Skocz do zawartości

EGR Czyszczenie


Gość 50t-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanie czym i jak czyścić zawór EGR. Słyszałem że moża pozostawić na noc w nafcie tylko czy wkładać cały łacznie z cewka czy tylko część z grzybkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , korzystaj z forumowej wyszukiwarki.

Zapoznaj się z podobnymi tematami:

http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817%3A4pg0z23d124&ie=ISO-8859-2&q=czyszczenie+egr&sa=Szukaj+w+Opel24&siteurl=forum.opel24.com%2F&ref=#gsc.tab=0&gsc.q=czyszczenie%20egr&gsc.page=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta ewentualnie ropa robi swoje ale potrzeba kilkadziesiat godzin zeby przezarlo syf,przed zaslepieniem uzywalem srodka do czysz czenia silnika z oleju i efekt byl satysfakcjonujacy.oczywiscie czyscimy tylko czesc mechaniczna czyli grzybek z jego obudowa tak zeby ladnie pracowalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam problem nawiązujący do EGR -

moja Agila przedwczoraj wywaliła błąd P1405 czyli zawór EGR, pojechałem do mechanika i poprosiłem o wyczyszczenie. Po tym powiedział, że jeżeli dalej będzie wyskakiwał błąd trzeba wymienić i to najlepiej na oryginał dobrej firmy (koszt takiego jaki mam aktualnie - około 700zł!!) zamiennika za kilkaset złotych nie warto (kupiłbym sobie sam, więc sądze, że mnie nie naciągał - on by tylko wymienił).

Sama kontrolka check mi nie straszna więc postanowiłem jeździć, ale wracając od niego znów się zapaliła, tym razem P0115 błąd czujnika temperatury, skasowałem i pojechałem dalej, znów się zapaliła, a po wyłączeniu silnika jeszcze długo chodził wentylator(zresztą chyba chodził non stop). Po ponownym włączeniu silnika, lampka sama zgasła i zapaliła się ta inna od systemu oczyszczania spalin, która po wyłączeniu silnika zgasła sama i zamieniła się miejscami z P1405 czyli EGR.

 

Teraz tak skojarzyłem, że wcześniej przy rozpędzaniu się miałem taki efekt jakby ślizgania się sprzęgła ale odwrotnie, tzn najpierw mocne przyspieszenie i przy trochę wyższych obrotach (na słuch około 2500-3000, niestety nie mam obrotomierza) nagle spadek mocy przy stałym poziomie pedału sprzęgła - nie wiem, czy ten opis jest zrozumiały.

 

Check to nic, ale przy spokojnej jeździe silnik trochę szarpie, jak się szybko rozpędzam jest OK, tylko stabilne utrzymywanie prędkości jest z lekkiem szarpaniem/duszeniem tak jakby pedał gazu stał się nadwrażliwy.

Teraz moje pytanie, czy rzeczywiście nie warto wymieniać EGR'a na używany (np. dobrej firmy), czy rzeczywiście nie warto zamiennika i czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem P1405 po świętach. Już prawie bym wymienił EGR gdyby nie mróz i trochę roboty. Przyglądając się jak to zrobić porozpinałem kable i poruszałem nimi. Wymieniłem też cewkę zapłonową bo zdarzało się, że minutę po odpaleniu silnik przestawał palić na jeden cylinder. Po tych czynnościach problem minął i od stycznia do dziś auto jeździ nie zgłaszając błędu.

Czasem nie do końca należy wierzyć komputerowi.

Zima była bardzo wilgotna i zasolona, a to zdaje się kiepsko działa na komputer i jego czujniki.

Może by zacząć od czyszczenia styków złącz?

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wrzucić jakąś fotkę, gdzie tego ustrojstwa szukać? Jakś nie znalazłem pod maską.

 

Czy to w z12xe jest w tym samym miejscu jak w x10xe?

 

znalazłem zdjęcie w innym wątku na forum http://forum.opel24.com/topic/29316-Zaslepienie-zaworu-EGR-w-silniku-10-12V-X10XE/ :

http://www.greg-master.ovh.org/files/egr1.JPG

Edytowane przez opos1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na fotografiach. EGR przykręcony jest do głowicy od strony skrzyni biegów. Na poniższyć zdjęciach jest EGR wymontowany.

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło błąd czujnika temperatury bo jest on wkręcony w obudowę EGR'a.

Jeżeli kontrolka Ci nie przeszkadza to zaślep dziada i już...

 

PS> Na pierwszej fotce jest przykręcony EGR.

Edytowane przez GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to później potwierdzę, ale dziś kontrolka check, zamieniła się na kontrolkę systemu oczyszczania spalin (tamta, czyli również i błąd zgasła sama), czyli już nie jestem pewien że to na pewno EGR.

Opis który wrzuciłem jest dla silnika x10xe czy w tym "nowszym" z12xe zaślepienie nie da jakiś skutków nieporządanych (poza checkiem)?

Pytanie dodatkowe :-) - czy przypadkiem na przeglądzie nie można się przyczepić, że świeci się check?

 

EDIT:

Skasowałem błędy z pamięci i problem zniknął - czyli wygląda na to, że albo czyszczenie EGR pomogło, albo coś nie do końca stykało. Tak czy inaczej na razie wszystko działa.

Edytowane przez opos1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W mojej agili co pewien czas zapalała się kontrolka "samochód z kluczykiem", tym samym auto traciło moc, silnik pracował nie równo, komputer wyświetlił P0170 (niewłaściwa mieszanka) i P1405 (EGR). Oczyściłem zawór egr, który przez nagromadzone w nim sadzę sie zacinał ( ważne żeby czyścić przy zamkniętym i otwartym zaworze, aby otworzyć zawór na skrajne piny podajemy 12V) gdy zawór się zacinał w pozycji otwartej komputer dostawał sprzeczne sygnały i przechodził w tryb awaryjny. Aby problem nie powracał kupiłem zaślepkę egr, zamontowałem, i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności