Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania i szarpie


Gość Koksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Koksymilian

Witam,

Nie umialem znaleźć nic sensownego na forach..

Może Wy mi pomożecie.

Powiedzmy tydzień temu gdy wsiadałem nad ranem do auta odpaliłem przejechałem jakieś 5km i zauważyłem, że saświeciła się kontrolka ladowania. Sobie myśle pewnie alternator. Rano podjade do regeneracji alternatorów to mi zmierza. No i podjeżdzam a koleś mówi ze alternator ok ale przy akumulatorze juz jest mniejszy prąd i gdzies ucieka masa. Sobie mysle a skad ja mam wiedziec gdzie.... Myslalem ze moze samo sie naprawi jak wiele razy w tym aucie..

Ale do tego od 2 dni doszło szarpanie auta a kontrolka zaczeła swiecic o wiele mocniej. Szarpanie podczas jezdzenia a na luzie nierowna praca..

Moze byc ze nie dochodzi prad odpowiedni na swiece i dlatego? Jak można to ewentualnie naprawic? Gdzie szukac problemu?

dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka zaczeła swiecic o wiele mocniej.

 

 

Witam. Ostatnio miałem sytuację , że w nocy delikatnie się żarzyła kontrolka i czasem przy mżawce lub mgle przez moment swiatła jakby lepiej świeciły. Podłączyłem kable do aku , pociągnąłem do kabiny i miernik podłączyłem na stałe , żeby mieć na bieżąco odczyt napięcia z alternatora.2 dni później padł regulator napięcia (mostek prostowniczy , czy jak kto woli).

Póki co przeczyść masy , może problem się rozwiąże.Częste kontrole miernikiem napięcia ładowania też nie zaszkodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na karoserii pod akumulatorem jest śruba do której są wyprowadzenia ze czterech -pieciu mas. myślę , że u Ciebie jest podobne rozwiązanie.Zobacz gdzie idzie minus z akumulatora .Tam powinno być kilka wyprowadzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podstawa . Nieraz zdarzało się , że problem jest nie do ruszenia , a przyczyną bywały takie "drobiazgi" jak luźna , bądź zaśniedziała masa.Nie jest to też lekarstwo na wszystkie problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koksymilian

dzisiaj po przejechaniu ok 10km praca silnika sie uspokoila. Czyli wydaje mi sie ze akumulator sie doladowal i zaczal silnik prawidlowo pracowac. Zobacze jak bede wracal z pracy..

 

I sprawdze oczywiscie ta mase..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koksymilian

No i tak czyściłem, że uwaliłem jakiś przekaźnik od dmuchawy bo sie bolec jeden ulamal i klejenie nic nie pomoglo, a wracajac do masy to to nic nie dało.. przeczyscilem wszystkie mozliwe dojscia do tej sruby i nic... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności