Skocz do zawartości

DPF


Gość esio

Rekomendowane odpowiedzi

pchorek zle rozumujesz. JEls myslisz ze zawsze jest tak ze przy nie wiem dajmy na to 90 % wlacza sie procedura wypalania to jestes w bledzie. Zreszta lekką obsesja by bylo jezdzenie autem i minitorowanie caly czas jego parametrów. Z lapkiem to raczej by sie nie dalo. wiec raczje jakis smartfon. Lepiej sobie mniejwiecej ustal ze wypalanie jest co 700 czy ile tam kilometrów i poporstu po tym spodziewaj sie ze moze nastapic za jakis czas wypalanie.

 

 

Bedzie slychac jak juz lancuch drapie po obudowie to wtedy wymiana. Zreszta tam nie ma za wiele roboty by zajrzec do niego. Sciagasz obudowe rozrzadu a jest na silnion a nie na uszczleke to bedzie widac. Ze trzy takie 1.3 zrobilem w życiu. Jak zaczynalem prace w aso to pierwszy tydzien bylem pod opieka jednego mechanika Łukasz.K. to z nim robilem wlasnie astre H 1.3 cdti bo kobitka twierdzila ze jej sie zapalila kontrolka czerwona i jeszcze przejechala 50 metrów po tym. Jak zaczelismy robic to nic mowimy sprawdzamy cisnienie. Prawie zerowe. Sciagamy rozrzad, a lancuchy wiszą, slizgow plastikowych brak i zostal sam metal. Obudowa alu wytarta mocno. Kola zebate tez powycierane. Wymienilismy wszystko i zlozylismy i co sie okazuje ze cisnienie nadal nie ma bo gdzies kolo 0.8 bylo. Silnik chodzi ale odglosy sa bardzo niepokojace. Nic sciagamy miske olejowa. Czemu wczesniej tego nie robilismy?? bo wlascicielka zarzekala sie ze tylko 50 m przejechala na kontrolce. A sciagniecie w 1.3 misi to troszk eroboty jest bo pare rzeczy przeszkadza. Scagamy wydech i inne pierdoly i miske. Sciagamy podpory walu a tam jednej paneki brak dwe inne wytarte ponad polowe. Dzwonimy do wlascicielki ze silnik to zlom to sie przyznala ze jechala z ta kontrolka jeszcze jakiś czas. No i astra na sprzedanie byla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wesol,po pierwsze wypalania DPF nie załączy poniżej 80%. Jeśli ma 90% i sterownik sobie zażyczy to puści wypalanie.I może nawet co 200km wypalać.

 

Po drugie w temacie łąńcucha w 1.3,żeby ściągnąć pokrywę rozrządu (pompę oleju) to zaczyna się najpierw od demontażu miski olejowej i nie jest to takie pięć min.

 

Po trzecie pod obudową rozrządu jest uszczelka a nie silikon.Widocznie te silniki które rozbierałeś były już w ,,niepowołanych" rękach.

 

Co do żywotności łancucha to różnie to wygląda.Robiłem takie po 50-60tyś,jak kierowca TURBODEBIL był i robiło się po 150tyś jak normalna osoba tym jeździła i olej na czas był wymieniany.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem przy ilu sie uruchamia wypalanie. Generalnie jest tez tak ze w oplowskich nietrych silnikach skala jest odwrotna i 20% nie iznacza z efiltr jest czysty a 99% ze filtr jest zapchany.

W oplu jak robilem to widywalem wartsci rozne na techu ale nie interesowalo mnie to bo na zleceniu mialem inne zapisane problemy ktorymi musialem sie zajac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

juz z lekka nauczyłem sie sluchac DPF. Faktycznie przy mojej miejskiej jezdzie wypalanie co ok 700 km to norma. Chciałem monitorowac stan dpf właśnie smarfonem ale widze, że jeszcze na to za wczesnie bp takiego programu nie ma. Samo wypalanie jest dość interesujące bo ... ostanio paliła mi sie kontrola EGR (P0400) po wypaleniu takim dynamicznym (3 bieg 10 km obroty około 3,5 tys) blad zgasł hehe widac ostra jade w tym samochodzie na wszystko dobrze działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość zeppelin60

Koledzy, czy podczas wypalania załączane jest ogrzewanie tylnej szyby ?

Kiedyś jeździłem Peugeotem, tam można było podłączyć diodkę do grzałki, i widać było kiedy zaczyna się wypalać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego...ja mialem vc z dpf...i tam w czasie wypalania wlaczalo sie ogrzewanie szyby tylnej i lusterek. Smiem twierdzic ze w merivie tez sie tak dzieje celem zwiekszenia obciazenia silnika. W insigni tez dzieje sie tak samo.

 

Podlacz sobie na probe diode...i juz bedziesz wiedzial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeppelin60

kolego...ja mialem vc z dpf...i tam w czasie wypalania wlaczalo sie ogrzewanie szyby tylnej i lusterek. Smiem twierdzic ze w merivie tez sie tak dzieje celem zwiekszenia obciazenia silnika. W insigni tez dzieje sie tak samo.

 

Podlacz sobie na probe diode...i juz bedziesz wiedzial.

Tak zrobię. bo to nie wymaga wiele zachodu. Dziś rano wydaje mi się, że przeszło wypalanie, sądząc po chwilowym zużyciu paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności