Skocz do zawartości

Hak holowniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję montaż haka do swojej mery i chcę to zrobić sam. Pytałem w wyspecjalizowanym zakładzie chcą za to 600zł a cena samego haka na allegro to ok 380zł. Planuję kupić zamontować samodzielnie więc czekam na jakieś porady- czy ktoś montował i może mi powiedzieć jak się do tego zabrać? Jakieś triki? Zastanawiam się też nad zakupem używanego haka oryginalnego składanego w cenie ok 400zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak jest z elektryką? jest jakeś wolne gniazdo pod wiązkę czy trzeba się wkłuwać w kable? Znalazłem jedynie informację że trzeba włożyć bezpiecznik aby aktywować gniazdo zapalniczki bagażnika i instalację haka- ale czy jest zostawiona jakaś wolna wiązka? Dzięki Kuchar za pdf'a (już go studiowałem), nadal mam dylemat nowy zwykły czy używany oryginał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używanego haka niema co kupować, bo niewiadomo jak będzie wygladała sytuacja z montażem. Ceny haków holowniczych z homologacją do Merivy zaczynają sie już od niecałych 400 zł razem z wiazka elektryczna. Odnośnie wiązki elektrycznej, niektóre posiadają szybko złączki, dzięki którym nietrzeba się wlutowywać. Osobiście polecam strone Haki holownicze, koledze bardzo pomogli przy wyborze haka i ceny ponoć mają jedne z niższych.

Edytowane przez jougi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisać w tym temacie że już dawno kupiłem i zamontowałem używany oryginalny składany hak. Jestem z niego bardzo zadowolony a koszt z nową wiązką, gniazdem i przeglądem ok 400zł. Hak w idealnym stanie jak nówka i jak nie potrzebuję to składam go i nic nie widać że mam haka :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, pomóżcie, bo zgłupiałem.

Mam Merivę z 2008, z powodu chromowanej listwy klapy bagażnika ograniczył mi się wybór uchwytów rowerowych na klapę. Pomyślałem więc, że kupię używany hak i na nim przewiozę rowery (platformy są już niedrogie). Już miałem wybrany hak, w dobrej cenie, z wiązką 7pin, kiedy trafiłem na informację, że do Merivy od 2005, czy 2006 jest potrzebny jakiś moduł. Moduł czyni tę inwestycję nieopłacalną, więc chciałbym potwierdzić - potrzebny jest ten moduł, czy nie? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, bo wakacje już niedługo :-)

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szyroki

Dzięki za odpowiedź, ale szczerze - nic mi to nie powiedziało. Spoko, już i tak zagapiłem i nie mam haka, a w poniedziałek wyjazd :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też osobiście nie polecam haków używanych. Montujemy haki od prawie 3 lat i używany trafił się zaledwie 3-4 razy ale zawsze były z nimi jakieś problemy. W dobrej cenie można znaleźć nówkę Steinhofa, któy moim zdaniem wcale nie odbiega jakością od Thule czy np Westfalii a jest o prawie połowę tańszy. Jeśli chcecie profesjonalnego doradztwa to polecam zajrzeć na http://taniemoto.com - my zawsze od nich bierzemy i chłopaki w ciągu 30 sek potrafią wszystko dopasować i powiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności