Skocz do zawartości

Kontrolka akumulatora, drgajace wskazowki


Gość intense

Rekomendowane odpowiedzi

Na nowy to raczej sie nie zdecyduje bo za drogi. Czyli mowisz, ze jak juz to regeneracja, dzieki.

Edytowane przez zbyszek670
jw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy alternator moze miec wplyw na zapalajaca sie kontrolke check engine?

Moze byc tak, ze do czujnika MAP nie dociera wystarczajaca ilosc napiecia i on wariuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy to normalne, ze jak odpalam rano auto przekrecam kluczyk i swieci mi sie rowniez kontrolka czerwona akumulatora

Czy alternator moze miec wplyw na zapalajaca sie kontrolke check engine?

Moze byc tak, ze do czujnika MAP nie dociera wystarczajaca ilosc napiecia i on wariuje?

 

 

Co do tego , jakiś miesiąc temu miałem zajęcia praktyczne. Gdy było ciemno , widać było delikatnie żarzącą się kontrolkę ładowania.W dzień tego nie było widać. Ładowanie było ciut słabe. Puściłem kable od aku do kabiny i podłączyłem na stałe miernik. Dosłownie po trzech dniach padł mostek prostowniczy i napięcie zrobiło się koszmarnie wysokie ( 16-18V). Napięcie redukowałem poprzez włączenie wszystkiego co się da :podgrzewanie szyby halogeny itp. i w ten sposób schodziłem 13-13,5V przy V 70km/h. Zwiększenie prędkości , a tym samym obrotów altka - wiadomo , wyższe napięcie ładowania i płonące wszystkie kontrolki na desce.Ponieważ bałem się , że daje również za dużo amperków , starałem się nie przekraczać 13V.Wtedy stopniowo zaczęło siadać napięcie wyjściowe akumulatora do 12V i zdarzyło się , że najprawdopodobniej komp autka , odciął zasilanie radia w celu podtrzymania pracy pozostałych podzespołów silnika . Czyli MAP sensora nie powinien odcinać , bo to by zakłóciłoby pracę silnika.

Kupiłem na allegro regenerowany ( ja mam 70 A) za 200 zł i spokój.

 

 

1. Odpalajac silnik to wskazowki predkosciomierza tak drgaja

 

 

Zakładam , że masz już czuniki zużycia klockow ,więc sprawdź czy klocki się nie zużyły i tym samym czujniki się nie starły , lub kabelek się nie urwał.

W benzynie drgania wskazówki obrotomierza , czsem są objawem początku śmierci czujnika położenia wału korbowego.

 

Ps Nie marnuj czasu Gawlaka na takie drobiazgi , bo chłop jest za mądry , żeby się bawić w " jednego z dziesięciu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intense

Cos sie niedobrego stalo w moim aucie. Pewnie padl calkiem alternator.

Dzis rano poszedlem do auta i chcialem odpalic, przekrecilem kluczyk na zaplon i niby wszystko ok ale kontrolka akumulatora (czerwona) swiecila ale jakby tak nie do konca. Odpalilem auto przy kreceniu wskazowki lekko drgaly. Chwile pochodzil i jakby silnik zaczal tak innaczej chodzic, glosniej. Po chwili zapalila sie kontrolka check engine i obroty zaczely drgac. Od razu zgasilem silnik.

W tej chwili jak przekrecam kluczyk to w ogole nie pali sie czerwona kontrolka akumulatora, a jak probuje odpalic to kreci bardzo powoli, wskazowki drgaja ale nie odpala w ogole. Chyba alternator sie posypal ... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba alternator sie posypal ...

 

Ty jakiś niereformowalny jesteś. Post wyżej masz opisane , że jak jest problem z ładowaniem , to zamiast internetu używasz miernika napięcia , bo jak padnie mostek prostowniczy , to spalisz instalację i Bóg wie co jeszcze.Wtedy naprawa z pewnością przekroczy wartość autka... Trza posprawdzać masy i pilnować miernikiem , czy napięcie akumulatora jeszcze w ogóle jest do przyjęcia i czy ładowanie jest w normie i stabilne. Jeśli nie czujesz się na siłach , to elektryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności