Skocz do zawartości

Sintra 2.2 B+LPG cięzko odpala


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga.Wałcz

Trochę to trwało, bo mój mechanik nie miał za bardzo czasu (oprócz prowadzenia warsztatu to jeszcze pracuje zawodowo). Sprawa przedstawia się tak: wymienione świece, przewody, ciśnienie na listwie jest super i dalej nie pali tak jak powinien. A jak już odpali to tak śmierdzi z niego benzyną jakby był zalany. Jeszcze będą sprawdzać czy paliwo się nie cofa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aga - to została jeszcze próba wtryskiwaczy i elektryki do nich , niech mechanik tam luknie ( może trzeba kontaktem tam prysnąć) - ciśnienie paliwa powinno mieć powyżej 3 barów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga może faktycznie coś z wtryskami beni, niech mechanik sprawdzi czy wtryski benzyny rozpylają prawidłowo paliwo, czy może jakaś kostka nie ma przejścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga.Wałcz

A więc tak, wszystko sprawdzone wg. waszych wskazówek i wszystko działa prawidłowo. Wszystkie zbędne i niezbędne rzeczy wymienione, tak na wszelki wypadek. Na komputerze żadnych błędów. Zostaje tylko gaz, ale to już do gazownika muszę. Wychodzi na to wg. mechanika, że silnik dostaje podwójną dawkę, benzyny i gazu jednocześnie, dlatego go zalewa. Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ustawienia u gazownika były nawet nie dawno sprawdzane, bo wymieniałam listwę LPG i nie było żadnych błędów.

Na tym oparłem swoje porady. A to gazownik zawalił. Ja miałem podobną sytuację w audiczce - tylko tam elektrozawór benzyny (instalacja zwykła) samoczynnie się otwierał i ciepła paliła tylko na pych.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga.Wałcz

A no widzisz Rafał, chyba byłam u dupowatego gazownika. 3 razy miałam robione mapowanie i musiał coś spierdzielić, ale się coś rozprogramowało. Tym razem pojadę do dobrego, sprawdzonego i polecanego gazownika. Tylko muszę odstać swoje w kolejce. Ale powiem ci, że dziś odebrałam auto od mechanika i zaświeciła się kontrolka check i się jędza świeci. A błędów nie było, kilka razy sprawdzali. Już zaczyna mnie powoli to wkurzać. :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś mechanik słabo wpiął wtyczkę którąś. Bo gaz kluczyka na liczniku nie wyświetla.


Częściej nas odwiedzaj, to do wielu fochów Sintry się przyzwyczaisz. Każdy posiadacz sintry miał lub ma jakiś problem ze swoim autkiem i tu wspólnie je rozwiązujemy.


Wpadaj na "ploty", kawę i ciastko tu - http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/

Czasem i problemy tam opisujemy. :beer::spoko::spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności