Skocz do zawartości

brak podświetlenia zegarów i brak brzęczyka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

czy ktos wie co moze być przyczyną (bezpieczniki są ok, żarówki w desce też wymieniane) braku podświetlenia zegarów i braku sygnalizacji włączonych świateł (brzęczyk gdy otwarte są dzrzi) w astrze I ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miałem to samo gdy kupiłem astre nie było podświetlenia środkowej kontroli ale wymieniłem wszystkie żarówki i jest ok!! Jedynie w zapalniczce nie działa podświetlanie !!! może ktoś wie jak to naprawić. Więc wymien żarówki i będzie wsio ok :lol: może miałeś jakieś niewielkie spięcie i popaliło żarówki a bezpieczniki nie naruszyło może kabelek od masy który znajduje się w konsoli środkowej gdzieś dotyka kabli też tak miałem i cały czas mnie prąd kopie gdy wysiadam z samochodu więc radze rozebrać wszystko i wymienić żarówki :lol: troche namieszałem ale myśle że dasz rade :lol: pozdro :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pewnie Ci sie jakies spiecie zrobiło i brzeczyk moze sie zjarał :lol: jak coś to znajduje sie on w skrzunce z bezpiecznikami bodajże w górym rzędzie drugi od lewej :wesoly::D chyba dokąłdnie nie pamietam bo jak wyjmowałem to generalnie do góy nogami wszysko widziałem ale... !!!:lol: ale jest to taki kremowo-szary szescian z kilkoma bolcami :lol: :lol: a co do żarówek to je wymien :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzisiaj rozebrałem przełącznik świateł i też nic. a czy brzęczyk ma jakis związek z podświetleniem tablicy ? np jest na jednym przekaźniku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem schemat-podświetlenie zegarów nie jest zależne od brzęczyka.

Zapala się po przekręceniu kluczyka.Poza "awarią"kabelków jest jeszcze inna możliwość,

regulator intensywności podświetlenia(zwykły potencjometr pod wyłącznikiem świateł).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

potencjometr do regulacji jasności podświetlenia jest wbudowany we włącznik świateł i nie ma się co tam zepsuć, wczoraj widziałem. może dziś uda mi sie podmienić/wymienić przekaźnik do brzęczyka i choć jedna rzecz zacznie działać. czy żarówki do podświetlenia muszą być 12/2 czy mogą być 12/1.2 ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak wyciągałem to były 12/2 - próbowałem 12/1.2 i nic się nie zmieniło - tzn ciemność widzę ciemność :wesoly:, może jak przekaźnik do brzęczyka (bo tez nie gada) zmienię to coś pomoże lub wydrę komuś cały przełącznik świateł i na chwilkę podmienię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale ciągle mam nadzieję że jakiś mądry albo doświadczony bądź dwa w jedenym napisze tu pościk i jednoznacznie napisze co zrobić :wesoly:

 

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 18:45 ]

eureka !!!:)

nie wiedziałem co to i w koncu wybrałem się do elektryka, który problem załatwił w 2 minuty razem z moim tłumaczeniem :lol:, włożył tylko bezpiecznik w dobre miejsce - ja wcześniej oczywiscie wszystkie bezpieczniki sprawdziłem sto razy ale nie wpadłem na to że jeden z nich może być w złym miejscu. na razie działa brzęczyk (zbyt słonecznie jest i nie widać podświetlenia zegarów ale wierze w tego elektryka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności