Skocz do zawartości

opel insignia 2.0 cdti 160 km - duże spalanie


Gość robertfux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja jeżdżę Insignią 2.0 CDTI 160KM z 2009 roku.

U mnie spalanie w mieście w zimie dochodzi do 10l/100km lecz odkąd zrobiło się cieplej spalanie spada do 9l/100km, a wcale nie mam lekkiej nogi :)

Jeżeli chodzi o trasy to jest z pewnością dużo oszczędniejszy, u mnie spalanie spada gdzieś do 8l/100km (standardowa trasa), a na autostradzie nawet do 7 - 7,5l/100km.

Niestety nie jestem w stanie podać dokładnego spalania gdyż jeżdżę głównie po mieście więc wyjeżdżając poza miasto jest to cykl mieszany.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Przeglądnąłem ten wątek bo też mi się wydaje, że moja Insignia to pożeracz paliwa. Pali coprawda 9l/100km w trybie miejskim a nie 13, jak u autora postu ale nadal uważam, że na wyżywienie 130KM w moim przypadku wystarczy spokojnie 7-7,5litra/100km. Bardziej zwaliłbym winę na absurdalnie wysoką wagę tego samochodu oraz skrznię biegów przystosowaną wyłącznie do jazdy w trasie.

 

A do Panów, ktorzy udzielali się z odpowiedziami w tym wątku mam sugestie: pomagajcie i nakierowujcie ludzi a nie zbywajcie nabijając posty nic nie wnoszącymi uwagami. To kila przykładów dyskusju z obecnego wątku napisanych przez ekspertów forumowych:

Cytuje:

"to proponuję wpierw przeglądnąć trochę tematów o zbyt dużym spalaniu... wtedy możemy podyskutować.
Sorki ale ja Ciebie za język ciągać nie będę..."

lub

"...jedz do warsztatu co ogarniają opla. W sumie od tego bym zaczął na Twoim miejscu...." (dodam, że autor postu pisał, że w warsztacie był).

 

Wiem, że za chwilę zostane opluty ale się tym nie przejmuje. Zwyczaje forumowe są już pewnym standardem.

Może lepiej nic nie pisać, jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia? Lub nie odpowiadać, jak widać, że ignorant pyta.

 

Pozdrawiam tych co mają cierpliwość i chcą pomagać. i tych co czytają zamiast zakładać ten sam wątek po raz setny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego przedmówcy: zgadzam się z tobą w pełnej rozciągłości, jednak sam przyznasz że na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego tak się dzieje. Ja na ten przykład widzę ten wątek w całkiem innych barwach z racji tego iż traktuję swoje auta jak dzieci (z uwagi że nie posiadam takowych) i w moich oczach tan post wygląda tak: MOJE DZIECKO JE ZA DUŻO CO MOGĘ Z TYM ZROBIĆ. Każde auto ma inaczej i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Moje pali ok.20L/100 (Dodge)widocznie tak ma być i już. Jak by kolega który zaczął post poczytał trochę instrukcji tego auta to by się dowiedział że aby auto jeździło oszczędnie przy najmniejszym spalaniu to trzeba jeździć ok 90km/h na piątym lub jeśli auto ma to na szóstym biegu. Prędkość którą podał 120km już się nie kwalifikuje. Druga sprawa to paliwo jakie leje. Kiedyś też do Corsy skusiłem się na paliwo ze stacji marketowej (cena czyni cuda) i co odkryłem na pełnym baku z tej stacji zrobiłem 200km mniej niż jak zawsze tankowałem np.na shell (taka pozorna oszczędność niby te same liczby oktanowe benzyny ale żeby obniżyć cenę coś trzeba zabrać i tu się zabiera na tzw. wartości opałowej paliwa) przez co robi się na tym mniej kilometrów no i cena niższa. Oszczędność? -żadna bo to mniej zapłaciłem na tej stacji to o tyle mniej kilometrów zrobione, jak bym wziął na normalnej to więcej kilo ale drożej (wyszło na zero).

 

 

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem ten wątek bo też mi się wydaje, że moja Insignia to pożeracz paliwa. Pali coprawda 9l/100km w trybie miejskim a nie 13, jak u autora postu ale nadal uważam, że na wyżywienie 130KM w moim przypadku wystarczy spokojnie 7-7,5litra/100km.

uważasz że 130KM do takiej masy daje niskie spalanie? mam ZB i w mieście też weżmie 9l - wszystko zależy od stylu jazdy i miasta

 

 

Bardziej zwaliłbym winę na absurdalnie wysoką wagę tego samochodu oraz skrznię biegów przystosowaną wyłącznie do jazdy w trasie.

dokładnie - winą jest masa, silnik oraz skrzynia

 

 

A do Panów, ktorzy udzielali się z odpowiedziami w tym wątku mam sugestie: pomagajcie i nakierowujcie ludzi a nie zbywajcie nabijając posty nic nie wnoszącymi uwagami.

to ja się poczuwam do odpowiedzi - przeczytaj najpierw prosze regulamin. Przez takie pisanie po raz n-ty nowego problemu robi się na forum zamieszanie i bałagan...

każdy, podkreślam każdy, na forum zobowiązał się do przestrzegania regulaminu i o nic więcej nie proszę... no może o jedno o szanowanie czasu mojego i ekspertów forumowych

 

powiem tak - chcesz uzyskać odpowiedź - zadaj pytanie tak i opisz problem tak by można było na nie odpowiedzieć i postawić diagnozę. To jest forum - jesli ktoś będzie miał czas i znał odpowiedź - odpowie. zależy ci na szybkiej naprawie? jedź do warsztatu...

tworzenie nowego tematu - "moje auto dużo pali - co się zepsuło i jak to naprawić nie ruszając się z fotela?" zwłaszcza że obok jest mnóstwo tematów tego samego rodzaju pokazuje jedynie że autor jest, przepraszam że ujmę to dosłownie, ignorantem i chce by ktoś inny za niego wszystko zrobił. Zdarzają się również osoby które w domyśle chcą by przyjechać i im naprawić auto, a przy najmniej takie odczucie zostawiają.I niech mi nikt nie mówi że używa forum a nie wie do czego służy google.

 

Pomyśl czym się różnią 2 posty:

1) Zpesuło mi się auto xxx, pali za dużo i nie chce jechać, świeci się kontrolka yyy. Co mam zrobić?

2) Mam problem, zrobiłem to/sprawdziłem xxx i to yyy i to zzz zgodnie z tym co było na forum, auto dużo pali, nie chce jechać i świeci się kontrolka yyy. Ostatnio robiłem ttt oraz vvv, nie wiem czy to może mieć wspólnego z problemem, ale wolę o tym napisać jakby... Probowałem odczytać błędy samemu ale metoda ccc nie działa. W poniedziałek podjadę do mechanika, ale czy coś mogę jeszcze zrobić?

Czy coś je różni, w którym przypadku byłbyś skłonny odpowiedzieć,i w którym wiesz w którą stronę uderzyć... Czy któryś post świadczy o tym że autor jest zaangażowany w rozwiązanie problemu? A może któryś świadczy że autorowi nic się nie chce?

 

uff to chyba tyle...

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się zgodzić, że autor nie przygotował się do tematu ale równicześnie, nie każmy wszystkim być mechanikami. Facet stwierdził, że mu dużo auto pali. Odebrałem to na początku, że szuka potwierdzenia...że innym też tyle pali. Może to by zamknęło temat? A na pytanie "może coś więcej?" sam bym nie potrafił odpowiedzieć :). Kolor chce ktoś poznać i rodzaj dywaników? A jak potrzebuje wiedzeć jaki styl jazdy gość preferuje lub też jakąkolwiek inną konkretną informacje to trzeba napisać.

A jak czujesz, że to ignorant to odeślij do Google lub podpowiedz wątek, który już o tym pisał.

 

Tak przy okazji to chyba facet był w serwisie...napisał to na samym początku postu, nie ma co go tam ponownie odsyłać. Powiedzieli mu, że 13litrów to normalne... Mają rację?

Bo jest jakaś taka strona http://www.autocentrum.pl/spalanie/opel/insignia/ i wg niej powienien palić trochę ponad 7 litrów.

 

Aha, przy okazji, możesz dla mojego użytku bo mam też wątpliwości co do spalania podesłać link do strony z forum na temat zużycia paliwa przez Opla Insignię? Poczytam zanim napiszę a nie mogę znaleźć.

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak przy okazji to chyba facet był w serwisie...napisał to na samym początku postu, nie ma co go tam ponownie odsyłać. Powiedzieli mu, że 13litrów to normalne... Mają rację?

pokaż mi gdzie wysyłałem autora tematu do serwisu... bo ani tu:

 

 

a cos wiecej?

ani tu:

 

o nie, co to to nie...
to jest forum...


to proponuję wpierw przeglądnąć trochę tematów o zbyt dużym spalaniu... wtedy możemy podyskutować.
Sorki ale ja Ciebie za język ciągać nie będę...

 

a tego to ja nie napisałem:

 

 

Nie masz na to chęci, czasu, jedz do warsztatu co ogarniają opla. W sumie od tego bym zaczął na Twoim miejscu.

 

 

ja z chęcią pomogę, i nawet wysilę się na podanie jakiegoś tematu - ale nie wymagaj ode mnie że będę za kogoś odwalał robotę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie jestem w stanie podać dokładnego spalania gdyż jeżdżę głównie po mieście więc wyjeżdżając poza miasto jest to cykl mieszany.

Wejdź na motostat.pl i wpisuj tankowania.. Się dowiesz.. :tak::tak:

 

 

mi się wydaje, że moja Insignia to pożeracz paliwa.

Oczywiście.. Ja też uważam, że moje 140KM powinny się z powietrza brać .. Niestety tak nie jest.. Looknij na mój podpis - baner z motostatu..

A tak a propos tematu i dyskusji - podwyższone spalanie może być spowodowane zmianą stylu jazdy, wielkie - to już prawdopodobnie usterka.. I nie ma innej opcji usunięcia jej - trzeba postawić prawidłową diagnozę.. A do tego trzeba danych :lamer: .. I to jak najwięcej, stąd irytacja niektórych userów.. Ja ich popieram..

P.S. kicuś.. Weź się za pomaganie chłopakom, a nie pisz mi tu doktoratu z motofilozofii :niie::niie::papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvciu ;) drugiego doktoratu mi nie trzeba... ;)

ale odnośnie tematu ja już wszystko powiedziałem - reszta zależy od autora tematu...

 

co do spalania motostat jest dobry bo polski, ale ja używam spritmonitor - więcej aut ;)

nawiasem mówiąc mi 150KM w ZB spala w mieście max 9 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość quest.serwis

13L jak na Z20DTH to trochę dużo chyba że noga ciężka - jeśli tak to nie ma co patrzeć na dane katalogowe spalania.

 

Na początek proponuje poobserwować temperaturę jaką uzyskuje silnik oraz czas jaki potrzebuje do osiągnięcia maksimum stałej temperatury pracy.

Jeśłi silnik niedogrzany to będzie dużo palić - na krótkich trasach niestety ciężko doprowadzić diesla do 90stopni C.

Po drugie sprawdził bym opory toczenia zwłaszcza tylnej osi - w insigni częsty problem ( z zapieczonymi/zabrudzonymi klockami ).

Czy przypadkiem nie dymi?

Filtr powietrza sprawdzony?

Jaki procent napełnienia DPF?

Może nie ma już DPF i nieoryginalna mapa wtrysku?

Czy auto masz od nowości - może poprzedni właściciel zmienił mapę lub inny "tuning" - jeśłi nie wiesz to niech sprawdzą w serwisie.

No i oczywiście jeśli tankujesz w markecie to nie ma o czym gadać.

 

Jak nic z tego to jedź na hamownię - może coś wyjdzie.

 

Jak i hamownia nie pokaże odchyleń od normy to wymienić nogę na lżejszą - to na pewno pomoże !

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie czy ktoś w końcu doszedł do jakiejś konkretnej wady?

Niestety mój także spala 13-13,l na mieście i dzis odebrałem go z serwisu.

Wyniki:

7,2 / 100km
Srednia prędkość 48km/h

Ja przyjechałem 2km od nich po mieście i podskoczyło odrazu do 7,3 więc raczej oni jeździli tylko po autostradzie.

Jakieś opinie?

Pytania? - na wszystkie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności