Skocz do zawartości

Kopci na czarno sadza w wydechu, spadek mocy, szarpanie


Gość mateusz2807

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz2807

Witam, Na początek witam wszystkich jako nowy urzytkownik forum. Problem dotyczy Opla Corsa C 1.3 CDTI 2005rok. Mianowicie jak w temacie, moj opelek kopci na czarno przy obciążeniu BARDZO ZNACZNIE , po przegazowaniu na postoju z wydechu wydobywa się sadza. Podczas jazdy pod gore przy znacznym obciążaniu wywala chmurę czarnego dymu. Niekiedy odczuwam przy przyśpieszaniu lekkie szarpanie, jakby kołysanie i nagły spadek obrotów silnika. Często wywala błędy i silnik ok 1-raz na tydzień przełącza się w tryb awaryjny (na kilka dni). Niekiedy z właczoną klimatyzacją ciężko ruszyć pod górę. Podczas ostrej jazdy włącza się turbina, natomiast jak samochód dobrze idzie na turbinie następuje jakby spadek mocy wyłączanie turbo i dym/sadza czarny/a. NIeraz obserwuje że ciężko wejść na 2500obrotów natomiast są takie dni gdzie auto ładnie wchodzi na wyższe obroty i mocy nie brakuje.

Teraz tak:

-filtry olej wymienione

-EGR i kolektor ssący zostal wyczyszczony jakies 2mce temu (ale uważam że już mogły te czarne sadze zatkać go)

 

Teraz pytanie jakie podzespoły mogą powodować takie objawy???

Edytowane przez mateusz2807

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

tutaj masz temat o czarnym dymie http://forum.opel24.com/topic/10082-Czarny-dym-z-rury-wydechowej/

 

Co do błędów to trzeba by je sprawdzić na komputerze co tam siedzi w środku bez tego nikt Ci nie pomoże.

Dziękuję za odpowiedz, za niedlugo jadę na komputer wiec będe informował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Witam ponownie dziś przeglądałem stan oleju silnikowego a jakieś 2 mce mechanik nalał mi nowego oleju + wymiana filtrów i co ciekawe oleju wlał ponad stan. Czy to może mieć jakiś wplyw na te usterki które opisałem? Pytanie do was czy wy też macie w swoich silnikach olej koloru czarnego? Czy to normalne w tym modelu czy mechanik wymienił mi olej na zimnym silniku i nie zlał starego???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy też macie w swoich silnikach olej koloru czarnego?

w dieslu olej po jakimś czasie zasze robi się czarny, w 1,3 jest to błyskawiczne zjawisko i nic w tym dziwnego...

 

co ciekawe oleju wlał ponad stan. Czy to może mieć jakiś wplyw na te usterki które opisałem

nie na te usterki wpływu nie ma, ale jeśli jest go dużo ponad max nalezy odciągnąc bo szlak trafi uszczelnienia...

 

A co do usterek opisanych, kody błędów zczytać, ale objawy które podałeś to turbo i/lub wtryski mają dość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Dziś byłem na komputerze i mechanik sprawdzal i odłączał poszczególne czujniki.

Kody błędów to:

P0100-4

P0101-4

P0190-4

P0090-4

 

Mechanik stwierdził że przepływomierz masowy do wymiany bo daje różne wskazania nie takie jak powinny być w kolumnie obok.

Natępna sprawa to trzeba sprawdzić wtryski przelewowo lub na stole pobierczym. I wymienić wtrysk lub zregenerować. Pozostałe czujniki dają dobre wskazania cisnienie na pompie jest podobno ok. Pozatym pompa nie cieknie. Turbo jest ok ale nie wiem czy tak jest bo nic tam nie ruszali przy turbinie. Powiedział tylko że turbo ulega przeładowaniu przez przepływkę i dlatego spada moc i szarpie? Co oznacza przeładowuje???

Co ogolnie myslicie o tym???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Proszę skomętować te błędy jak mam to rozumieć dokładniej. Czy wymienić przepływomierz?

Następna sprawa czy przy wymianie wtryskiwaczy trzeba je jakoś programować? Jeśli tak to czy można zrobić to u normalnego mechanika tym komputerem co czytają błędy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa błędy to błędy związane z przepływomierzem, dwa kolejne to problem z ciśnieniem układu wtryskowego. Wtryskiwacze należy logować do auta TECHem albo OP-COMem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności