Skocz do zawartości

Meriva gasnie przy niskich temperturach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

owender, witam mam podobny problem z silnikem 1,7cdti gaśnie jak zimny

w serwisie chciałem kupić zawór regulacji ciśniena i wymienić go, ale serwis upiera się że nie występuje oddzielnie tylko z pompą jak im wytłumaczyć ,może ktoś ma numer katalogowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daj się podpuścić, zawór występuje samodzielnie w 3 serwisach Opla w Gdańsku pytałem koszt około 599zł plus koszt wymiany 250-350zł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze tak dlugo ale nie moglem znalezc tej faktury a tu sie okazalo że jezdzila w samochodzie. wymiana poszla szybko, sprawnie. dla zainteresowanych moge zrobic foty samego zaworu o ile go nie wyrzuciłem. :wino:

 

jak poza tym sprawują się Wasze Merivy? JacD widzialem że masz ponad 120kkm. jak chodzi teraz silniczek? ja mam dopiero 62kkm i chodzi super. co z rozrządem? robił ktoś? gdzie tankujecie zapytam jeszcze raz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swej merivie najechane 121000 km ale z tego 98000 po niemieckich drogach na niemieckim paliwku. Od momentu jak ja rok temu sprowadzilem z niemiec i w styczniu 2008 wymienilem zawor regulacji cisnienia w pompie paliwa nic odpukac w niemalowane sie dzieje. Fakt ze regularnie wymieniam olej filtry wszelkie klimeczke odgrzybiam itd. Tankuje tylko na shellu nie kusze sie na 10 gr roznice w cenie na innych stacjach i dzieki temu mam spokojna glowe o mojego oplowskiego diesla.

Pozdrawiam

Foliatek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak poza tym sprawują się Wasze Merivy? JacD widzialem że masz ponad 120kkm. jak chodzi teraz silniczek? ja mam dopiero 62kkm i chodzi super. co z rozrządem? robił ktoś? gdzie tankujecie zapytam jeszcze raz?

Historia z moją Mevką rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Sprowadziłem auto z Niemiec z nalotem 117kkm, od I właściciela, z książką serwisową, była po przeglądach przy 47kkm, 94kkm oraz po wymianie paska rozrządu przy 99kkm, następny przegląd w.g. komputera za około 22kkm-jest to wersja flexi-serwis. Auto poza słynnym zaworem Denso, który wymienię w najbliższym czasie sprawuje się znakomicie. Przejechałem w Niemczech przy sprowadzaniu ponad 500km na niemieckim paliwie ( miód drogi i paliwo ), następnie zatankowałem z Shella i więcej już nigdy tam nie zajadę tankować. Pisałem już w innym poście, że polskie paliwo jest do bani...silnik klekocze jak w dieslach ubiegłego stulecia-na niemieckim paliwie tego nie robił :D . Tankuję na nowo otwartych stacjach Lotosa (choć tu jest drożej i to w 3Mieście-hahahaha!) lub na Orlenie, oczywiście Dynamic lub Verwa. Mam wrażenie, że na paliwie z Lotosa silnik jest troszkę cichszy jednak nie tak jak na ropie niemieckiej...Pozdrawiam!

 

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 11:28 ]

:wesoly: Wymieniłem w/w zawór Denso w serwisie Konocar w Gdańsku, skończyły się kłopoty z falowanie i gaśnięciem silnika zaraz po odpaleniu przy niskich temperaturach...Koszt po wszelkich dostępnych rabatach:

- zawór 521zł,

- montaż 130zł.

Mevka odpala i śmiga wzorowo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no to nic tylko się cieszyć z jazdy. :? moja ostatnio coś dziwnie zapala. chodzi o samo kręcenie. jest takie suche i wydaje mi się że trwa zbyt długo. 3 sek. nie podoba mi się to - czy ktoś miał podobny problem? sam nie wiem...

 

ja twierdze że Lotos Dynamic to chyba najlepsza ropa. silnik cichy, oszczędny. poza tym na shellu też ok. zarówno Diesel Extra i V-power. nie tankujcie na bp... mają jakąś trefną rope. znajomemu poszły 3 nowe (tygodniowe) wtryski w Mondeo 2.0TDCI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Potwierdzam na BP maja jakas padline a nie paliwo. Sprowadzilem swoją Merive z Holandii i tam zatankowalem do pełna ale po przejechaniu naszej granicy musialem zatankowac i zalalem na BP. Rezultat taki, że nastepnego dnia wizyta u mechanika i spradzanie wtrysków- jak sie okazalo jeden zasyfiony tym bogatym paliwem. Na Shelu i Orlenie teraz tankuje tą lepszą ropę i nie narzekam....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja znów się powtórze - na Lotosie moja bardzo lubi pracować. po BP szwagrowi padły NOWE wtryski w 2.0 TDCI. także omijajcie bo nie pierwszy raz się słyszy że coś tam jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności