Skocz do zawartości

Alufelgi rozstaw 5x114.3


Gość Piotrek_sieradz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_sieradz

czy tak mała róznica bedzie miała jakis wpływa na bezpeczenstwo,

 

bardzo mało jest felg 5x115 ale jak mam sie zabic to odpuszcze kombnowanie.

 

Pytam bo znam ludzi którzy latami jezdza np golfem z felgami od fiata i tam jest 2mm róznicy a tu 0,7mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy tak mała róznica bedzie miała jakis wpływa na bezpeczenstwo,

 

bardzo mało jest felg 5x115 ale jak mam sie zabic to odpuszcze kombnowanie.

 

Pytam bo znam ludzi którzy latami jezdza np golfem z felgami od fiata i tam jest 2mm róznicy a tu 0,7mm

Dosyć sporo jest pomyłek w opisach na różnych aukcjach i tu trzeba uważać, Często w opisach jest podane właśnie 5X115 zamiast 5X114,3. :spoko: Sintra ma typ felg GM 200. Podobne ma wiele samochodów amerykańskich i niektóre japońskie, jest w czym wybierać, trzeba tylko zwracać uwagę na głębokość. Mnie się jednak podobają fabryczne. Pozdrawiam RG :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Piotrek_sieradz

no tak ale ja chce 17"

 

znajdz teraz takie 5x115 w przyzwoitych pieniadzach.

 

poprostu kupie 114,3 podobno najwazniejsze zeby otwór centrujący byl zgodny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja chce 17"

znajdz teraz takie 5x115 w przyzwoitych pieniadzach

poprostu kupie 114,3 podobno najwazniejsze zeby otwór centrujący byl zgodny

Chyba nie zroumiałeś.

Sintra ma rozstaw 5x114,3.

Biorąc pod uwagę, że nakrętki są ze stożkiem to masz tolerancję +/- 1mm więc 5x115 też założysz.

Najważniejszy jest otwór centrujący bo na nim felga się centruje. Śruby tylko ją dociskają, żeby z niego nie spadła ;)

Jeżeli otwór w feldze jest większy niż piasta to można dokupić pierścienie centrujące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

Chyba nie zroumiałeś.

Sintra ma rozstaw 5x114,3.

Biorąc pod uwagę, że nakrętki są ze stożkiem to masz tolerancję +/- 1mm więc 5x115 też założysz.

Najważniejszy jest otwór centrujący bo na nim felga się centruje. Śruby tylko ją dociskają, żeby z niego nie spadła ;)

Jeżeli otwór w feldze jest większy niż piasta to można dokupić pierścienie centrujące.

 

 

sintra ma 5x115 tak samo jak antara nowa astra cruze czy cadllac sts

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sintra ma rozstaw 5x114,3.

Biorąc pod uwagę, że nakrętki są ze stożkiem to masz tolerancję +/- 1mm więc 5x115 też założysz.

Najważniejszy jest otwór centrujący bo na nim felga się centruje. Śruby tylko ją dociskają, żeby z niego nie spadła wink.gif

Jeżeli otwór w feldze jest większy niż piasta to można dokupić pierścienie centrujące.

 

(może wyjdę na ignoranta powtarzajac n'ty raz.. ale to wg mnie istotne,,)

 

Z powyższego zrozumiałem, ze Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ należy stwierdzić, ze rozstaw śrub w Sintrze wynosi DOKŁADNIE 114,3 mm ???

a 115 mozna założyć i śruby to skompensują

(natomiast istotny jest otwór centrujący 70,3mm)

 

PS. a gdzie w literaturze konwencjonalnej badż wirtualnej można znaleźć potwierdzenie 114,3?

bo przytoczona wcześniej strona: http://www.alloyguide.com/home.php

dla Sintry podaje 115

i nie moze być mowy, że zaokrągla bo np dla Hujudaja podaje dokładnie 114,3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dosyć sporo jest pomyłek w opisach na różnych aukcjach i tu trzeba uważać, Często w opisach jest podane właśnie 5X115 zamiast 5X114,3. :spoko:

Sintra ma typ felg GM 200.

tu nie chodzi już myślę o pomyłki ale w zasadzie większość felgo-wulkanizatorów zamieszcza na swoich stronach int. specyfikacje Sintry 5x115

(do innych aut jednocześnie dedykują wspomniane 114,3)

i nigdzie indziej poza niniejszym forum nie powtórzyło się twierdzenie o że tak to ujmę 'wymienności' 114.3 na 115

 

wiem, ze jak sie je mocno przykręci ("znam ludzi którzy latami jezdza np golfem z felgami od fiata i tam jest 2mm róznicy") to nie spadnie ale chyba nie o to chodzi..

człowiek chciałby mieć pełną świadomość jak powinno być poprawnie -znaleźć sobie wiarygodnie potwierdzonego info nie potrafi,

i nikt mu 'nie chce pomóc'..

;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

praktycznie dyskusja okazała się czcza bo wybór z rozstawu 115mm praktycznie nie sitnieje

wiec jeśli już to i tak się trzeba decydować na 114,3....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności