Skocz do zawartości

Światla pozycyjne nie gasną


Gość ewrybady123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewrybady123

Witam, jestem nowy na forum.

Moim problemem są nie gasnące światła pozycyjne mimo wyłączenia zapłonu, wyjęcia kluczyka i ustawienia przełącznika świateł na 0. Słyszałem, że w innych samochodach są przełączniki umożliwiające ciągłe świecenie tych świateł. Czy w takim razie i w Astrze jest coś takiego i gdzie? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat. Ostatnio czyściłem wnętrze, więc może coś wcisnąłem niechcący. No chyba, że jest to problem spowodowany czymś innym.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Astra H kombi 2005 1.7 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewrybady123

Wszystkie. To niestety nie jest włączone światło pozycyjne po którejś stronie za pomocą kierunkowskazu. Dodam, że gdy włączę zapłon to wtedy pozycyjne gasną, gdy przełącznik jest na 0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość wookie88

Witam, jestem nowy na forum.

Moim problemem są nie gasnące światła pozycyjne mimo wyłączenia zapłonu, wyjęcia kluczyka i ustawienia przełącznika świateł na 0. Słyszałem, że w innych samochodach są przełączniki umożliwiające ciągłe świecenie tych świateł. Czy w takim razie i w Astrze jest coś takiego i gdzie? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat. Ostatnio czyściłem wnętrze, więc może coś wcisnąłem niechcący. No chyba, że jest to problem spowodowany czymś innym.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Astra H kombi 2005 1.7 16V

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym odświeżyć temat poniewaz dzisiaj dopadł mnie dokladnie tn sam problem a na forum nie ma na niego odpowiedzi. Może znajdzie się ktoś kto potrafi rozwiązać zagadkę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa pewnie przełącznik świateł, wiem, że w astrach to jest problem nawet żeby tę część zdobyć do wymiany. Trzeba uważać by te światła nie wyczeprały akumulatora, później otworzyć auto może być ciężko.

Edytowane przez maku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookie88

to raczej nie będzie wina przełącznika bo po przekręceniu zaplonu działa prawidłowo dopiero jak wyjmę kluczyk ze stacyjki zapalają sie postojowe mimo pozycji 0 na przełączniku i co mnie jeszcze dziwi to przy wyłączonym zaplonie mogę włączyć swiatła mijania wydaje mi się ze powinno się tak dziać tylko przy włączonym zapłonie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość GTC 2.0 Turbo

Witam wszystkich kolegów !

 

Ten sam problem co koledzy! Czy ktoś juz znalazl na to rozwiązanie?

 

Astra H 2.0 Turbo 200KM auto z fabrycznym xenonem i AFL .

 

Wychodzę rano na podwórko migaja awaryne, poszedlem po kluczyk probowalem wylaczyc zero reakcji wiec odłaczylem aku na 20 min po ponownym podłaczeniu aku przestaly migac ale pojawil sie kolejny problem na wylaczonym zaplonie pala sie postojowe przód i tyl... odlaczylem wlacznik swiatel i przestaly sie palic postojowki i kontrolka na desce rozdzielczej podmienilem wlacznik od astry szwagra i dalej to samo swieca sie postojowki... co ciekawe jak ruszalem wiazka okablowania od wlacznika to problem jakby na chwile znikal ...ale w tym momencie jest tak... odlaczony wlacznik swiatla i tak sie swieca ...podlaczony wlacznik w pozycji "0" wlaczony zaplon i swieca sie mijania i pozycyjne a do tego na komputerze pokladowym wyswietlany komunikat ze nie dzialaja swiatla mijania...

 

 

w chwili obecnej jest tak:

 

włacznik swiatel na pozycje "0" zaplon wylaczony kluczyk wyciagniety ze stacyjki, swieca sie swiatla pozycyjne i kontrolka od swiatel.

wlacznik swiatel na pozycje "0" zapłon włączony swieca sie swiatla pozycyjne i mijania kontrolka na zegarach sie nie swieci nawet w chwili gdy włącze światła kontrolka od swiatel sie nie zapala... brak mozliwosci włączenia światel przeciwmgielnych...

 

proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

Edytowane przez GTC 2.0 Turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem podobny

 

Awaryjne rano i później postojowe palą się jak u kolegów .... stacyjka gasną przełącznik działa na zapłonie jak wyżej pisali ....

Ktoś sobie poradził z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności