniłem ale nadal nie działa (pompka sprawna)

Podłączyłem pod komputer i wyszedł błąd P0335 - awaria czujnika położenia wału. Ciekwai mnie fakt, że nie da się skasować tego błędu oraz brak sygnału na przekaźniku. Czy to nie jest przypadkiem awaria modułu ECU (komputera). Czy uszkodzony czujnik położenia wału wpływa na odcięcie zasilania/sterowania przekaźnikiem pompy paliwa.

 

jesli czujnik calkowicie padl (u mnie tak bylo - obwod otwarty) to komputer caly czas pokazywal blad i nie dalo sie skasowac. z drugiej strony to dlaczego mialby sie skasowac jak byl otwarty obwod? ;-)

no i dalej ECU widzi ze czujnik padniety to i pompy nie wlaczy i iskry nie da bo i po co jak wogole nie ma sygnalu z czujnika polozenia walu?

tak to sobie Adam wymyslil.

 

p.s. czujnik kupilem oryginalny za 85pln (ze zdrapanym znaczkiem) i autko odpalilo na dotyk

 

pozdrawiam

Edytowane przez opolanin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie powinien mieć parametry Ω sprawny czujnik położenia wału ?

 

Znalazłem powyżej jak drugi raz przeczytałem

powinien mieć około 900Ω

Edytowane przez rafaelb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności