Skocz do zawartości

Silnik szarpie nie ma zrywu po założeniu weżyka


Gość Maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciekchn

Witam mam problem założyłem ten werzyk na sprzeżymce co idzie z silnika do obudowy powietza podajac mu ciepłe... i auto sie dusi na gazie nei moge ruszyć termo regulatro mam caly czas otwarty ("od nowosci")a niebieski weżyk zaślepiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czejen

jeśli masz gaz podcisnieniowy to mogło się zmienić podciśnienie w kolektorze, a tym samym proporcja mieszanki

Edytowane przez Czejen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

"Gazownicy" często zdejmują ten wąż i kombinują z obracaniem wlotu powietrza do filtra aby łatwiej było ustawić działanie instalacji gazowej. Jestem zdania że akurat ten wąż i zasysanie przez niego ciepłego powietrza z nad kolektora wydechowego szczególnie zimą wychodzi tylko na zdrowie silnikowi i kieszeni użytkownika, latem dopływ gorącego powietrza odcina coś na kształt zaworu termostatycznego (nie pamiętam jak to się nazywa) o ile jest on sprawny.

Trzeba pomęczyć gazowników niech wyregulują instalację.

Edytowane przez arturro-55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciekchn

Czyli co zalozyc ten werzyk i jechac na regulacjegazu?? czy to ze mam ten termoregulator caly czas otwarty (zaklejony i zabezpieczony sroba by sie nie otwieral) bedzie mialo wpływ na coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

jeżeli wszystko było ok przed założeniem "wężyka na sprężynce" to odpowiedź brzmi nie zakładać go i nie robic nic.

-po co chcesz wstawić ten przewód z kolektora do obudowy filtra? -coś jest nie tak?

niebieski wężyk zaślepiony i klapka zimne/cieple powietrze zablokowana w jednej pozycji (być może cały czas otwarty wlot ciepłego) tzn że przy takim ustawieniu została wyregulowana instalacja lpg i jak coś zmienisz to albo będzie gasł albo np będzie muł bo do lpg gorące powietrze nie jest wskazane - szczególnie gdy sterowanie zimne/ciepłe przy filtrze nie działa prawidłowo i gorący silnik ciągnie gorace powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciekchn

Nie było weżyka bylo dobrze na LPG ale nie na PB jak założyłem weżyk jest dobrze na PB ale szarpie na lpg...Dodam ze auto palilo 16l gazu teraz niewiem ile bo nieda sie jezdzic z zalozonym wezem na lpg a ze zdjetym na PB...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

a jak zakładasz przewód od ciepłego powietrza (wtedy dobrze chodzi na PB) to podłączasz też ten niebieski podciśnieniowy?

Tak duże spalanie to raczej nie przez doprowadzenie powietrza. Najpierw zrób porządek ze zużyciem paliwa (winny może być np termostat, sonda lambda, czujnik temp., zła regulacja lpg) i po tym sprawdź jak się będzie zachowywał na PB i LPG - z/bez przewodu od ciepłego powietrza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciekchn

Niebieski jest zaślepiony 24h/7 (sonda wymieniona ,kable, swiece,termostat, jeszcze zostalo czujnik temperatury)Regulacja niedawno była jak zmieniałem parownik na nowy jakies 1tys temu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xflash

a sonda to chociaż oryginał (bosch, ngk), czy jakiś tani zamiennik?

jeszcze kompesje możesz sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności