Skocz do zawartości

Astra G 1.8 pali jak bolid oraz kody bledow.


Gość krzychu9966

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzychu9966

Witam.

Odczytalem dzisiaj kody bledow tak jak umialem i nadal niebardzo widzo co moze powodowac tak duze spalanie wiec stwierdzilem ze zapewne zle odczytalem bledy.

Bledy ktore otrzymalem to :

0505

0650

0353

0110

0100

0595

0659

wiem ze ich strasznie duzo ale za ta cene co te auto otrzymalem smialo moge przy nim posiedziec ze swoim mechanikiem i pogrzebac by to zrobic. Najwazniejsze to to by spadlo spalanie do normy.

Dzisiaj wymienie swiece i pomysle co dalej.

 

mam pytanie gdzie moge sprawdzic jaka mam wersje silnika bo wiem ze jest wiecej niz 1 wersja silnika 1.8. Tyle co wiem to jest 1.8 16v 116 koni o ile dobrze wiem

 

Dodam ze na zimnym silniku jak odpale auto to progresywnie gubi obroty i gasnie by normalnie ruszyc musze dodac gazu przez chwile i potem juz dziala normalnie

Edytowane przez krzychu9966

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Co do silnika to tu pewnie coś dopasujesz:

http://forum.opel24....-w-samochodzie/

http://astra.auto.pl...i-opel-astra-g.

 

Kacper ma rację, najpierw rozwiąż problemy sygnalizowane kodami błędów a może nie będziesz musiał już niczego szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu9966

Rozumiem was ale wszedzie gdzie czytalem z kim tylko rozmawialem to mowili ze jak cos mieli uszkodzone to owszem auto palilo wiecej ale roznica byla max 10 litrow a nie tak jak u mnie gdzie moge powiedziec ze auto mi pali 0.5l na kilometr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz i pytasz wokół zamiast zabrać się za usuwanie usterek które masz.

Dla przykładu tylko uszkodzona sonda lambda może zwiększyć spalanie nawet dwukrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu9966

Zmienilem swiece sprawdzilem cewke jak narazie pali na 4 cylindry widac bylo na 3 swiecy ze nie palila prawdopodobnie.

 

Z tego co dobrze odczytalem bledy nie ma nic o sondzie lambda. Moglby ktos z was mi powiedziec czy da sie jakos sprawdzic czy ona dziala czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co dobrze odczytalem bledy nie ma nic o sondzie lambda. Moglby ktos z was mi powiedziec czy da sie jakos sprawdzic czy ona dziala czy nie ?

Dać się da,ale najlepiej sprawdzić ja oscyloskopem a skąd to ustrojstwo wsiąść??

Możesz z grubsza zmierzyć ją multimetrem wpinając minus miernika do szarego(lub pod minus akumulatora), plus do czarnego przewodu jak się nie mylę.

Wahania napięcia powinny oscylować w zakresie 0.1-1.0 volt(na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się problemami o których informują kody błędów, zamiast słuchać że ktoś miał taką czy inną usterkę i spalanie mu nie wzrosło.

Jak to ogarniesz wtedy będziesz zastanawiał się nadmiernym spalaniem.

 

Sundę podałem tylko jako przykład i nie twierdzę że jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności