Skocz do zawartości

1,6 8V Z16se remont silnika - problemy


Gość tkaczu500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tkaczu500

Zdecydowałem się zrobić remont silnika (wczesniej pożerał olej i kopcił na niebiesko) tj. wymienione zostały:

-pierścienie

-uszczelniacze

-planowanie głowicy

-polerowanie zaworów

-wyciśnięty olej z popychaczy

-wszelkie nowe uszczelki między innymi pod pompę oleju

-sprawdzona głowica pod kątem szczelności, czy nie jest gdzieś pęknięta

-wymieniony rozrząd wraz z pompą wody

-zalany olej motul półsyntetyk (wcześniej motul mineralny)

-filtr oleju

 

 

Objawy:

Silnik strasznie kopci na biało, tak że nic nie widać z tyłu (jak się doda gazu), olej leje się z tłumika końcowego ... uszczelka od kolektora wydechowego ubrudzona w oleju ..

 

O co chodzi ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na biało kopci to silnik ciągnie płyn chłodniczy.

jeśli olej wywala w wydech to albo z zaworów (może uszczelniacze zostały źle osadzone i pospadały), albo przez pierścienie.

 

nowe pierścienie są takie same jak były na grubość? -nie są luźne?

a tłoki nie były już luźne?

płyn chłodniczy ubywa ze zbiorniczka?

ile silnik przejeździł na mineralu?

 

-jeżeli warsztat to robił to nie zawracaj sobie głowy tylko jedź do nich i niech robią od nowa

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tkaczu500

już robione było 2 razy, najpierw sam robiłem (zmieniałem uszczelniacze), a później oddałem do warsztatu w obu przypadkach było to samo kopci na biało, aż nic z tyłu nie widać, uszczelniacze firmy Reinz i Erling (7mm)wg katalogu opla, to samo uszczelki pod głowicą (blaszane) i nic się nie zmienia. Tłoki nie były luźne, a na mineralu długo było jeżdzone. Płynu nie ubywa

Edytowane przez tkaczu500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile oleju zużywa? silnik z zewnątrz jest suchy w czy ma wycieki (np spod pokrywy górnej, uszczelniecze wałka/wału itd)?

uszczelka od kolektora wydechowego ubrudzona w oleju

na całej szerokości? Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tkaczu500

ile oleju zużywa? silnik z zewnątrz jest suchy w czy ma wycieki (np spod pokrywy górnej, uszczelniecze wałka/wału itd)?

na całej szerokości?

 

silnik z zewnątrz jest suchy, uszczelka nie jest brudna na całej szerokości tylko w miejscach styku z kolektorem wydechowym

ciężko powiedzieć ile zużywa oleju, gdyż samochód najpierw stał na biegu jałowym z 30 min, a później troszkę był gazowany aby się dobrze rozgrzał, prawdopodobnie jedna kreska na bagnecie

Edytowane przez tkaczu500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tkaczu500

tu nie ma co dywagować... trzeba rozbierać i szukać przyczyny

to, żeś dał radę, głowica jest trzeci raz rozebrana

Edytowane przez tkaczu500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Na moje to głowica ma jakieś mikropęknięcie i nawet sokole oko nie jest w stanie tego wypatrzeć... skądś ten biały dym sie bierze musi być coś nie tak... Sprawdz dla spokoju czy nie masz jakiejś wody w zbiorniku paliwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tkaczu500

Na moje to głowica ma jakieś mikropęknięcie i nawet sokole oko nie jest w stanie tego wypatrzeć... skądś ten biały dym sie bierze musi być coś nie tak... Sprawdz dla spokoju czy nie masz jakiejś wody w zbiorniku paliwa...

Głowica była sprawdzana pod kątem pęknięć i jest wszystko ok, 4 mechanik powiedział, że wszystko z głowicą jest ok, kieruje winę na czujniki ... czy to możliwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności