Skocz do zawartości

po zatarciu i naprawie dziwne objawy (8 post)


Gość wsciekly

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wsciekly

Witam

 

Kilka dni temu kupiłem opla combo 2005r z silnikiem 1.3 CDTI, samochód miał zatarty dół silnika (wał i panewki). Z tego co się dowiedziałem od kierowcy, jechał nim do półki nie zgasł. Wymieniłem cały dół silnika, poskładałem to wszystko, i wczoraj chciałem odpalić, lecz tu jest problem.

Samochód kręci ale nie odpala. Świeci się kontrolka z tym kluczem. Czy może to być jakaś blokada komputera czy raczej lezy wina po stronie mechanicznej ??

Edytowane przez wsciekly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

W tym wypadku jak świeci kontrolka pasowało by podłączyć komputer i zczytać błędy bo mechanicznie mogłeś zrobić wszystko dobrze. A wina jest podłączenie pod komputer może pokazać błąd i przyczyne tak to możesz tylko sobie wróżyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wsciekly

W tym wypadku jak świeci kontrolka pasowało by podłączyć komputer i zczytać błędy bo mechanicznie mogłeś zrobić wszystko dobrze. A wina jest podłączenie pod komputer może pokazać błąd i przyczyne tak to możesz tylko sobie wróżyć.

 

Czy coś takiego nadało by się do sprawdzenia, ponieważ nie chce mi się ciagnac go na lince 20km

 

http://allegro.pl/tester-v-scan-obd2-opel-ford-renault-bmw-fiat-can-i2333682386.html

 

Próbowałem jeszcze odpalić go na plaka, i też nic, troszkę zaczął łapać tak z 100obr ale nie odpalił. Może rozrząd coś jest źle ?? Bo przecieć chyba powinien na plaka odpalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wsciekly

 

Tylko mam problem bo nie mam laptopa ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz skąd jesteś może ktoś mieszka w pobliżu i będzie mógł pomóc .

 

A kontrolka z kluczykiem to może ta od immo, spróbuj zapasowym kluczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wsciekly

Napisz skąd jesteś może ktoś mieszka w pobliżu i będzie mógł pomóc .

 

A kontrolka z kluczykiem to może ta od immo, spróbuj zapasowym kluczykiem.

 

 

Trzebinia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wsciekly

Dziś udało się mi samochodzik odpalić, winny był rozrząd który rozjechał się dosłownie o 1-2mm. Wszystko niby cacy, samochód odpalił lecz, jak dam mu pełny gaz to dochodzi do 2200 obr i koniec, jak mu troszkę odpuszcze gaz to dochodzi do 3,5 tyś obr ale nie więcej i zaczyna poszarpywać. Cały czas świci się kontrolka z kluczem.

 

Ponadto chyba z turbiną jest coś nie halo, ponieważ w intercollerze jest dośc sporo oleju, a jak odpiąłem węża i wkręciłem go na 3,5 tyś obrotów to delikatnie bryzga olejem. Luzu na wirniku nie ma. Ale niekiedy po odpaleniu coś tak jak by się tukło w turbinie, a po chwili ustępuje

 

Ma ktoś jakiś pomysł ??

 

Nieszczelność napewno jest, bo cieknie z środka intercoolera a nie z węży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu na wirniku może nie być ale po takiej przeprawie jak ten silnik miał to dawno uszczelnienia w turbo poszły precz... pluje ci olejem więc wiadomo że turbinka do wymiany, a tłuc może się w niej ułożyskowanie, póki nie dostanie porządnego smarowania, sprawdź też jak pracuje pompa oleju, skoro ktoś jechał autem aż całkowicie zatarł silnik...

 

A co do obrotów to zapewne skoro świeci się czek to silnik przechodzi w tryb awaryjny i dlatego nie możesz go kręcić i jeździ pewnie tez nie za chętnie...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności