Skocz do zawartości

Wskaźnik temp. na Zero !


Gość Kocis101

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kocis101

Witam Wszystkich ! :) Jestem nowy na tym forum nie wiem czy był ten temat czy nie jest tego na prawde bardzo duzo. Posiadam Opla Corse B 96r. 1.2 8V Mój problem to wskaźnik temperatury na desce roździelczej cały czas jest na zero, po przejechaniu 5km czy 50km . Owszem jak była zima i jak mialem zakrytą chłodnicę kartonem czy stałem w dłuższym korku lub pokręciłem się na śniegu to temp była 90 stopni nawet troszke więcej a teraz latem nic cały czas na zero. Raczej to termostat nie jest bo jest obieg i ogrzewanie działa perfekt:) Moje przypuszczenia to czujnik temperatury? i czy słusznie przypuszczam, proszę o pomoc z góry dzięki:)!

 

Dodam jeszcze, że w ogóle nie włańcza mi się wiatrak :)

 

Nie pisz posta pod postem- użyj przycisku Edytuj!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy był ten temat czy nie

 

Nie wiesz bo szukać Ci sie nie chce.

Było i to nie raz.

Sprawdź czujnik w kolektorze dający sygnał do zegarów.

Sprawdź kabelki, wsuwkę na czujniku itp.

Może padł sam wskaźnik.

 

mialem zakrytą chłodnicę kartonem

 

Kartonem to sie paczki zapezpiecza a nie samochód naprawia.

Jeśłi jest kłopot z temperatura to należy zająć sie układem chłodzenia a nie robić takie druciarstwo kartonowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kocis101

Ok następnym razem będę bardziej szukał jak będę czegoś potrzebował zanim coś napiszę. Odnosząc sie do tego kartona to nie naprawiałem nim silnika tylko dawałem z tego względu żeby szybciej się zagrzał silnik i żeby było cieplej w aucie większość osób tak robi jak jest duży mróz w zimie. Ok dobra sprawdzę a możesz mi powiedzieć czym sprawdzić czy to jest sprawne?.

 

Nie ma potrzeby cytowania całego poprzedniego posta-usunąłem cytat/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak była zima i jak mialem zakrytą chłodnicę kartonem czy stałem w dłuższym korku lub pokręciłem się na śniegu to temp była 90 stopni

 

To by sugerowało , że jednak termostat nie działa prawidłowo . Jak bez kartonu zimą jest problem ze złapaniem 90 ' C , to blokuje się w pozycji otwartej.

Z drugiej strony , jak czujnik pokazuje niewiadomo co , to sam nie wiem.

 

Sprawdź kabelki, wsuwkę na czujniku

 

Najczęściej spada z czujnika , czasem zaśniedzieje ( taka z jednym kabelkiem zakończonym wsuwką)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kocis101

Termostat będę wymieniał przy rozrzadzię czyli za nie długo i wtedy zobaczymy. Sprawdzę wszystko jak wrócę do Polski. W ogóle nie załancza mi się wiatrak jeżdżąc w mieście mieszająć biegamy stojąc na światłach czy w korku?. To co to może być? Termostat Czujnik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kocis101

Termostat wymienie przy rozrządzie czyli za nie dlugo, a kabelki wsuwkę sprawdzę jak wrócę do Polski. Wcale mi się nie włańcza wiatrak jeżdząć w mieście stojąć w korku czy na światłach. CO to może Byc Termostat wkońcu czy czujnik ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik załączający wentylator łatwo można sprawdzić.

Wypnij z niego wtyczkę, zmostkuj ją kawałkiem kabelka i włącz zapłon.

Wiatrak powinien sie załączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności