Skocz do zawartości

przepustnica powietrza


Gość marecki50

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marecki50

Witam. Jest taka sprawa do wszystkich, którzy się znają. A mianowicie pojechałem do mechanika bo zapaliła mi się kontrolka "samochodzik z kluczykiem" i mechanik po wilu próbach, stwirdził, że zepsuta jest przepustnica sterowania klapami w kolektorze ssącym. Po zakupie nowego za 610zł okazało się, że problem w diagnostyce kompa pojawia się nadal i mechanik stwierdził, że musi być zamontowany dokładnie taki sam jaki był wymontowany. A różnica jest następująca. W moim aucie był o takim symbolu : FGP 55199915 7.00621.06 Q5 1367 Pierburg a zakupiony nowy na pudełku ma 7.00521.14.0 Pierburg. Pytanie moje jest takie. Czy rzeczywiście mechanik ma rację, że musi być taki jaki był i pod które łącza na wyjściu te elektryczne mam podłączyć napięcie 12V żeby sprawdzić, czy faktycznie jest jakieś uszkodzenie. Tam są 4 łącza :1,2 i 5,6. Z góry dzękuję za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 120 KM to zdaje się nie ma klap. Jest przepustnica którą mógłbyś sam wymontować i przeczyścić sprawdzając czy nie dostał się olej do elektroniki i tam też ewentualnie można przeczyścić. Coś mi się wydaje, że ten mechanik nie do końca wie co się dzieje. Dobrze by było gdybyś wiedział jaki jest nr błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marecki50

Niestety ale są takie klapki. Wymontowaną przepustncę rozebrałem i wyciągnąłem silniczek - spalony.

Nie wiem czy problemy znowu się pojawią, ponieważ wczoraj pogoniłem troche autko i na całe szczęście nic się nie wydażyło.

Dzisiaj byłem u innego mechanika i na kompie wyskoczył tylko jeden błąd P2279 odnośnie nieszczelności w układzie dolotowym powietrza i rozebrał mi EGR czy ERG czy coś takiego i okazało się, że po wyszczyszczeniu błędów więcej nie było.

Chodziło mi tylko o to, czy trzeba faktycznie montować dokładnie takie same elementy jak opisałem wyżej, ale okazuje się, że wczoraj gdzieś na allegro znalazłem opis, iż niektóre elementy produkowane w późniejszym okresie nie muszą mieć takich samych symboli, ponieważ jedno zastępuje drugie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o klapach wirowych to silnik 120 KM ich nie posiada. Ma je tylko 150 KM. Co do EGR to warto go czyścić co jakiś czas a przy czyszczeniu częściowo zaślepić blaszką z otworami, tak profilaktycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marecki50

Ja się na tym nie znam, więc nie wiem o jakich klapkach mówił mechaniek. W każdym razie przepustnica była i ma zepsuty silnik. Teraz mam wymienione i wyczyszczone i na obecną chwilkę jest OK i oby tak zostało. Dzięki za zainteresowanie moim problem. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili możesz się pobawić z tym

 

http://forum.opel24.com/topic/48073-Drgania-wibracje-silnika-i-kabiny/page__view__findpost__p__419174

 

no i koniecznie wyczyść Boost Sensor (mały pędzelek, trochę benzyny ekstr. i 20 minut roboty ) bo problem może wrócić.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj,

 

Oczywiście że w silniku 120KM są klapy wirowe - występują one w modelu Z19DTJ - to jest zdławiony softem 150KM silnik, i spróbuj poszukać jak to się ma to Z19DTH może jakaś różnice ale na moje oko to jest jedno i to samo:)

 

pozdrawiam,

MR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam kolegów dawno już nie gościłem na forum mam takie pytanko może mi ktoś podpowie od czasu do czasu dostaje mi się olej na elektronike przepustnicy, gdzieś jakoś co 8-9 miesięcy i muszę rozebrać to całe ustrojstwo i wyczyścić i może ktoś wie dlaczego tam dostaje się ten olej i skąd i czy można tą elektronike zabezpieczyć przed tym olejem? może czymś to zalać jakimś silikonem olbo klejem? podczas tych objawów wyświetla się ten samochodzik z kluczykiem . Pozdrawiam Jacek

 

Jak koledzy nikt nie wie jaka może być przyczyna tych objawów i jak je zlikwidować :?:???

 

Coś czuje że jak nie napiszesz osobnego posta to nikt ci nie odpowie !!!!!!

Edytowane przez jacko323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności