Skocz do zawartości

czy to termostat?


Gość jarpen

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam sprawe otórz w mojej corsie zauważytłem, że w cieplejsze dni, na trasie przy prędkości ok 80-100 km na 5 biegu temperatura silnika to ok 98 stopni. to chyba troche za dużo?? w zimie normą było ok 95 st. Stojąc w korku wentylator chłodnicy włącza się przy temperaturze ok 100- a nawet ~102 st. to chyba też za dużo???

Czy moglibyście też pokazać gdzie znajduje się termostat w tym silniku? można go wymienić samemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby termostat byl uszkodzony w pozycji zamknietej

to bys mial temperature na czerwonym polu kolego

 

normalnie termostat otwiera sie wlasnie przy 98

a wentylator zalacza kolo 100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego jest tam samo , stanę w korku 2-3 minuty a temperatura migiem rośnie do 98-100 st i włącza się wentylator.

Było tak zawsze od wymiany termostatu i podejrzewam właśnie jego za ten stan.

utrzymuje temperaturę 95 st.

Przy zmianie paska rozrządu wyrzucam i termostat.

U mnie jest jeszcze pewien problem, mianowicie od odpalenia silnika przez 2-3 km temperatura rośnie do 98 st i dopiero spada do 94-95 i tez tak jest od wymiany termostatu.

co prawda mam nieodpowietrzony układ do końca choć próbowałem odpowietrzać go już 4 razy w każdej pozycji z samochodem ale i tak rano słychać przelewanie wody w nagrzewnicy.

odziwo zanika gdy płyn chłodzący się gorący :D

Tak ze wina leży po stronie termostatu za późno otwiera duży obieg bo temp. dla mnie do przyjęcia to raczej 92-93 st na silnik benzynowy.

Termostat masz pod górnym kołem pasowym za paskiem rozrządu.

podobno są sposoby wymiany go bez ściągania paska :D

Edytowane przez Corsunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaahhaa. czyli póki co nie ma tragedii.. na jesień właśnie planuję wymianę rozrządu więc odrazu zrobię i termostat. Czyli póki co nie ma co się bardzo martwić.. Dziękuje serdecznie Koledzy. będę przyglądał się dalej temperaturze.

a powiedzcie, czy takie wysokie temperatury bardzo wpływają na spalanie i je zwiększają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam raczej w normie tzn 6 -6,5 l cykl mieszany.

Zauważyłem większe spalanie w mieście coś około 7 litrów natomiast trasa jest dobrze za około 35 zł robię 100 km .

i tak liczę zawsze 7l/100 km jak służbowy wyjazd.

Ja z termostatem kombinuję już teraz bo mam dość strachu gdy przy postoju na fajkę temperatura na zegarze 100 st.

szukam mechanika który wymieni go bez ściągania paska rozrządu.

jak mi się uda opisze Ci jak to przebiega i jakie koszta robocizny.

Edytowane przez Corsunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam mechanika który wymieni go bez ściągania paska rozrządu.

jak mi się uda opisze Ci jak to przebiega i jakie koszta robocizny.

 

Dzięki serdecznie Kolego. :) ja mam spalanie gazu na trasie ok 10 l ale na dniach będę regenerował parownik i zmieniał olej na półsyntetyk (jest zalany mineralnym :/ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie Kolego. :) ja mam spalanie gazu na trasie ok 10 l ale na dniach będę regenerował parownik i zmieniał olej na półsyntetyk (jest zalany mineralnym :/ )

 

u mnie na gazie w trasie to weźmie max 8 litrów. A termostat i mi by się przydało wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na gazie w trasie to weźmie max 8 litrów.

no tak, ale masz troszke mniejszy silnik. ja w poprzednie wakacje- zaraz po zakupie zjeździłem nim Polskę i średnie spalanie w trasie było 7,2 a teraz takie wysokie po zimie :( i nie wiem czemu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie sprzedawca oznajmił iz silnik jest zalany olejem mineralnym.

Ale cóż silnik pracował ładnie.

Były checi zmiany na półsyntetyk ale strach wziął górę i tak dziś wskoczyło mi 200.000 i co rok zmieniam na minerala.

Efekty są tego bo zima graja zawory.

teraz za puźno silnik ma juz małe przecieki przy UPG więc kiedyś po remoncie zacznę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności