Skocz do zawartości

Dźwięk "uuuu" w przedziale 1300 - 2000 obr.


Gość Airbart81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Airbart81

Witam.W styczniu kupiłem astrę 1.3 (z przebiegiem 105tys sprowadzone z Belgii)która jak się okazało miała uszkodzony jakiś czujnik,czy coś.Może to nie ma znaczenia ale opiszę całą historię.Auto nie jechało wcale na 6 biegu ale po wymianie tego czujnika było już ok.Naprawy dokonano w serwisie opla w Holandii i powiedziano mi,że wszystko jest ok ale jeśli chcę mieć 100% pewności to żebym się udał do specjalnego zakładu gdzie zajmują się tylko turbo w celu ustawienia.Stwierdziłem,że nie będę nigdzie jeździł i ustawiał skoro jest dobrze.Z czasem jednak zaczął pojawiać się dziwny dźwięk zawsze przy 1500 obrotach.Charakterystyczne wycie z początku bardzo ciche zaczęło być coraz głośniejsze i obejmować coraz większy zakres obrotów.Dźwięku nie ma gdy auto jest zimne,pojawia się po ok. pół godzinie jazdy.Czytałem tu już mnóstwo postów i prawdę mówiąc nie mam pojęcia czym powodowany jest ten dźwięk,który nie jest strasznie uciążliwy dla ucha ale cały czas poszerza się.Za dużo różnych przyczyn wyczytałem typu :jakieś obciążenie na ośce(zdjęcie,dodanie),pompa wodna,kończące się turbo.Od razu się przyznam,że nie znam się( co zapewne większość czytających wywnioskowała już wcześniej) a nie chcę jechac do mechanika bez żadnej wiedzy.Nawet nie znam rzadnego dobrego mechanika i nie wiem czy nie jechać z tym do salonu opla,choć i tam pewnie nie mam pewności,że trafię na specjalistę.Najbardziej jednak skłaniałbym się do tej opcji z turbo ale kto wie.Dźwięk pojawia się jak dodaję gazu i trwa parę sekund.Na luzie sytuacja nie występuje wcale.W tej chwili auto ma 123 tys i od czasu do czasu musze dolewać oleju.Nie wiem,czy w ogóle komukolwiek będzie się chciało czytać ale z góry dziękuję za jakąkolwiek radę.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności