Skocz do zawartości

Problemy z autem po wycięciu DPF


Gość hfoliver

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hfoliver

Witam wszystkich na forum. Postanowiłem poszukać porady wśród użytkowników i mechaników Astry III. Jakiś czas temu miałem dosyć poważny problem z DPF był czyszczony i reanimowany nic nie pomogło więc zaproponowano mi usunięcie tej ekologii z samochodu, zapewniając iż wszystko będzie ok. Zakład mechaniczny wyciął i zrobił swoje poczym oddali w ręce elektryka który miał zrobić swoje. Po całej operacji samochód sprawował się dobrze przez tydzień. Po tygodniu zaczeły się problemy:

-falowanie obrotów

-głośniejsza praca (układ wydechowy stawał się głośniejszy)

-od czasu do czasu przy dodawaniu gazu wchodził jak by w tryb serwisowy i powyżej 3tys. obrotów nie miał kompletnie mocy (brak błędów na tablicy, brak błędów na komputerze u mechanika)

-po wyłączeniu stacyjki i ponownym odpaleniu samochód powracał do normalności ale za jakiś czas historia się powtarzała

 

Zdecydowałem się na ponowną wizytę w zakładzie gdzie pogrzebali panowie po tygodniu historia sie powtórzyła. Jadąc ponownie samochód został gruntownie sprawdzony ponoć był wyciągnięty komputer coś tam było w nim grzebane miało być już wszystko ok ponoć to jakaś wersja przejściowa którą w inny sposób można programować. Samochód po tym zabiegu pojeździł 3 dni i problem ponownie wraca przede wszystkim brak mocy.

 

Stoję przed ponowną wizytą u mechanika i tak się zastanawiam czy przypadkiem nie zabrać kasy którą zapłaciłem i nie udać się do innego magika który mi to zrobi jak należy.

 

Jeżeli macie pomysł co może być nie tak co mogło być źle zrobione będę wdzięczny oraz chętnie poznam namiary na dobrego elektryka który zrobi to na Podlasiu albo gdzieś w pobliżu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Z czego się orientuje to silnik 1.9 dosyć łatwo przeprogramować na wersje bez dpfa.

Moim zdaniem źle nowe algorytmy wgrali do sterownika i samochód przechodzi w tryb serwisowy.

 

Ja w swojej corsie usunąłem już jakiś czas temu i nic się nie dzieje do tego wyłączyłem egra.

Co prawda też mialem po pierwszej wizycie problem ale okazało się że to kwestia oprogramowania nowe wgranie i wszystko było ok.

Napisz dokładnie skąd jesteś poszukamy na forum gdzie u Ciebie w okolicy dobrze usuwają:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hfoliver

Niby 2 razy było to robione, za trzecim razem był wyciągany komputer i w nim coś było robione. Jestem z Białegostoku w promieniu 200km bez problemu mogą podjechać to załatwić choć nie ukrywam że najlepiej by było na mijscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hfoliver

Dziś rozmawiałem z elektrykiem powiedział że zrobi to jeszcze raz ponoć problem jest czujnikiem temperaturu układu wydechowego kosztuje ok 600zł a on żeby nie zbierać dodatkowych kosztów prubuje go jakoś ominąć jeszcze raz będzie to robił w sobotę zawsze płacić nie będzie trzeba dodatkowo. Za namiary dzięki jak dalej będzie lipa z samochodem będę dzwonił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Z czego się oreitnuje to on musi wgrać taki algorytm do sterownika by komputer widział ciągle stan nasycenia dpfa okolo 60 % tak by nigdy nie był pusty i nigdy pełny by nie dochodziło do wypalania.

 

A dpfa masz juz mechanicznie usuniętego???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hfoliver

Z czego się oreitnuje to on musi wgrać taki algorytm do sterownika by komputer widział ciągle stan nasycenia dpfa okolo 60 % tak by nigdy nie był pusty i nigdy pełny by nie dochodziło do wypalania.

 

A dpfa masz juz mechanicznie usuniętego???

 

 

dpf tak wyciety ... Byłem u elektryka, pogrzebał się ok 15 min powiedział że może już być dobrze problem ma polegać na czujnikach temperatury w układzie wydechowym są ponoć do wymiany. Jeżeli daje na komputer za wysoką temperaturę to wchodzi w trym serwisowy żeby nie przegrzać turbiny. Elektryk uczciwy powiedział iż wzią kasę za zrobienie aby działało a zdaje sobie sprawę że nie działa więc będzie robił aż zrobi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności