Skocz do zawartości

Silnik przerywa na wolnych i wysokich obrotach - cewki?


Gość WWR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dziś z kolegami z nudy zrobiliśmy autkiem ponad 100 kilometrów (W tym sprawdzaliśmy ile pójdzie - 175 na benzynie, ale się nie chwalę :D)

 

Zatem usterki które zauważyłem... Silnik przerywa, ale tak jakby mniej, bynajmniej nie podczas jazdy na biegu ze stałą prędkością, a wcześniej tak się działo... Problem też mam ze skrzynią biegów, miałem nagrać objaw co się dzieję na rozgrzanym silniku ale nie miałem już kiedy a nie chcę mi się już jeździć bo mam dość. Ogółem gdy silnik się rozgrzeje do temperatury pracy czyli ok. 90 stopni, wtedy przy ruszaniu na 1 biegu zaczyna strasznie szarpać lewarkiem i całym samochodem (Wina sprzęgła, ślizga się czy jest nierównomiernie zużyte? Czy wina wybieraka w skrzyni?) Lewarek na 1 biegu zaczyna skakać jak królik Baks, gdy się nie wkręci auta na odpowiednie obroty, albo nie ruszy nim z piskiem opon. Silnik jak to silnik, jest zajechany bo na 3 pod góre na gazie nie ciągnie, na benzynie też cienko... No ale jednak te 175 poleciał :rotfl:

 

// http://www.youtube.com/watch?v=Lf80xXp0tWk&

Edytowane przez WWR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni, zastanawiam się czy nie oddać jej do jakiejś regeneracji, tylko ciekawe czy koszta takowej regeneracji nie przekroczą wartości auta... Co do kabli, jak dostanę jakiegoś przypływu gotówki to je zakupię, lecz myślę nad tym czy nie podjechać do mechanika który montował gaz w tym aucie, może sprawdzi mi kompresje itd.

Ale to dopiero w przyszłym tygodniu bo jeszcze nie przyszły mi głośniki i białe kierunki i ogółem auto obecnie wygląda tak... :)

 

http://imgur.com/a/eDSZj

 

Tak na marginesie... Właśnie się wkur... Bo nie wiem co za kretyn usunął mi autko z mojego forumowego garażu...

Edytowane przez WWR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim 1.4i poleciałem prawie170km/h na benzynie bez przeciągania na biegach ale to 3 lata temu :) na gazie poleci ok 160:) mam dowód ;)

dodam że wymianiełem licznik mam z obrotkiem ;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest z pinami, nie mam też bez obrotka i myślę nad zmianą jak dostanę jakiegoś przypływu gotówki - wystarczy odpiąć i podpiąć? A jak z napędem obrotka? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności