Skocz do zawartości

Hak holowniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod stary temat. Planuję montaż haka w Mery z 2006 roku. W warsztacie koleś po analizie jakiejś swojej ściągi stwierdził, że każda Mery po 2004 roku powinna mieć podłączony hak poprzez moduł. Mi wydaje się, że moduł potrzebny jest w przypadku posiadania czy to komputera pokładowego, czy sygnalizacji awarii oświetlenia, ale może się mylę. Podpowie ktoś? Z góry dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie jest żaden moduł potrzebny.Montowałem do swojej.Możesz tylko nie mieć wyprowadzonego złącza instalacji haka,nie wszystkie to miały.Trzeba wtedy z lamp brać wszystko.A hak polecam z tego co w oryginale jest montowane,Westfalia.Brink słabo wychodzi.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Jak widać mechanik ma słabą "ściągę" i mógłbym się położyć na dodatkowe 260 ziko... Jak kupiłem taki hak, mam nadzieję, że będzie git.

 

http://allegro.pl/solidny-1500kg-hak-holowniczy-wiazka-opel-meriva-i4563522585.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Nie che zajadać nowego tematu wiec się podane do tego z moimi pytaniami odnośnie haka.

Zalazłem coś takiego http://olx.pl/oferta/opel-meriva-hak-holowniczy-wpinana-kula-zaczep-masywny-tanio-CID5-ID9r4wW.html

Co koledzy o tym sądzicie? Przymierzam się do kupna i nie wiem na co się zdecydować czy używany z odpinana automatycznie kulą czy może nowy np. STEINHOF ale na dwie odkręcane śruby. To co jest z olx nie bardzo coś mi pasuje mocowanie tak jakby brakowało takich blaszek jakie widzę na aukcjach np na allegro(chyba mocowane są do podłogi bagażnika.), Ale reszta wygląda bardo dobrze, dosyć mi się podoba . Zależy mi żebym nie miał problemów i kombinacji przy montażu bo będę robić to sam. No i żeby diagnosta się nie przyczepił ze brakuje jakiejś homologacji :). Rozumiem ze musi być tabliczka i na kuli wybity nr homologacji , tak przynajmniej słyszałem- czy tyle?. Podpowiedzcie na co zwracać uwagę przy zakupie. Oczywiście chciałbym dobre i jak najtaniej :) a budżet to gdzieś tak do 500 zł. Proszę o doradztwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć takie tylko mocowanie.Przeznaczony do lekkiej przyczepy.Poszukaj lepiej Westfalii,Orisa.np takie coś:http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/65/36/00/5065360078

 

Mam taki u siebie i nie widać nawet że masz hak założony jak kuli nie masz.Jedyny minus że może nie być instalacji do niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzięki muszą na tabliczkę zerknąć bo mam tylko to , a sam hak Niemiec na pamiątkę zostawił sobie : SMILE :

tylko jest mi troszkę trudno bo auto stoi jakieś 800 km ode mnie :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość MarcinMeriva2007

Cześć. Tak infromacyjnie. Wczoraj założyłem a dzisiaj zarejestrowałem hak holowniczy w Merivie z 2007 roku bez specjalnego modułu na zwykłym 7 pinowym złączu. Wpiąłem się bezpośrednio do wiązek lamp. Wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności